Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Devlet Pusu Kurar Mı ?

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Cem Boneval said:

Tabii bu arada başka bir yanlışlık daha var, söz gelimi hız 110'dan 70'e düşürülüyor, sonra onu kaldıran tabela konulmuyor, bir sonraki hız göstergesine kadar bu geçerli kalıyor.

Bilmeyenler için (az rastlanıldığından) olması gereken bu tabelalardan biri:

tabela.JPG.af408b3986622e647b9f51062dc79

Ankaradan Karadeniz sahil yolunyu kullanarak giresuna giderken bu sıkıntıyı çok yaşıyorum. Samsundan orduya doğru belki 70-80 km boyunca hız limiti çok belirsiz. 70 tabelası var kimi yerde ama nerede bittiğine dair tabela yok. Duble yol ve 70 le gitmek mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hız kuralına uyulunca bu işe tuzak vs diye bakmak yanlış.. burada ki tek sorun.. Cem abi nin bahsettiği;
 duble yolda gidiyorsun 110 la, ilçe, kasaba merkezi sınırına giriyorsun, "hız sınırı 50 bölgesi" diye bir tabela ortaya çıktı son 1-2 yılda.. hadiii git gidebilirsen 50 ile.. "radar kontrolü" gibi üçgen bir tabela yoksa asfaltın kenarında 50 yerine 60-70 gibi devam ediyorum yola.. ama onun dışında duble yolda hep 115 ile giderim.. birde dönüşlerdeki(tatlı viraj) 90 tabelasına uymam eğer yol duble ise.. ilerde tatlı bir dönüş varsa 90 tabelası konur, dönüş bitince siyah-beyaz 90.. yani yasak kalktı.. iyide kardeşim hız sınırı 90 ikende oraya 70 tabelası koyuyordunuz.. eskiden o dönüş 70 ile zar zor yapılıyorduda şimdi nasıl 90 a çıktı, yolda hala 30-40 yaşında arabalar var deseniz ki arabalar gelişti o virajlar artık 90 la dönülebilir.. bu da gösteriyor ki bazı hız sınırları sadece formalite.. mantıksızlık örnekleri..

duble hız sınırı 90 iken dönüş 70, 110 a çıkınca dönüş 90..ilerde 140 a çıksa aynı viraja bu sefer 120 tabelası asarlar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence pusu.

Ceza, ya da doğrusu ihlal kontrolleri sürekli yapılırsa bu durumun maksadı eğitime varır, ama 3+3 6 şeritli otoyol tadında güzergahlarda kenarda 7-8 tane ev var diye adım başı "50" levhası konur, ara ara konuşlanan radar aracı hız yapıp 50 yi geçince (!) ceza yazarsa bunun adı pusu olur.

Geçen hafta ben de ceza yedim, 125 ile radar girmişim evet itiraz edilecek bir yanı yok ancak radarın daimi olmadığını bilen ve radara yaklaşana kadar sol ve orta şeritte kaosa neden olup sağınızdan makas alan ağır tonajlı ticarilerden sıyrılmak için anlık olarak çıktığım bu süratte sadece bana ceza kesilmesi biraz kızgınlık biraz da kırgınlığa neden oldu açıkcası... Aralarından sıyrılıp geçtiğim zeki sürücüler ise radar bölgesinden sonra bildiklerini okumaya (basmaya) elbette devam ettiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elemanlar sıklıkla memurların aşk mektubunu önüme koyduklarından alışkınım Yakobo, kendim çok nadir ceza yerim.

Neyse, en azından memurlara yukarda yazdıklarımı çat çat söylememe vesile olan pahalı bir gösteri oldu diyelim ((:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de tek cezam radar. Şehirlerarası yolda, 104 km hızla yedim. Meğer benim geçtiğim yerde hız limiti 70 imiş. Ben ne levha gördüğümü hatırlıyorum, ne de radar uyarısını. Tepenin arkasında pusuda bekliyormuş arkadaşlar.

Benim ceza kesilmesine itirazım yok. Ama Karadeniz yolu özellikle son dönemde can sıkıcı oldu. Adım başı şehir içi geçişi var, adım başı radar var. Arkadaşların dediği gibi, bazı yerlerde frene bile bassanız istenilen hıza ininceye kadar ceza yiyebiliyorsunuz. Sistem henüz oturmadı. Osmancık'ta mesela konvoy halinde şehir geçişi yapıyorsunuz. 120'ye alışınca 50 km hız insanda yürüyor hissi uyandırıyor, güle oynaya devam ediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.