Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Vernik atması ve garanti süresi

Cem Boneval

Soru

Sağ ön çamurlukta 3 x 5 cm'lik bir alanda vernik atmış. Hatırladığım kuş pisliği yok, darbe yok, özel bir kimyasalla yanlış yıkama yok. Yani bence vernik hatası. Ama Otosan boya bozulmasına 3 yıl garanti veriyormuş, bu yüzden başının çaresine bak diyor. Kendilerini ürünün arkasında durma tarzları nedeniyle, ana fabrikayı da vernik katmanı konusundaki titiz işçilikleri için kutluyorum. 

Dert ettiğimden değil de prensip meselesi işte...

boya.jpg.da598cd0cf0e6e4d01035ac2ff21d8b

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Diyelim ki kuş pisliği, kuşlara pisleme yasağı getirelemiyeceğine göre dayanıklı bir vernik yapmak çok mu zor?

Sonra o kadar araba varken kuşlar bula bula benim arabanın dikey yüzeyini mi hedef alıp yapıştırmışlar pisliği?

Yani ortada bir pislik var, ama en masumu kuşunki...

Yineliyorum. Gider boyatırım, kaç paraysa da öderim ama ürünün arkasında durma konusu sıkıntılı.

Diyelim ki şimdi su çiçeği gibi başka yerlerden de kabarmaya başlayacak, kusura bakmayın biz 3 sene dayanacak vernik atıyoruz mu denilecek?

Cık, yakışmıyor... 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Deniz kıyısı şehirlerde rastlanan / bilinen sıkıntı.

...çaresi belli, kibarca vernik kaldırılacak ...vernik uygulanacak ve parlaklık/tonlama tutsun diye komple pasta-cila yapılacak.

Servise gir-çık dahil kuZu en az bir gün (mantıklı olalım ve bir buçuk diyelim) yatar üstadım. İstanbul'a (araba ile) yolun düşerse bana uğra, hallederim.. üzme tatlı canını. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı görüntüyü Aydın'da serviste bir focusta gördüm. Sahibiyle biraz muhabbet ettik, kendisi boya dökülmesi sanıyormuş.

Biraz muhabbet kurdum inceledim sağ çamurluktu yine. Vernik atmış burda dedim, "yok boya döküntüsü işte görmüyor musun" dedi.

Üstelemedim bende. Aracı daha bir senelik falanmış. Servis kabul personeline bana boyalı araç satılmış diye diretiyordu.

Personelde baktı baktı "siz bu bölgeyi çarptınız mı hiç veya boyattınız mı, ondan boya dökülmüştür, Fabrika çıkış araçta bu olmaz" dedi.

(Usta dışarıda olduğundan bakamadı, bakan personelde bayandı.)

O an oradan usul usul uzaklaştım :)

Otosan'ın hertürlü arkasında durması gerekir bencede...

Tamam "göreceli" çok dert edilecek bir bölgedir veya değildir belki ama kesinlikle kullanıcıdan kaynaklanmayan bir kusur sebebiyle garantiniz bitti deyip arkasında durmamakta çok nahoş olmuş... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Murat Kavuk said:

Kuş pisliği konusu kuşuna göre değişiyor :) Bazı kuş türlerinde asit oranı çok yüksekmiş. 

Martılar ... eleman denizden balığı kaldırıyor, doğal olarak sifonu çektiğinde hem tuzlu ... hem de asitli atış yapıyor. Yakalayıp sildin ... sildin ... 24 saat (yaklaşık) kaldı mı ... nınınınınııııı (felaket müziği) verniği yakıyor, vernik ne ki? Boyayı bile solduruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Bekir B. said:

Wuuu bizdeki güvercinler daha az etkili o vakit..:)

Abi şöyle söyleyeyim ... Güvercin şey gibi ... İmparatorluk (Klon) Piyadesi ama Martı denen şeRRefsiz Darth Vader ... yok, yok ... Ölüm Yıldızı kıvamında ateş ediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Kaan Yagizer haklısın da tuhaf bir şekilde Antalya'da martı pek az, bizim site semalarında hiç yok. Azimle s...n güvercinler var, besliyoruz bir de elimizle. Ayrıca ciddi bir pisleme görürsem ıslak mendille siliyorum beklemeden, yani kuş kaynaklı olmadığından neredeyse eminim. Neyse benim için bu durumda üretici ve şürekası (Kaansan hariç) kuşluk yapmaktadır. Konu kapanabilir, yazılacaklar yazıldı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, H. Cenk said:

Biz boşuna mı opak aldık. 

Bizimkinde vernik yok :D:D:D Ohh vernik atma derdi de yok. 

Arada bir boya koruma cilası falan at yeter (dur adı neydi unuttum, bulursam eklerim) 

Abi 1 gün kuş eeee sini boyada unutta görem seni :).Hele bir de kırmızı ki ooof acayip belli eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, H. Cenk said:

Biz boşuna mı opak aldık. 

Bizimkinde vernik yok :D:D:D Ohh vernik atma derdi de yok. 

Arada bir boya koruma cilası falan at yeter (Teflon boya koruma cilası ) 

@Doğan Kurban doğru söylüyor Cengom ... isabet alır ve b**u kaldırmazsan solma oluyor. Hani dibi nemli çay bardağını masaya koyarsın, çay orada kurur ve leke yapar ya, onun gibi "çTONK" tadında leke/solma başlıyor gözüne batmaya.

...halledilmez mi?

Tabi ki halledilir, ama bil yani ... opak boya Birdshitfree değil :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.