Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mustang Türkiye'de (Ön İnceleme)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, H. Cenk said:

Hımm güzel bilgi. Demek LEDleri o yüzden iptal ettirdiniz :(  

...biz değil Cengom, Stang E.C belgesi alırken yapılmış bir uygulama bu , yani Avrupa Spec bütün Stang'lar aynı spect'i kullanıyor. 

3 dakika önce, H. Cenk said:

sanırım gri marketin çoğu amerikadan değil avrupadan gelme EU specli- sorun olacağını sanmıyorum. Tabii otorite sayılmam yanılıyor olabilirim.. 

... aksine, an itibarı ile Grey market'in elinde bulunan araçların %99'u ABD spect. Piyasadaki araçlara sıklıkla bakıyorum (...ki bazen kuZular galeriler arası geziyor.) şu ana kadar sadece iki tane EU Spect. gördüm ... geri kalanların tümü kırmızı stop / led'li ... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ledlerin yanmamasının bir sebebini de daha önce açıklamıştım. Yasal olarak gündüz ledleri tek bir şerit üzerinde olması gerekiyor. Stang'te ise 3 ayrı şerit mevcut. Bu sebeple de Ledler aktif değil.

Geçenlerde bayimizin instagram ve facebook sayfalarında paylaştığım bir tanıtım vardı. Detaylı özet gibi diyeyim.

12479255_460345217507255_736395055_n.jpg

Garanti durumu, çok küçük miktardaki fiyat farkını da geçtim muayenede sorun yaşayacaksınız şeklindeki uyarılarımızı bir çoğu takmıyor. Adamımız var hallederiz diyor. 3 sene sonra o adamın olacağı ne malum ve yasal birşey değil karşımıza çıkan bu söylemler.

Özetle en son bir vatandaşımız Amerika'da yaşarken ev eşyaları ile birlikte 50.yıl özel 5.0 V8 derin mavi aracını da getirmiş Türkiye'ye.

Gümrükten geçirmiş ÖTV+MTV sini yatırmış fakat 2 aydır plakasız şekilde evinin önünde yatıyormuş. Nedeni ise; stopları.

Çözüm üretmeye çalıştık fakat olay çok farklı. Tesisat bile farklı. Yani al EU spec. stopları US araca takamıyorsun. Takıyorsun da yanmıyor yada sapıtıyor.

mustang6g adında bir forumda Polonyalı bir eleman çok güzel elektronik devreleri ayarlamış ve entegre edebiliyor iki farklı versiyonu birbirine. Hatta araya switch koyup ister EU spec ister US spec şekilde yakabiliyorsunuz.

Bir saat önce, Murat Kavuk said:

Galericilerin kendi getirdiği araçlardır, otosanın getirdiği araçlar değildir büyük ihtimalle.

Hiç biri Otosan'ın verdiği araçlar değildir.

@Kaan Yagizer abinin de söylediği gibi aynı araçlar yer değiştiriyor ve sadece 1-2 tane Avrupa spec. araç gördüm bende.

Hatta bazı araçlar 2014 sonu üretim 18inç ile gelen boş versiyonlar.

5.0V8 olanlar bayi araçlarından pahalı birde. :)

Kemal Yerebakan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar arkadaşlar,

Bu forumu dün akşam "acaba Turkiye'de bir Mustang forumu var mıdır" diye araştırırken buldum, görüyorum ki doğru yeri bulmuşum, üstadlar burada.  Ben uzun bir araştırmadan sonra geçen hafta Kırmızı 2015 Mustang EB aldım ve kullanmaya başladım. Gray market Almanya'dan ithal, Avrupa versiyon. 

Daha önce hiç bu tür bir otomobilim olmadı, çocuklu hayalimdi kısmetmiş, eşimin de onayıyla 45.yaş günümde almaya karar verdim. Henüz 200km bile binmedim, o yüzden sürüş konusunda bir şeyler yazmam için çok erken. Ama şunu yazmadan geçemeyeceğim, arabayı alıp eve gelirken site kapısında durdum, fren balatalarından duman çıkıyordu. Ben  panikledim ama güvenlik görevlisi otomobil meraklısıymış, "Korkma abi, hayırlı olsun dumanı o, güle güle kullan" diyerek rahatlattı beni. "Lüks otoyu aldı eve giderken yaktı" diye gazetelere haber olacağım diye ödüm koptu. 

Sizlere ilk sorumu sormak istiyorum, bilen varsa çok memnun olurum.

owner.ford.com  linkinden otomobil kaydımı yaptırdım, ve Sync 2 için bir terfi paketi olduğunu söyledi ama bunun Sync 3 olup olmadığını bilmiyorum, 681mb oldukça büyük.

İndirdim ama henüz yüklemedim. Navigasyon falan gayet güzel çalışıyor şu anda, olur da yenisini yüklersem sorun olur diye sizlere danışayım önce diye düşündüm. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim? 

20160207_115126.jpg

20160207_115047.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Gürkan Karagöz said:

Daha önce hiç bu tür bir otomobilim olmadı, çocuklu hayalimdi kısmetmiş, eşimin de onayıyla 45.yaş günümde almaya karar verdim.

Mustang fanatiği değilim ama görünce kıskandım desem yalan olmaz.

:nazar:

Güzel günlerde kazasız, cezasız, arızasız kullanın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Gürkan Karagöz said:
2 saat önce, Gürkan Karagöz said:

Selamlar arkadaşlar,

Bu forumu dün akşam "acaba Turkiye'de bir Mustang forumu var mıdır" diye araştırırken buldum, görüyorum ki doğru yeri bulmuşum, üstadlar burada.  Ben uzun bir araştırmadan sonra geçen hafta Kırmızı 2015 Mustang EB aldım ve kullanmaya başladım. Gray market Almanya'dan ithal, Avrupa versiyon. 

Daha önce hiç bu tür bir otomobilim olmadı, çocuklu hayalimdi kısmetmiş, eşimin de onayıyla 45.yaş günümde almaya karar verdim. Henüz 200km bile binmedim, o yüzden sürüş konusunda bir şeyler yazmam için çok erken. Ama şunu yazmadan geçemeyeceğim, arabayı alıp eve gelirken site kapısında durdum, fren balatalarından duman çıkıyordu. Ben  panikledim ama güvenlik görevlisi otomobil meraklısıymış, "Korkma abi, hayırlı olsun dumanı o, güle güle kullan" diyerek rahatlattı beni. "Lüks otoyu aldı eve giderken yaktı" diye gazetelere haber olacağım diye ödüm koptu. 

Sizlere ilk sorumu sormak istiyorum, bilen varsa çok memnun olurum.

owner.ford.com  linkinden otomobil kaydımı yaptırdım, ve Sync 2 için bir terfi paketi olduğunu söyledi ama bunun Sync 3 olup olmadığını bilmiyorum, 681mb oldukça büyük.

İndirdim ama henüz yüklemedim. Navigasyon falan gayet güzel çalışıyor şu anda, olur da yenisini yüklersem sorun olur diye sizlere danışayım önce diye düşündüm. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim? 

20160207_115126.jpg

20160207_115047.jpg

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmeniz nasip olsun. Gördüğüm kadarıyla Custom Pack duruyor araç. Almanya'da biraz daha donanım yelpazesi değişiyormuş ama tam net bilgim yok. Aracın içi siyah ve kapıların içindeki deri döşeme ile camın önündeki kısım da deri olmalı aracınızda.

Fren balatalarından geldiğine emin misiniz?

Ani frenleme yaptınızmı?

Çok sık trafikte dur kalk yaptınız mı?

Duman ne kadardı?

Bizim aracımızda böyle bahsettiğiniz kadar bir duman gözlemlenmedi fakat koku durumu oldu. O da normal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Kemal Yerebakan said:

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmeniz nasip olsun. Gördüğüm kadarıyla Custom Pack duruyor araç. Almanya'da biraz daha donanım yelpazesi değişiyormuş ama tam net bilgim yok. Aracın içi siyah ve kapıların içindeki deri döşeme ile camın önündeki kısım da deri olmalı aracınızda.

Fren balatalarından geldiğine emin misiniz?

Ani frenleme yaptınızmı?

Çok sık trafikte dur kalk yaptınız mı?

Duman ne kadardı?

Bizim aracımızda böyle bahsettiğiniz kadar bir duman gözlemlenmedi fakat koku durumu oldu. O da normal.

Teşekkür ederim Kemal Bey, kaza bela uzak dursun hepimizden.

Evet konsol deri, kapı da deri sanırım, öğleden sonra bakarım.

Fren balatalarından çıkan duman çok yoğun değildi ama daha önce tanık olmadığımdan ürktüm doğrusu. Sadece bir kere duman çıktı, koku 2-3 gün daha devam etti. Şimdi 190km'de ve koku da kalmadı.

Siz Sync 3'ü yüklediniz mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Kemal Yerebakan said:

Hayır Sync2 yazılım ile Sync3 olmuyor. Şimdi gelen güncelleme bize de geldi mi ona bakıyorum.

Evet, öyleymiş, Yakup Bey de yazmış. 

Teşekkür ederim.

17 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sync 2 yazılım ile sync 3 olmuyor, aracınız hayırlı olsun hoş geldiniz 

Teşekkür ederim Yakup Bey. 

Şu dokunmatik hassasiyetini biraz iyileştirseler gayet iyi olacakmış aslında. Mevcut ekranın kapasitif sensörleri çok daha hassas kullanıma müsait, sanırım yazılımdan dolayı basmatiğe dönüimüş.  Belki yeni güncelleme ile biraz düzeltmişlerdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim araca çıkan bir güncelleme gözüküyor SYNC için.

What's included in this update?
EA5T-14D544-AD SYNC2 - V3.8

ABOUT THE LATEST UPDATE

The new software update for SYNC® with MyFord Touch® systems includes all the improvements from previous updates, plus additional benefits such as:

Siri® Eyes Free*:

Now iPhone users can use Siri® Eyes Free with SYNC® with MyFord Touch®. With simple voice commands, SYNC® with MyFord Touch® enables you to operate the iPhone and SYNC® together. Siri® Eyes Free can be activated by pressing and holding the voice button for at least 3 seconds.

Secure, simple phone pairing:

Phone pairing is now easier.

Automatic reconnection:

If your phone disconnects, SYNC® with MyFord Touch® will automatically reconnect it.

Easier entry of destinations for China:

Now SYNC® with MyFord Touch® allows for easier entry of destinations.

*Feature requires compatible hardware.

The installation of this update will take up to 30 minutes to complete.

Be sure to keep your engine running (not in accessory mode) throughout the entire installation process. Turning off your vehicle during the update installation will disrupt the process. Although your vehicle must be in park when you begin the installation process, you may drive your vehicle while the update is downloading to your SYNC® system.

If your vehicle is equipped with the Intelligent Access with Push Button Start feature, you will need to temporarily disable the Automatic Engine Idle Shutdown (AEIS) component before beginning the installation in order to prevent your vehicle from timing out and shutting off the engine before the software update is complete. To disable this feature, use your steering wheel controls to navigate to the Settings menu on your left-hand Instrument Cluster LCD display. From there, select Vehicle >Auto Engine Off >Off. (If you do not see this setting, there is no need to make any changes before starting the update.)

Alternatively, after initiating the installation, you may drive the vehicle during the update process to avoid shutting off the engine. The next time you start your vehicle, the AEIS will automatically reset to "On."

Please note: During the update installation, SYNC® will temporarily appear to not recognize your mobile phone or media device. This is normal. Once your system has been successfully updated, SYNC® will display a notification stating "Installation complete."

Fakat bir ibare mevcut güncellemeyi indirmeden önce.

You have an update available. Please note you will need a USB drive in order to proceed. This update is compatible with A3, A4, A5, A6 and A7 SD cards only. If you're currently using an A1 or A2 SD card, request a new SD card by calling 800-392-3673. (First, choose your language preference; then select Option 3 > Option 1.)

SDcard tipinize dikkat ediniz.

Üstündeki harf ve rakam nedir. Mesela bu güncelleme bizi kapsamıyor. Çünkü bizdeki Sdcard "G2"

Ayrıyaten güncelleme yaklaşık 30+ dakika sürebileceği için araç ayarlarından otomatik araç kapamayı kapamayı unutmayın.

Olayı çözdüm sanırım. Anladığım kadarı ile SYNC sistemi güncellersem bizim sdcard ile uyumsuzluk yapacak.

teknisyenimle konuştum aynnen öyleymiş :D

Kemal Yerebakan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Kemal Yerebakan said:

SDcard tipinize dikkat ediniz.

Üstündeki harf ve rakam nedir. Mesela bu güncelleme bizi kapsamıyor. Çünkü bizdeki Sdcard "G2"

Ayrıyaten güncelleme yaklaşık 30+ dakika sürebileceği için araç ayarlarından otomatik araç kapamayı kapamayı unutmayın.

Olayı çözdüm sanırım. Anladığım kadarı ile SYNC sistemi güncellersem bizim sdcard ile uyumsuzluk yapacak.

teknisyenimle konuştum aynnen öyleymiş :D

Anladığım kadarıyla SD Card üstündeki harf ve rakam navigasyon haritalarını içeriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.