Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'deki Eksiklikler ve Hatalar

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Ben Önce '11 f3 hb style almıştım onda var start stop kullanmaya kıyamıyordum bişey olacak diye yani aÇ kapa aÇ kapa bozulur diye korkuyordum, dezavantaj olarakta uzun bir yoldan geldiğinde turbonun soğuması ıÇın rÖlantide bekliyim diyordum pat stop ediyordu...

motor uygun sıcaklığa gelmeden zaten start-stop devreye girmiyor yani zararı olmaz :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

motor uygun sıcaklığa gelmeden zaten start-stop devreye girmiyor yani zararı olmaz :yeah:

'11 style larda start stop sdandartmıydı, çoğunda yok dedi bana bayi, birde benim styledaki farlar aynı şimdiki titaniumdaki gibi siyah çerçeveliydi, montajdamı karıştırdılar ne yaptılar:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turboyu soğutmayı engelleyen bir sistem olduğu için belki marş dinamosuna diil ama turboya bir zararı olurmu ki aceba??Ben genelde ilk çalıştırdığımda ve akşam eve geldiğimde,çoğunluklada her hareket edişimden önce ve parkedişlerimde en az 30 saniye rölantide çalıştırıyorum arabayı turbo soğuması nedeniyle....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'11 style larda start stop sdandartmıydı, çoğunda yok dedi bana bayi, birde benim styledaki farlar aynı şimdiki titaniumdaki gibi siyah çerçeveliydi, montajdamı karıştırdılar ne yaptılar:)

Evet ilk 4-5 ay kadar tüm tdci'lar start-stop ile geldi...Far hata ile gelmiş evet..Dikkat edin kırmayın sakın bişey olursa style takarlar :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet 5-6 ay kadar tüm tdci'lar start-stop ile geldi...Far hata ile gelmiş evet..Dikkat edin kırmayın sakın bişey olursa style takarlar :yeah:

'11 hb satıp '12 titaniumla değiştirdim bu arada stlye da ben aldığımda esp standart degıldı bıraz moral bozukluğu oldu sattık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'11 hb satıp '12 titaniumla değiştirdim bu arada stlye da ben aldığımda esp standart degıldı bıraz moral bozukluğu oldu sattık

Zarar etmemişseniz bence çok iyi yaptınız..

Titanium farkını anlamışsınızdır :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zarar etmemişseniz bence çok iyi yaptınız..

Titanium farkını anlamışsınızdır :yeah:

bıraz zarar oldu 1,5bin kadar ama fark gercelten varmıs kullanmadan anlaşılmıyor, ama iyiki yapmısım memnumum cok hemde cok sagolun bu arada ıyı dıleklerınız ıcın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora bey ilk haraket ve sakin kullanım için 30 saniye gayet yeterli ama agresif kullanımlarda ve uzun yol aralarında 2, 2.5 dk ya kadar rolantıde tutulmalı diye çok duydum..

Uzun yol kullanımlarında uzun süreli rölanti ha?Ama aracın kullanım kitapçığında uzun süreli rölantiden kaçınınız diyor..Sanırım bahsettiği 10-15 dakikayı geçen rölantiler...Start-Stop 2011 Ağustos ayına kadar Türkiyeye gelen tüm dizellerde vardı...Ağustos 2011 2.partisinde gelen araçlarda yok,çünkü otosan getirttirmiyor..Nedeni ise ek maliyet yaratması...Yoksa start-stopun araca bir zararı falan yok....Yalnız start-stopta oluşacak arızanın tamiri zor ve oldukça maliyet istiyor..Garanti süresinde start-stopta oluşacak arızayı tamir ettirmek otosana pahalıya mal olcağından start-stopsuz getirtiyor dizelleri..Ayrıca start stop özellikle avrupada vergi avantajı sağlayan bir sistem,çünkü emisyon değerlerini bayağı düşüren bir sistem..Oysa Türkiyede emisyonu takan yok vergilendirmede..Ancak duyduğum kadarıyla 2012 den itibaren vergilendirme emisyona göre olacak Türkiyede de..O zaman otosan start-stopu dizellere de koyacaktır büyük ihtimal..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun yol kullanımlarında uzun süreli rölanti ha?Ama aracın kullanım kitapçığında uzun süreli rölantiden kaçınınız diyor..Sanırım bahsettiği 10-15 dakikayı geçen rölantiler...Start-Stop 2011 Ağustos ayına kadar Türkiyeye gelen tüm dizellerde vardı...Ağustos 2011 2.partisinde gelen araçlarda yok,çünkü otosan getirttirmiyor..Nedeni ise ek maliyet yaratması...Yoksa start-stopun araca bir zararı falan yok....Yalnız start-stopta oluşacak arızanın tamiri zor ve oldukça maliyet istiyor..Garanti süresinde start-stopta oluşacak arızayı tamir ettirmek otosana pahalıya mal olcağından start-stopsuz getirtiyor dizelleri..Ayrıca start stop özellikle avrupada vergi avantajı sağlayan bir sistem,çünkü emisyon değerlerini bayağı düşüren bir sistem..Oysa Türkiyede emisyonu takan yok vergilendirmede..Ancak duyduğum kadarıyla 2012 den itibaren vergilendirme emisyona göre olacak Türkiyede de..O zaman otosan start-stopu dizellere de koyacaktır büyük ihtimal..

Evet bundan eminim diyebilecek kadar kesin bir bilgi 2, 2,5 dakka mutlaka rolantıde tutun derim, bi yazınısı okumuştum ankaradan istanbula gelmiştiniz yanlış hatırlamıyorsam mesala mola verdığınızde olabilir, çoğu arkadaşım hiç uymuyor bir arzada vermedı ama hıç ne olur ne olmaz...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emre merak etme,bende de ön konsolun solundan neresinden geldiğini hala çözemediğim bir zırıltı geliyor,sinir oldum...O zırıltının yerini bilen bulan varsa haber versin... :mad:

bora bey , ah o sesi bende bir bulsam hemen yayınlayacağım ama yok işte bulamıyorum. özellikle mıcırlı asfalt yollarda kafa ütülüyor. ama ben napıyorum müzik sesini açıyorum :) gerçi o zamanda bazı müziklerdeki bas nedeniyle kapı döşemelerinden ön camdaki sensör kutusundan cızırtı geliyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim focus unda arka bagaj ile stop lambaları arasında ayarsızlık var. aralıklar eşit değil. bir de sağ ön kapı sanki tam kapanmamış gibi yandan bakıldıgında çizgi şeklinde çıkıntı görünüyor. kapı fitilleri köşe yerlerden sökülüyor. 15000 bakımında hepsini göstereceğim servise. umarım garanti kapsamında bu sorunları hallederler. Bu arada arabam 13000 de. ben daha lastikler yeni sanıyordum ama, geçen gün ters kapana girdim :mad: sol ön lastik yarıldı. stepne ile değiştirdim farkı gördüm. yanlız aynı lastikten almadım stepneye. çok pahalı geldi. adam 390 tl dedi. bende pirelli nin 250 tl lik lastıgını aldım. nasılsa stepne diye. ama sonradan hata ettiğimi anladım. ön lastigin biri yeni biri eski olunca sola çekiyor araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bora bey , ah o sesi bende bir bulsam hemen yayınlayacağım ama yok işte bulamıyorum. özellikle mıcırlı asfalt yollarda kafa ütülüyor. ama ben napıyorum müzik sesini açıyorum :mad: gerçi o zamanda bazı müziklerdeki bas nedeniyle kapı döşemelerinden ön camdaki sensör kutusundan cızırtı geliyor.

arabadaki tıkırtı ve cazırdamalar bizim araçta da var. konsolun sol tarafındaki ses bizim araçta direksiyon kutusunun alt kısmındaki plastik aksamdan geliyor. parke yolda veya mıcır asfaltta resmen vız vız arı vızıltısı gibi. o kısma bastırdığımda ses kesiliyor. ya gevşek ya da boşluk var.

keşke ses sadece o olsa. genel olarak araçta bir takırdama var. özellikle müzik dinlerken sesi açtığınızda kapı döşemeleri bayağı bir takırdamakta. eski cosmo astrada sesi sonuna kadar açsam bile(deneme amaçlı) nerdeyse hiçbir tıkırdama olmazdı. sadece aynalar bayağı titrerdi. kafama takmadığım için fazla dert etmiyorum. aldık bi kere, satana kadar çekeceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.