Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Ya şu sakin kullanım lafı beni gıcık ediyor..Kardeşim alıyorsun 180 HP arabayı,sağ şeritte 50-60 Km ile gidiyorsun,solundan tüplü Hacı Murat Vınnnn diye geçiyor...Eeee ,ne anladım ben 180 HP dan Ecoboosttan...O kadar para ver ama gaza basama...Bir,iki sabrediyorsun sonra veriyorsun gazı,sonra bir bakıyorsun ortalamalar 12 den aşağı değil,bu seferde kafayı yiyorsun..Hadi Ecoboostta 9.5 olsun en iyimser tahmin...Sinirlerinize hakim olamazsınız beyler,kafayı yersiniz,söylemedi demeyin...Haa para bol,ben basarım diyorsanız o zaman kardeşim demezler mi size,niye Ford aldın,git BMW al,Scirocco al,Alfa Romeo Al diye....Neyse,sizin bileceğiniz iş... Birde şu sessizlik işi..Allah aşkına yaa,siz ne kadar bir sessizlik istiyorsunuz,sonuçta altınızda zangır zangır bir makina ve dönen 4 tane teker var,illaki ses olacak ve olmalıda..Sıfır ses istiyorsanız gidin elektrikli bişey alın,fluence çıkacakmış mesela onu alın yahu...Benim sattığım Focus 2,5 şehir içinde gayet sessizdi ,şehirler arasında da çok az rüzgar sesi alıyordu,motor sesi hiç yok gibiydi..Haaa,siz illa ses varmı diye sürekli kulaklarınızı radar yaparsanız,bütün sesleri duyarsınız...Açın sevdiğiniz müziği hafiften dinleye dinleye sürün arabanızı yaaa...

Sakin kullanım da da ısrar ediyorsanız gidin 1.2 benzinli minik bir araba alın kullanın sakin sakin agalar... :dirdir:

Sakin kullanımla 50-60 ın ne alakası var ki 130 la git 5 lt yaksın araba :D sonuçta beygir gücü yüksek olduğundan kasayı rahat kaldıracak buda yüksek hızlarda veya ara hızlanmalarda gaza az bassan bile kolay hızlanmasına ve sonuçta az yakmasına neden olur ara sıra basmayla 12 lt leri bulmaz bu araba emin olun :P Bmw al falan demişsinde e kardeş ben Bmw nin hangi arabasını alayım 55000'e adam 110 bg hb araba veriyor gerisini var sen düşün Scirocco,Golf 50000 verip 122 beygir araba alıyorsun onda bile Esp yok Golf'ün 160 bg. Focus'un 180 bg. aracıyla aynı performansı gösteriyor fakat arada fiyat farkı var eğer sessizlik konusu banaysa ben orada aracın çok sessiz olmasını beklediğimi söylemedim motor sesinin güzel olup olmadığını sordum benzinli araba ne kadar sesli çalışabilir ki zaten,doğruyu söyle kıskandın demi dizzelde 180 bg yok diye. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam da 40 yıldır bu motoru sürmüşsünüz gibi 12 den aşağı düşmez denince yanlış anlaşılır.

Test arabası rakamları doğruyu vermez

Grand C-max 500 km lik testinde 9.5 gibi oldu...İstediği gibi kullandı eleman.

Ama test arabası öyle değil.Her viteste tam devir , slalom, fren aklına ne gelirse her dakika aciton olur...Bir bayi 10.5 biri 12 çıkmış mesela..olabilir bunlar.

Ama şudur demek için sürmek gerek..bunlara bakarak bence sağlıklı yorum yapılamaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Yönetimde yer alamam kardeşim,devlet memuruyum,başka işlerle uğraşmam yassahhkkkk :kıhkıh::P:D

Sayımız artacak inşallah F3 insanlar almaya başladıkça forum daha da canlanır sticker falan takarız bizde.Titanium bana yeter+x paket. :D:D

Hep Birlikte Nice Yıllara :P:dirdir:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.