Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max 2013 Kamera Procesi

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

bu parçalara agraf deniyor yanlış değilse,bunun benzerini çıkma parçacılar dan torpido kısmında bulabilirsin.veya kapı panel kısmında olabilir.

Yada elinden gelir yarıklı kare somun Teknik resmini bir frezeci ye verirsen  oda yapar sana 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Osman Türkol said:

bu parçalara agraf deniyor yanlış değilse,bunun benzerini çıkma parçacılar dan torpido kısmında bulabilirsin.veya kapı panel kısmında olabilir.

Yada elinden gelir yarıklı kare somun Teknik resmini bir frezeci ye verirsen  oda yapar sana 

Sağolasın bilgi için. Akşam ecat'den o kısımları tarayayım. Belki benzer bir şey görürüm. Benim naçizane araştırmama göre, bu koddan sadece c-max'da kullanılmış. Bir kamera modülü için, bir de varsa arkada tow bar diyorlar ingilizce (Türkçesini hatırlayamdım şimdi) onun montajında var. Başka hiç bir modelde ya da bölümde kullanılmamış görünüyor. Dış ölçülerini bilsek yaptırırız, tanıdıklar var (trimi söksek ölçebiliriz sanırım, hatta tow bar montaj yeri açıkta bile olabilir). Ama çok ince işler, kaplama falan da yapılmalı, ya da a4 kalite mi olmalı bilemiyorum..

Servis son defasında 13 şubat dedi. O da olmaz ise zaten daha kasmayacağım. İnatta bir yere kadar :)  Ben boşluğa macunu doldurur, vidasını da çakarım (nasılsa vidayı aldık, ziyan olmasın). Sağlam olsun diye modüle de çift taraflı bant yapıştırırım :) Gerçi bu benim fantezim, usta zaten bir şekil uydurur onu.

not: tow bar kit satıyor ford, içinde bir adet bu somundan da var, kitin bir adet fiyatı 520 euro :fikir:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, H. Cenk said:

Tow bar= çeki demiri , çeki kancası :D:D

Hani Avrupalılar römork çekmek için falan çok kullanır, dışardaki ucu top gibi bir parça :)  Buna da çeki demiri mi diyoruz? Dur resmini koyayım..

tow.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Murat Kavuk said:

Hani Avrupalılar römork çekmek için falan çok kullanır, dışardaki ucu top gibi bir parça :)  Buna da çeki demiri mi diyoruz? Dur resmini koyayım..

tow.jpg

2 saat önce, H. Cenk said:

evet diyoruz 

Ben de sizi izliyorum beyler... Harikasınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Osman Türkol said:

Murat gönder ölçüleri bana sana yapıp göndereyim sorun etme senin gönlün olsun

Teşekkürler. Ben bir bakayım o zaman dış ölçüleri bulabilirmiyim. Bulduğum an gönderiyorum :) 

Bu arada acaba kod mu değişmiştir diye microcat'in 01-2016 versiyonunu bile yükledim (ford'a söylemeyin) :)  Ama kod değişmemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2015 c-max'ın kamera modülünü bir türlü bulamadım. Acaba kameranın içine falan mı gömdüler. Ama malum somunu buldum. Onu bu defa da taban tesisatında kullanmışlar. Yani somun makyajlı c-max'da da kullanılmaya devam ediyor :P 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Murat Kavuk said:

2015 c-max'ın kamera modülünü bir türlü bulamadım. Acaba kameranın içine falan mı gömdüler. Ama malum somunu buldum. Onu bu defa da taban tesisatında kullanmışlar. Yani somun makyajlı c-max'da da kullanılmaya devam ediyor :P 

sol arka çamurluk içinde   onun modülü galiba kugalardaki gibi :D değiştiriyorlar yerlerini bulamasınlar diye :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, irfanhasra said:

küçük plastik kelepçe altına cift taraflı band işini görür murat kardeşim bekleme sinir olursun okadar.

Bugün uğradım servise. Somunlar yolda, geliyormuş. Gitmişken mevcut diğer parçaları aldım. Braket nasıl olacak pek çözemedim. Acaba kod mu hatalı diye hem ecat'den hem microcatten yeniden kontrol ettim ama bir yanlışlık görülmüyor. Artık uygulamada göreceğiz..

DSC01226.JPG

DSC01227.JPG

DSC01228.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.