Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bebeklerde Gaz Sancıları

teoman soydaş

Önerilen Mesajlar

Herkese merhabalar,

47 günlük erkek bebek babasıyım... bebeğimiz doğduğu günden beri şiddetli gaz sancıları yaşıyor.

artık dayanılmaz hale gelince farklı bir sorun olup olmadığından korkarak  bugün doktora gittik, kan, ıdrar ve ultrason çektirdik, çok şükür hiç bir sorun çıkmadı.

bugüne kadar OM-X, Metsil gibi damlaları kullandık ama fayda etmedi, bugün ise doktor Biogaia isimli bir damla önerdi pahalı ama aldık kullanmaya başladık umarım fayda eder..

daha önce bu tarz sorun yaşayan arkadaşlarımızın tecrübelerinden istifade etmek isteriz..

teşekkürler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah bağışlasın diyerek başlıyorum. Doğru ilacı bulmuşsunuz. Aynı durum bizde de vardı, doktor bu ilacı kullanın demişti ve anında fayda gösterdi çok güzel bir ilaç. Dediğiniz gibi biraz pahalı ama etkili. Hatta bir kere eczaneye gittiğimde orada çalışan bayanın bebeğinde de aynı sorun varmış. Bana sormuştu gerçekten etkili mi diye, ona da tavsiye etmiştim. Faydasını görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı sorunları bende şuan yaşıyorum gaz sancısı nedeniyle günde 3 saat uyku ile idare ettigimiz oluyor. Bizim bulduğumuz yöntem kekik kaynatıp bunu süzgeçten geçirip çocuga birkaç damla vermek faydasını gördük ilaç hiç kullanmadık. Deneyip görebilirsiniz işe yarıyor.Biogaia da iyidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anne yönteminden bahsedeyim ben de :D Bebeğin karnını oval hareketlerle okşayıp, bacaklarını karnına doğru itmek de bir yöntem. Youtube'da falan videoları vardı ama onlar biraz abartıydı. Daha küçük olduğu için daha nazik hareketlerle yapabilirsiniz. Allah bağışlasın :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Doğan Kurban said:

Aslında konuyu bizler yanıtlamadan önce eşlerimize sormamız lasım. Bizim oğlanda gaz sorunu varmıydı. Varsa ne yapmıştın diyip cevabını yazabiliriz.

Sen unutmuşsundur onları yaşlı olduğun için. Yengeme sor o hatırlar dün gibi.

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Doğan Kurban said: Aslında konuyu bizler yanıtlamadan önce eşlerimize sormamız lasım. Bizim oğlanda gaz sorunu varmıydı. Varsa ne yapmıştın diyip cevabını yazabiliriz.

Siz unutmuşsunuzdur 42 sene öncesini. Biz yeni babayız biliyoruz [emoji4] :aman:

Yengene iletiyorum o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban said: Yengene iletiyorum o zaman.

Vallahi biliyordum ispiyonculuk yapcağını. Yazdım yazdım sildim (yengemi dahil etmiyorum) diye. Neyse göndereyim ayıkmaz BELKİ didim emmeee. Peeh.

Buralara gelirken ailenle vedalaş. En iyi ihtimal topuğuna sıkacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Özer Aksu said:

Aynı sorunları bende şuan yaşıyorum gaz sancısı nedeniyle günde 3 saat uyku ile idare ettigimiz oluyor. Bizim bulduğumuz yöntem kekik kaynatıp bunu süzgeçten geçirip çocuga birkaç damla vermek faydasını gördük ilaç hiç kullanmadık. Deneyip görebilirsiniz işe yarıyor.Biogaia da iyidir. 

bunu hiç denemedik, eşimin yediği yemeklere kimyon attık ama çok  işe yaramadı.

bugün deneyeyim, bir kaç damla sanırım bir çay kaşığının yarısında denk gelir değil mi ?

39 dakika önce, testuser said:

Anne yönteminden bahsedeyim ben de :D Bebeğin karnını oval hareketlerle okşayıp, bacaklarını karnına doğru itmek de bir yöntem. Youtube'da falan videoları vardı ama onlar biraz abartıydı. Daha küçük olduğu için daha nazik hareketlerle yapabilirsiniz. Allah bağışlasın :) 

valla poposuna bile masaj yapar olduk :) en iyi sakinleştiricimiz saç kurutma makinası, onu açtık mı dünyalar onun oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, teoman soydaş said:

bunu hiç denemedik, eşimin yediği yemeklere kimyon attık ama çok  işe yaramadı.

bugün deneyeyim, bir kaç damla sanırım bir çay kaşığının yarısında denk gelir değil mi ?

Biberonlada verebilirsiniz biz şuan 1 yemek kaşıgı gibi biberonla veriyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.