Jump to content

Okan Y.

Member
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Poor

1 Follower

About Okan Y.

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Ankara
 • Car:
  '13 Focus 1.6 PS Trend X
 • Job:
  Mühendis
 • Gender:
  Bay
 • Age 34

Recent Profile Visitors

1,213 profile views
 1. 90.000 bakımı 2015 1.5 Dizel Otomatik Powershift için ,tahmini fiyat ne civarlardadır ?
 2. Arkadaşlar yeni bir focusla yeniden aranızdayım. 90bin bakımı için fiyat alan var mı acaba? Başer ya da diğerlerinden ? Kaç civarlarına çıkar acaba ?
 3. Okan Bey iyi günler bu yokuş kalkış desteğini teknik servisler yapmıyor yapması kolay mı bende yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

 4. Sorun tahmin ettiğimiz gibi lpg ile alakalı gibi anlaşılan, son zamanlarda sorun çözüldü,bir sıkıntı yok.
 5. hocam aşağı yukarı 51-52 bin tl lik araca 43-44 bin lira teklif verdiler, 35 binlikte nasıl 2 bin kar ediyor? ya da maliyetine sattıkları ile benden aldıkları ortalamaya dahil olunca ortalama 2 bin öyle mi çıkıyor ? Ekleme: Aslında demeye çalıştığım,diyelim ki ben bu arabayı dışarıda piyasada 51bin tl ye sattım, elimde sıcak para var ve istediğim aracı seçmekte özgür durumdayım, showroom bana sıfır araba satabilmek için daha cazip bir teklif sunmalı ki , bana yeni arabayı da satabilsin diye düşünüyorum,tercih sebebi olabilmesi için. Ki en kötü piyasa fiyatını versin ki ben satmakla zaman kaybetmeyeyim. Yani bir cazibesi olmalı ki ben takasa gireyim . Aksine bazı ölücü galericilerden bile daha az fiyat veriyorlar. Bu şartlarda neden takasa girip yenisini almaya yöneleyim ki ? Dışarıda satınca da gidip onlardan almama ihtimalim de var malum.
 6. Bir kaç çeşit arama yaptım ancak bulamadım, galerilerden alınan fiyat tekliflerini paylaşacagımız, ona göre belki o şehire gelerek uygun fiyata alabileceğimiz bir konu var mı acaba ? Ben Ankara Otokoçtan Focus (Sedan) için şu fiyatları aldım, başka nerede ne fiyat verdiler merak ediyorum 1.5 Dizel Otomatik PWS Trendx Liste Fiyatı : 88600 TL Teklif Edilen: 84750 TL 1.6 Benzin otomatik Liste Fiyatı : 69885 TL Teklif Edilen : 66800 TL Sıfırı ile takas etmek istesem diye sordum , Profilimde yazan 2013 Benzin+LPG li PWS aracıma da telefonda , araca bakmadan 43-44 bin tl civarı , uyarsa gelip detaylı bakalım dediler, bu kadar makas olmaz , piyasada sıcak paraya çok daha fazlasına satabilecekken, bana piyasanın eşit ya da üzerinde teklif vermelisiniz ki ben yine sizden sıfır araç almalıyım ,kaçırmamanız lazım müşteriyi diye düşünüyorum.
 7. Son durum ne hocam? Gelişmeler neler?
 8. Mesajda belirtilen numarayı arayıp sordum, 49 tl olmuş ilk mesajdaki ücret. Koltuk temizliği çok yüzeyselmiş , eğer aracın içini komple temizletmek istiyorsanız 300 tl dedi , iç dış olursa 500 tl dedi. Normalde 600-700 tl civarına yapıyoruz sizlere özel dedi Emre Bey (Dışına yukarıda belirtilen boya koruma..vs araç komple temizleniyor) Tavan taban motor koltuk bagaj jantlar..vs . Sigara yanığı ve deliği dışında aklınıza gelecek herşey vakumlanarak temizleniyor dedi. Neyi nasil yaptigimizi video ile de görmek isterseniz instagram / waxplusotokuafor imiş.
 9. Sağolun teşekkür ederim. Şuan ankara otokoçta, bir kaç gün orada kalacak gibi görünüyor,bakalım sonuç ne olacak. Nereden kaynaklandığını bulamıyoruz, o beni deli ediyor. Yazılımı falan da güncellendi ama nafile.
 10. Merhaba arkadaşlar, aylar süren aranın ardından yeniden sizlerleyim, 6 aydır annemin onkoloji tedavisi ile meşguldüm ve savaşımızı kaybettik malesef. Neyse,tadınızı kaçırmak istemem,sorunumu izah etmeye çalışayım. Herşey 1 ay önce başladı , aracı çalıştırmaya çalıştığımda zorlandı ve çalışmadı, çalıştığını anda da devir ibresini 4-5 e kadar çıkarmama rağmen, geri düşe düşe stop etti. Sonrasında kelebek boğazı mı nedir ondan yapmıştır diye değiştirdi özel servis. Bir kaç hafta sorun yokken ,tekrar etti,yolda kaldım, sonrasında elektrik tesisatı komple yenilendi (Buji,Buji kablosu, bobin,akü ) ancak bir kaç hafta geçtikten sonra yine tekrarladı. Araç gaz da yemiyor , trafikte dur kalk yaparken birden titreyerek deviri en altlara düşüp stop etme eğilimine giriyor, ve tam o esnada FREN DE TUTMADI ,el freni ile durdum bir iki kez, sonrasında yine düzeldi kendiliğinden...vs . Araç yeri geldi hiç çalışmadı,yeri geldi çalışır vaziyette stop etti ..vs Mersinden Ankaraya gelirken 300 km den itibaren teklemeye başladı. Yani kimi zaman ilk çalışmada,kimi zaman sonradan sonraya ortaya çıkıyor bu sorun. 140 km/h ile falan giderken de tekleyebiliyor. Gazdan ayağı çekip tekrar gaza basınca da olabiliyor Sorun bulunmaya çalışıldıkça benim canım sıkılıyor ve masraf etmeye devam ediyorum. Bu aşamalarda yetkili servisteki kişilerle de görüşüldü onların önerisi ile en son akü değişmişti, şimdi de yetkili servise bıraktım, kavrama zamanında değişmesine rağmen, şuan yeniden kavramadan sorun olabileceği düşünülüyor. Var mı benzer sorun yaşayan ? Çıkmaza girdim. 2013 Focus 3 , Powershift , LPG li. 84bin km de.
 11. Between kullan hocam, bu sorgu çok yaşamaz ,hep else gider Ben hep 50 liralık alıyorum,dolayısıyla pek etkilenmiyorum hocam
 12. İlave olarak trafikte bir de 66 tl ceza ödedim,geç işlettiğim için. Belgeleri teslim edip ruhsatı alacağın zaman,git karşıdan cezanı kestir,şurdan da ödemeni yap, gel diyor memur . Gidip bana ceza yazın,onu ödeyeceğim diyorsunuz,yazıyor ödüyorsunuz hemen. (Muhtemelen 88 tl yazıyor ben 15 gün içinde - aslında 15 dk. içinde- ödediğim için 66 tl çıktı cebimden.
 13. Tek önemli kriter işi yapacak olan ustanın işinin ehli olması diye düşünüyorum. Kötü usta en iyi markayı takacağına, iyi usta en kötü markayı taksa daha iyi bence. Konu ile ilgili olarak da bende prins var.
 14. Hocam telefonu orta konsola koyup arabanın önünden ileri doğru yürüseydiniz. Bu şekilde hem uyarı vermediğini,hem çalışıp çalışmadığını o mesafeden nasıl anladınız? Belki siz uzaklaşınca uyarı verdi,siz yaklaşınca sustu geri ? Belki stop etti,siz yaklaşınca start etti ? Telefon içeride kalmalı ve sizin mesafenizi de göreceğimiz şekilde ileri yürüyerek bakabilirdiniz buna Kar kış olsa egzoz dumanına falan bakardınız çalışıyor diye . Yani tam noktayı koymuş sayılmazsınız, ama virgül denebilir

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.