Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Tanıtımı & Üretim Başladı ! - Made in Germany

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yakup Bey kardeşim, bir şeyi unutmuşum kıyaslama yaparken, 6.3 litre yakıyor fakat siz çok çok 6.5 yaksın demişsiniz.. bilmiyorum, biraz geçer, 7 ye dayanır gibi geliyor..unutmuşum dediğim şey şu:)), benim aracım otomatik vites 1.6 powershift, peki 1.0 ların otomatik viteslerinin yakıt durumu nedir, otomatik keyfinden vazgeçmek istemiyorum, bir tutuldum pir tutuldum, manuel kullanmak bana zul geliyor:).. 1.0 otomatik şanzıman da 6.3 değilde, 8 yaksın.. çok olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mutlaka az yakar, ama bu fark aracımı yenilemeye değer mi diye soruyorum kendime, heyecanlanmıştım, daha önce söylediğim gibi, 3 yıl vadeli aldığım aracımın son taksiti kısmetse 2014 aralığında bitiyor.. elimdeki 2000 focusu 17000 tl ye takasa verip aldım yeni aracımı... yenisini de takasa verir, 1.0 ecobost alırım diyordum, yok bence değmez bir farkmış.. tabi bu benim görüşüm..

Mustafa Anil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mutlaka az yakar, ama bu fark aracımı yenilemeye değer mi diye soruyorum kendime, heyecanlanmıştım, daha önce söylediğim gibi, 3 yıl vadeli aldığım aracımın son taksiti kısmetse 2014 aralığında bitiyor.. elimdeki 2000 focusu 17000 tl ye takasa verip aldım yeni aracımı... yenisini de takasa verir, 1.0 ecobost alırım diyordum, yok bence değmez bir farkmış.. tabi bu benim görüşüm..

Bu tamamen sizin kişisel isteklerinize bağlı. Vergi avantajıda var. Ayrıca 2014 te sıfır km bir araca bineceksiniz yine. gelmesi gündemde olan ekstra donanımlarda var şerit takibi v.s gibi

Ancak sadece yakıt tüketiminin düşüklüğü için bu aracı satın alacaksanız bence ekstra masrafa girmeyin derim. Mevcut focusunuzun psikolojik sıkılma sınırı gelene kadar kullandıktan sonra bu yönde bir tercih yapabilirsiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Musatafa bir önceki sayfada kabaca hesap yaptım, ayda 100 Tl civarında tasarruf edebilirsin, tabii sadece yakıt açısından.

Alış fiyatını kestirmek zor, ben Otosan'ın ucuz motor ucuz araba yerine teknoloji mucizesi pahalı araba motifini işleyeceğini düşünüyorum. Yani Avrupa'daki gibi olabilir, şu anki atmosferikten az pahalı...

MTV'den tasarruf edeceksin elbette.

Ama bence hepsinden önemlisi göreceli yüksek ve düşük devirden başlayan tork nedeni ile kullanma zevki artacak.

Otomatik vites ve ekstra donanımlar için de biraz beklemek gerekecek, sonuçta 2 sene sonra bir değişim mantıklı görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey kardeşim, bir şeyi unutmuşum kıyaslama yaparken, 6.3 litre yakıyor fakat siz çok çok 6.5 yaksın demişsiniz.. bilmiyorum, biraz geçer, 7 ye dayanır gibi geliyor..unutmuşum dediğim şey şu:)), benim aracım otomatik vites 1.6 powershift, peki 1.0 ların otomatik viteslerinin yakıt durumu nedir, otomatik keyfinden vazgeçmek istemiyorum, bir tutuldum pir tutuldum, manuel kullanmak bana zul geliyor:).. 1.0 otomatik şanzıman da 6.3 değilde, 8 yaksın.. çok olmaz mı?

Biz onu tartışmıyoruz ama karşılaştırma yaparken her ikisinin teknik verisini aldık.. ^_^

Eee tabiki daha az yakar, ama nekadar bilmiyoruz..Göreceğiz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sanıyorum 11 mayısta bayiilere yeni transit, Bmax ve focus 1.0T tanıtımı yapılacakmış..Mayıs sonunda da az sayıda 1.0T gelmesi bekleniyormuş. Bunlar 3-4 tane şeklinde bayiilere dağıtılıp kalanı FORDun ortak havuzuna konacakmış. Böylece bayiide yoksa Forddan bakarak - sana uygun gelen varsa - mayıs sonunda 1.0T alma şansı doğacakmış.. Tabii kesin değil büyük ihtimal diyelim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Geçen gün Ford bayiindeydim.Mayısta bekleyenlere kötü haber; haziran ayında pazara sunulacakmış ve 1.0 ı fox motor diye tabir ediyorlar.Satış yetkilisi test sürüşünden yeni gelmişti,o hazirana da yetişmeyebileceğini söyledi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelsinde, Mayıs Haziran çok farketmez.

Aslında onlar hatalı bilgi vermiş...Fox motoru farklı...Daha doğrusu Focus, C-Max için üretileceklerde bu isim verilmedi..

B-Max için Romanyada üretilenlere FOX deniliyor.

Tabi bu demek değildir ki :) hepsine fox demesinler :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Heheheh. Geçen başka birşeyi araştırırken kendi mesajıma rastladım. 2008 yılında mondeo mk4 forumunda 1.0 turbo benzinli motorlar gelecek yazmışım. :nazar:

İleri görüşlülüğün bu kadarı...

Ben de daha önce yazdığımı tekrarlıyorum, bilumum heyecan verici olabilcek değişiklikler bu gidişle sonbaharı bulur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.