Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Tanıtımı & Üretim Başladı ! - Made in Germany

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar veya bende yazmış olabilirim sadece tork'a takılı değil belirli devre kadar hem tork hem beygir eğrisi aynı buyrun.

Ayrıca benim yazdığım tüm haberler ford ile alakalı olanlar tabi resmi bilgidir.

Mondeo: 

100.png

125.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iz 100 bg lik 1.0 a binince bırakın 1400 ü büyük ihtimal 1600 devirde ve hatta 1750 de bile titrerse şaşmayın, çünkü araç bg isteyebilir.
"Beygir isteyen motor titrer" gibi tuhaf bir söylem çıkıyor bu yazılanlardan ama konunun güç ile alakası yok.

Sadece belli ki bu durumda düşük devirlerde belirginleşen salınımlardan (rezonans) titreme hissi algılanıyor, titreşimin geçmesi devrin artması ile ilgili gücün artması ile ilgili değil!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Beygir isteyen motor titrer" gibi tuhaf bir söylem çıkıyor bu yazılanlardan ama konunun güç ile alakası yok.

Sadece belli ki bu durumda düşük devirlerde belirginleşen salınımlardan (rezonans) titreme hissi algılanıyor, titreşimin geçmesi devrin artması ile ilgili gücün artması ile ilgili değil!

iyide abi neden motor biraz daha alt devirde daha fazla titriyor ve vites küçültmek zorunda kalıyoruz.

eskiden titrerdi biz değiştirirdik bir alt vitese ama artık yb da gösteriyor ters oku vites küçült diye..

makul titreşimde gaza basınca araç kendini topluyor zaten ama fazlalaşınca vites küçültme ihtiyacı hissediyor.

bu 100 bg de ve 125 de aynı olacaksa, sonuna kadar size hak veriyorum.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neyse abi mesela anlaşıldı, kafa bastı. bg grafiğine dikkat etmemiştim..

ford o zaman göz boyuyor.. 1.6 nında hem 150 hem 180 bg liği vardı, ve yakıt tüketimleri aynı idi, çünkü testler düşük devirlerde yapılıyor..

anlaşılan 160 üstünde bir hız yapmayacaksanız gereksiz bg e sahip olunuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyide abi neden motor biraz daha alt devirde daha fazla titriyor ve vites küçültmek zorunda kalıyoruz.
 Mehmet Hocam biz araç çekmediği için vites değiştiriyoruz, yani titreme bir yan bulgu. Söz gelimi ben 1.6 EB ile 3.viteste 1000, 4. viteste 1200 ve 5.viteste 1400dd'dan itibaren gayet güzel hızlanabiliyorum, çünkü tork yetiyor. Titriyor mu, tabii, ama bu da onun sorunu :)

anlaşılan 160 üstünde bir hız yapmayacaksanız gereksiz bg e sahip olunuyor.
Kesinlikle, 150'lik EB kullanmadım, ama kullananlar 182'likte 4000dd'dan sonra gelen ekstra bir itişin küçük kardeşinde olmadığını ama bunun eksikliğinin oldukça nadir hissedildiğini bildiriyorlar Alamanya'dan. Ama tüketim değişmedikten sonra almışken yüksek beygirlisi olsun bence, yani Otosan zamanında doğru kara vermiş de sonra saçmaladı. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

999cc 1.0 litre yani 3 silindirli motoru vw'de turboladı 110 ps :yeah:

1.2 tsi ?  :blink:

hayırdır bunlarda mı çıkardı ?? :D

eco boost un ödülünü kapmak için çıkarmışlardır

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

999cc 1.0 litre yani 3 silindirli motoru vw'de turboladı 110 ps :yeah:

1.2 tsi ?  :blink:

Vw'den sonra Opel'de duyurdu.

1.0 Turbo 3 silindirli 114-115 ps 165 Nm tork 1800-4700rpm aliminyum blok kullanılmış. ilk kullanım Adam ile olacak.

Ford'un doğru hamle yaptığını gösteriyor bunlar :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vw'den sonra Opel'de duyurdu.

1.0 Turbo 3 silindirli 114-115 ps 165 Nm tork 1800-4700rpm aliminyum blok kullanılmış. ilk kullanım Adam ile olacak.

Ford'un doğru hamle yaptığını gösteriyor bunlar :yeah:

Taklitlere kanmıyoruz tabi. Anca 115 ps yaptılar. :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.