Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus mu Octavia mı ?

Okan Y.

Focus mu Octavia mı ?   

89 üye oy kullandı

1. 1. Focus mu Octavia mı ? Focusum var ama Octavia aklımda kaldı

• Focus
      67
    • Octavia
      20
    • Diğer
      1

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar Focus alırken hep Octavia ile arasında kalarak kararımı focustan yana kullandım ama şuan halen yeni Octaviaları gördükçe iç geçiriyorum, fikir / tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Focus Titanium 1.5L TDCi 120PS PowerShift Otm. 4K  Şuan 95.000 tl civarında liste fiyatı. http://www.ford.com.tr/SBE/fiyat-listeleri/binek-arac-fiyatlari

Octavia Elegance STYLE  1.6 TDI CR DSG Green Tec / 110 HP  90.000 tl civarında. (Elegance vardı ama şuan sitelerinde elegance göremedim,en dolu paketlerini kıyaslamak için) http://www.skoda.com.tr/models/new-octavia/fiyat-listeleri/

Focus forumu olduğu için gözü kapalı seçmeyin , bilgi paylaşalım lütfen :) Tekrarlayayım,ben focus aldım ,iyi mi ettim bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkisi de işini layıkıyle yapar. 
Ama kararsız kişinin hangisini alırsa alsın aklı daima diğerinde kalır.

Tıpkı rstoranda en sevdiğiniz yemeği sipariş ettiğiniz halde gözünüz yan masaya gelende olduğu gibi...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel otomatik octaviaların şaşırtıcı derecede az yakıt tüketimi var,bizzat arkadaştan gözlemliyorum.  Görünüşü de çok güzel (ama banena), focusun yol tutuşunu ve özellikle ön hacmini çok seviyorum, oturduğum yerden aracın ön göğüs kısmının bittiği yere uzanamıyorum,o derece geniş ve uzun,bu benim çok hoşuma gidiyor. utanmasam bmw 5.20 ye bindim,clio ya binmişim (ön hacim olarak) gibi geldi diyeceğim,utanmıyorum işte dedim .

@Cem Boneval hocamızın superb başlığını gördüm, o da güzel ama bütçemiz şimdilik ona elvermiyor,evin taksitleri bir bitsin bakalım :) Mondeodansa superb düşünebilir diye bir yorum okumuştum, ona kulak kabartırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben octavia'nın kapısından döndüm. Bugün bakıyorum da iyi ki almamışım diyorum. Aracın bagajı ve arka koltuk sırası düşünüldüğünde focus'u tartışmasız ezer. Ancak, tasarımı çok hızla eskidi. Yontulmamış BMW kasası gibi birşey aslında. Servis alternatifi az ve ikinci eli de parlak değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Murat Kavuk said:

Çamur atmış gibi olmayayım :) Ancak, tasarımcının eski 3 serisinden ciddi anlamda esinlendiğini tahmin ediyorum.

araba "hatsız" dümdüz... 

bagaj, arka diz mesafesi eyvallah ama minibüs çekmiyoruz be abi... bunlar için araba mı alınır. biraz bakınca beğeneceksin arabayı, oturunca saracak kokpiti (bu konuda focus 10 numero)... bagaj tehditi ile otomobil alımlarını anlamıyorum.

çoluk çocuk muhabbeti yapmayın şimdi hemen :) ailemle sığıyorsam yeter ekstra sığmayan vatandaş taksiye binsin, onun ulaşımını sağlamak için almadım ben bu arabayı...

ayrıca arabayı büyütmek yerine çok şık ve kullanışlı tavan bagajları var... ben muhtemelen kalitelisinden bir tane tercih ederdim.

O da mı olmadı, cmax bu işi çözer...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir dönem benim de düşündüğüm arabalardan biriydi Octavia. Ancak arkadaşlara katılmamak mümkün değil, Focus'un  kinetik tasarımı, dinamik ve modern çizgileri, gerçek anlamda güven hissi veren yol tutuş özelliği  yanında,  Octavia hakikaten bir adım geride kalıyor gibi...  Bir araba, gördüğünde dönüp bir daha bakacak kadar ilgini çekemiyorsa pek olmamış demektir bana göre.  Focus mu? Fazlasıyla öyle.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Okan Y. said:

Dizel otomatik octaviaların şaşırtıcı derecede az yakıt tüketimi var,bizzat arkadaştan gözlemliyorum.  Görünüşü de çok güzel (ama banena), focusun yol tutuşunu ve özellikle ön hacmini çok seviyorum, oturduğum yerden aracın ön göğüs kısmının bittiği yere uzanamıyorum,o derece geniş ve uzun,bu benim çok hoşuma gidiyor. utanmasam bmw 5.20 ye bindim,clio ya binmişim (ön hacim olarak) gibi geldi diyeceğim,utanmıyorum işte dedim .

@Cem Boneval hocamızın superb başlığını gördüm, o da güzel ama bütçemiz şimdilik ona elvermiyor,evin taksitleri bir bitsin bakalım :) Mondeodansa superb düşünebilir diye bir yorum okumuştum, ona kulak kabartırım.

yaklaşık 10gün kullandım dizel otomatik octavia ama kimse az yakıyor demesin lütfen 7-7.5 ortalamam vardı ki bence yüksek dizel için. Sakin kullanan biriyim, şu anki aracım benzinli focus 9-9.5 yakıyor varın siz hesabını yapın o arkadaşınız nasıl ve nerde kullanıyor ki düşük değer elde ediyor.

gel gelelim alır mıydım alırdım ama 1.4tsi motorlusunu arka koltuk ve bagaj genişliği için oda anca arkaya oturacak 2-3 çocuktan sonra

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.