Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Ford sony e herkesi altıştırdı o yüzden mutlaka getirmesi gerekir bencede. Ya hiç alıştırmayacaktı yada getirecekti :lol:

Alışmış kudurmuştan beterdir :lol: O yüzden kuduruk Focusseverlerin ısrmaması için Otosan Sony'i getirse iyi olur,yoksa biraz zor satarlar o Pixeli düşük ekranlı,6 hoparlörlü Focusları..Satsalar bile en fazla trendlari satarlar filolara,şirketlere... :lol:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alışmış kudurmuştan beterdir :lol: O yüzden kuduruk Focusseverlerin ısrmaması için Otosan Sony'i getirse iyi olur,yoksa biraz zor satarlar o Pixeli düşük ekranlı,6 hoparlörlü Focusları..Satsalar bile en fazla trendlari satarlar filolara,şirketlere... :lol:

Bu aracın artılarını bekliyorum sizden wub.gif Eksiler bunlar ama unsure.gif

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu aracın bir çok artısı olduğu kesin. ne varki eksileride olduğu bir gerçek. eksilerinin bu kadar öne çıkmasının sebebi sanırım herkesin beklediği, eskiden olan ama şimdi olmayan vede tanıtımlarında duyurulan özelliklerinin bazılarının sanırım bunlar önemli sebepler araçta olmayışıdır. mesela sony yok hemde en üst donanımda bile bu duruma çok kişi baya şaşırmış. çünkü bu durum eski focuscuların çok alışkın olduğu bir durum ama yok bu önemli bir eksiklik. yada tanıtımlarda my touch deyip en fulunde dahi olmaması yada bunun için bir ek paket dahi yok. ve herkesin beklediği ana göstergedeki ekran boyutunun türkiye şartlarındaki küçülmesi gibi durumlar. bu araç için global bir üretim denmişti. yüzde yirmilik bir farktan bahsedilmişti, bunlarda tampon ön far dizaynı falan gibi şeylerden bahsedilmişti. ama görünüyorki tanıtımı yapılan araçla gelen aracın arasında insanların kabul etmek istemediği farklar çıkıyor. avrupada bir alt donanımdaki aracın burada en üst versiyon olarak satılması insanları üzmekte. bu konuda sanırım haklılarda. bu durumun neden kaynaklandığının çokta önemi yok aslında. otosanın politikası yada vergi dilimleri çok önemli değil. sanırım burada otosan yalnış yapmakta. focuscuların alışkanlığı olan sony i kesmeyeceksin abicim yoksa eleştirilirsin. bu önemli bir nokta. sonra tanıtım olayı. insanlar araştırıyor kardeşim. nedeni para vermesi. sen 50 - 60 bine araba satacaksın ama sony koymayacaksın yada ana gösterge ekranını ufaltabildiğin kadar ufalt. yada ne bileyim tanıtımda touch de sonrasında o özellik türkiyede yok de. görsellik önemlidir kardeşim. kim ne derse desin. biri tutupta 50-60 bin bir araca veriyorsa karşılık beklemek durumunda. otasanı bu durumundan dolayı kınıyorum. aslında ben focuscu falanda değilim. bundan yaklaşık 7 - 8 ay önce bu sitede yakup kardeşim sayesinde bu arabayı buradan öğrendim. ve sürekli takip ettim. araba beni cezbetmişti. eşime ve kendime iki adet alma durumundaydım. ne varki benimde aracı görünce beklediğim bazı özelliklerin olmadığını gördüm. kaldıkmı şimdi ortalıkta :rolleyes: inanın şu aralar c max a bakıyorum. düşünün kardeşim araç gelir gelmez alırım diyordum. ama şu an ikilemdeyim. demek istediğim. aracın artıları zaten var yakup kardeşim bu çok aşina bir durum. bunlar gelecek dendi vede geldi bu durum normal yani. artılar tartışma götürmez bir gerçek bunu kabul ediyorum. insanlar normali tartışmazlar sanırım. biz normal olmayanı tartışıyoruz. normal olmayan ise sony neden yok yada ne bileyim bagaj neden bu kadar dar gibi mesela. bunları tartışmalıyızki belki bu durum bir nebze olsun düzelir. ne bileyim sony geleck diyorlar yada touch belki bu süre hızlanır. ford bize dene çok şeyi sundu ve gayet güzel özellikler. tartışmaya gerek yok yani. ne varki kısıtlamaları var bazı özelliklerde bu durumu eleştirelimki onlarda belki düzelebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız şu var ; ben sorumu bilerek sordum rocker abimize aramızda ki geçmişten dolayı ; tabi ki de eksi ve artı olacak :rolleyes:

Herneyse şuan açıklanması gereken bir takım noktalar gördüm..

1.si şuan ki konsol üstü ekran sony olmayan üst donanım focuslarda var ve trend araçlarda bununda küçüğünü göreceğiz...Bu nedenle avrupa'da ki baz donanım bizde full olarak satılmıyor. çok farklılık var ve malzeme farkını dahi trend focus gelince ayrıca göreceğiz. (Umarım bu yansıtılmaz)

Dediğim o ki Sony & My Ford Touch olmadan her iki ekran da bu boyutda kalacak.

2.si Aracın farları titanium a özeldir (merceksiz olan) tüm avrupa böyle [Titanium X paketde LED + Xenon far mevcut]

3. ve son olarak My Ford Touch sistemi Amerika Hariç hiç bir ülke'de şuan yok..avrupa da da tanıtıldı ama 2012 de gelecek diye açıklandı.

Şahsi fikrimi ileteyim Sürücü Destek Paketinin TR'ye gelmesi çok büyük bir ilerleme ne Mondeo ne S-Max ne de Farklı firmanın C sınıfı araçlarının hiçbirinde bulunmayan tamamen sürücü ve yaya güvenliğini düşünen bir sistem geliyor.

Ki bu sistem Volvo S60 aracılığıyla Kasko da indirm yaptırma noktasına kadar geldi..Kaza oranını kesinlikle azalttığı için.

Saygılar Sunarım.

NOT: Sürücü Destek Paketi ile Göstergeler arası ekran büyüyebilir....Öyle olması gerekiyor şimdi aklıma geldi.

Tr 'ye şuan gelen araçlar buna örnek değil !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikiside ama once sürelim derim :lol::rolleyes:

DONANIM Olaral söylüyeyim o zaman , Liste yaparsak ;

Focus 2,5 Focus 3

Sürüşe Duyarlı Ön Far Paketle Var Yok

Sony Müzik Sistemi+8 Höparlör Var Yok

Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayari Yok Var

Ön Panjur Krom Çita Var Yok

Geniş Bagaj Var Yok

Usb Girişi Yok Var

Bi-Xenon Far Yok Var

Gündüz Fari Yok Var

Arka Cam Güneşlikleri Var Yok

Geniş Pikseli Yüksek Ekran Yok Yok

Deri Parçali Koltuk Paketle Var Var

Geniş İç Hacim Var Yok

16 İnç Jant Var Var

Tam Boy Stepne Yok Var

Arka Camönü Yumuşak Plastik Yok Yok

Krom Yan Cam Çitalari Yok Yok

Adaptif Hiz Sinirlayici Yok Var

Arka Park Sensörü Var Paketle Var

Sunroof Var Paketle Var

Ayna Alti Aydinlatma Yok Var

Kör Nokta Uyari Sistemi Yok Yok

Kararan İç Dikiz Aynasi Var Var

Yağmur Sensörü Var Var

Otomatik Farlar Var Var

Led Aydinlatma Yok Var

Submarine Işiklandirma Var Var

Şik El Freni Var Bana Göre Yok,Kişiye Göre Değişir Tipli

Led Arka Farlar Var Var

Arkada 12 Voltluk Prizi Var Var

Arka Kapi İçlerinde Cepler Yok Var

Elektronik Merkezi Kilit Yok Var

Güneş Işiğini Süzen Isitmali

Ön Cam Yok Var

KarartilmişArka Camlar Yok Var

Genel anlamda kıyaslama yapılacak bariz donanımsal özellikler bunlar.Hava yastığı,aydınlatmalı güneşlik aynaları,aktif emniyet kemerleri,arka-ön kol dayama ,far yükseklik ayarı,arka koltuk arkası cepler gibi üst sınıf özelliklerini yazmıyorum,zaten olması gereken özellikler ve hem eski focusta hem de yeni focusta hepsi var....

uA_Y_C_A tarafından düzenlendi
Tamamen Büyük harf kullanmamaya özen gösterelim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

burada kesinlikle yalnış anlaşılmak istemem. ben araçta görselliğe çok önem veren biri olabilirim. seviyorum kardeşim ne yapabilirimki. benin aracım girintili çıkıntılı belki biraz karışık olmalı. teknolojiyi seviyorum sanırım. özellikle şu kokpit meselesi.. tanıtımlarında aracı ilk gördüğümde kokpit beni nasıl cezbetmişse artık tamam dedim. olay budur kardeşim dedim. görsellik on numara. touch sistemi görüntüyü nasıl tamamlamışsa artık. olayı kafamda bitirmiştim. kesin alayordum. tek eksiği var diye düşünüyordum oda üstünün panoramik cam olması durumu idi. neyseki sunroof var dedilerde ondan yırtık demiştim. ne varki aracı görünce kokpit bende bir hayal kırıklığı yarattı. çok şeymi istiyoruz sizcede. umarım abartılı istekler değildir bunlarda gelir bir an önce. ek pakede ayrıyetten para almıyorlar sanırım. sen getir bu özellikleri bir pakete koy. fiyatına 5 bin de 10 bin de ne dersen de almak isteyen alsın. bütün mesele bu sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.