Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford 1.5 tdci Motor Yağı Şikayeti

Önerilen Mesajlar

CASTROL TR ye mail attım. 1.5 tdci tüm ford araçlarda kullanılıyor bunu yağı 0-30. Ancak otosan koç kuuluşu olduğu için opetin dandik yağını kullanıyor ki opet kar etsin .

Acaba son kullanıcı için perkanede satış kanalında bu 0-30 yağı tedarik etmeniz mümkün mü ya da böyle bir planınız var mı ? Öyle ya devamı gelecekse bu yağa dönelim dedim. 

Telefonunu ver. Şahsenn  görüşmek istiyoruz dediler :D:D:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün akşam

Aktivite : Castrol - Ford yarış takımı şampiyonluk kutlaması.

... F/O'nun satış sonrasından sorumlu yöneticisi ile oturuyoruz. Sabah bu ortamda geçen konuşmayı + kullanma kılavuzundaki düzeltme gereğini paylaştığım mail'i okumuş, bana o detayı nasıl fark ettiniz? ... diye soruyor.

- Forumdan arkadaşlar görmüşler, başlık açıp uyardılar ...

Onun yan tarafında oturan motor+aktarma organları ürün yöneticisi konuşmaya katılıyor.

- Ben de baktım duruma, aynen söylediğin gibi 5w30 ile devam ediyoruz.

Ürün yöneticisinin yan iskemlesinde oturan Castrol OEM yöneticisi katılıyor.

- Bize de o konuda bir çağrı düşmüş, ilk dolumu (Ford'ların fabrika'da konan yağlarını) biz yaptığımız için müşteri ile doğrudan konuşmak istedim. Yarın arayacağım.

Ben - Müşterinin ismi ne?

Castrol - Doktor Cenk (aynen böyle telaffuz edildi)

Ben - Gülerek ... Allah kolaylık versin size ...

Castrol - Hadi ya?!?

Ben - Doktor beyi tanıyorum, titiz insandır ... mevzuyu detaylıca anlatmanız lazım.

Castrol - ....anlatacağız artık.

F/O Satış Sonrası Müdürü - Kılavuzdaki hatayı da Doktor bey mi buldu?

Ben - Yok ... ama o hatayı bulan kişiler ile aynı -sanal- ortamda bilgi paylaşıyorlar ... yani yarın bir kişi ile konuşacaksınız (telefonda) ama her ne söylenecekse bu kısa sürede yüzlerce kişi tarafınca da bilinecek.

.....yaa ... işte böyle , @H. Cenk üstadımız artık tanınan, bilinen kişi :) 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Kaan Yagizer said:

.

.

.

.

F/O Satış Sonrası Müdürü - Kılavuzdaki hatayı da Doktor bey mi buldu?

Ben - Yok ... ama o hatayı bulan kişiler ile aynı -sanal- ortamda bilgi paylaşıyorlar ... yani yarın bir kişi ile konuşacaksınız (telefonda) ama her ne söylenecekse bu kısa sürede yüzlerce kişi tarafınca da bilinecek.

.....yaa ... işte böyle , @H. Cenk üstadımız artık tanınan, bilinen kişi :) 

Vayy meşhur oldum ha... :)

Bu tip maillere Dr yazarım ki kaale alsınlar. Yoksa kullanmayı sevmem.. 

Kılavuzda başka hatalar da vardı. Buraya da yazmıştım o konularda değişiklik yapmadılar. Kılavuz hala aynı, bir kısmı hiç çevrilmemiş. Klima kısmı hatalı 1.5 tdci powershiftten kılavuzda hiç bahsedilmiyor.  

Benim bakıma çok olduğu için yağ kısmı ile ilgilenmemiştim. Dolayısıyla bulan ben olmadım.. Bakıma yakın olsam öğrenirdim arabada ne var , ne konmuş vs vs.. 

Bu bilgilerden sonra adamlara telefonumu vermeyeceğim. Konu tamamen kitapçığın güncel olmamasından kaynaklanıyor.ç Sadece Amarikan ford forumlarına kılavuzda 0-30 yerine 5-30 koyuluyor bu doğru mu diye konu açasım var ama onlar da Türk görünce hele ki dizel konuya pek rağbet etmeyecektir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Kaan Yagizer said:

...daha önce de söylendi/yazıldı.

"Ford Forum'u dinliyor" 

Yalnız akşam adama benim cebimi verip yanından beni aratsaydın abi de beni işlese ne komik olurdu. Düşün akşam saat 8 telefonum çalıyor ben castrol ürün müdürü bilmem kim . Bugün mesaj atmıştın onun için aradım falan. Ben düşünüyorum lan numaramı yazmadım ki nereden buldunuz falan. Buluruz biz FORD database ine baktık. 1.5 motorlu araç satın alan tüm dr leri aradık , adı Cenk olan 6 kişi bulduk sırayla arıyoruz falan. Terminatör filmindeki John Connor arama hikayesi gibi falan.. 

Ne geyik olurdu haaa :D:D:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dingilizceye baktım (focus); yağ için, 1,5tdci ise 0W..; 1,6tdci ise 5W.. şeklinde yazıyor.

Türkçe klavuzda nedense ilginç hatalar olabiliyor. Alttaki alıntı 2013 c-max klavuzunun Türkçe ve İngilizce versiyonlarından. Yapılan hata aslında trajikomik...

klavuz.jpg

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Murat Kavuk said:

Ben dingilizceye baktım (focus); yağ için, 1,5tdci ise 0W..; 1,6tdci ise 5W.. şeklinde yazıyor.

Türkçe klavuzda nedense ilginç hatalar olabiliyor. Alttaki alıntı 2013 c-max klavuzunun Türkçe ve İngilizce versiyonlarından. Yapılan hata aslında trajikomik...

klavuz.jpg

Ben kullanma kılavuzları başlığına daha önce yazdım. 

Bak bir konuda 3 paragrafın zor gelen 2. paragrafını çevirmemişler aynen öyle kalmış :D

Bir bölümü hiç çevirmemişler vs vs.. 

Kaan diyor ya FORD forumu okuyor diye okuyr da aksiyon almıyor. Şu kılavuzu şöyle yayınlayanın sağlam fırça yemesi lazım ya neyse 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aaaaa Türkçe de varmıymış klavuzdaaaa. Açıkcası bir kez açtım okumak istedim ama okumaya değmeyecek kadar kötü hazırlanmış olduğunu görünce direk torpidoya attım ellemedim bir daha. Google translate in izlerini mi taşıyor ne :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Doğan Kurban  Ya o kadar basit değil aslında. BU firmanın prestijini ayaklar altına alan bir şey. Bu firmanın bir de Premium dalı olacak değil mi...

Yani bak 3 paragrafın ikisini çevirip herhalde zor olan bir paragrafı çevirmemişler. Bak Muratın verdiğinde tamamen yanlış çevirmişler. Benim ingilizce bilmeyen yapıyor bu işi teorim doğru galiba :( 

Amerikada olsa bu işleri takip edenler var. Kılavuzda yazdığı gibi yaptım sonra kaza yaptım deyip otosandan sağlam tazminat alan da olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benide bu gün Ford genel müdürlükten aradılar; yine aynı şekilde klişe ile servis mühendisliğinin tavsiyesinden bahsedildi. Bende neden o zaman klavuzda farklı yazdığını, konun sadece fiesta için olmadığını 1.5 tdci araçların hepsinde aynı yanlışlığın olduğu vs durumlarından bahsettim, ayrıca bu konuyu bu focusclub forum ortamından paylaştığımdan da bahsettim. Konuda ve tepkimde haklı olduğumu, yazdığım maillerin ellerinde olduğunu (aslında 7 ay önce bu konuyu yazılı olarak maili ile iletmiştim genel müdürlüğe ama anlaşılan tamam haklısınız denilip benim gazımı almışlar) mailler ile konuyu servis mühendisliğine aktardıklarını, konuyu takip edeceklerini söylediler. gelişmeleri görücez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.