Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Tanıtımı & Üretim Başladı ! - Made in Germany

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Engin abi o yazı zırlamış biraz..Tabi dizel gibi olmaz ama istanbulda 7. 7.5 yaksın, benzinli sürüyorsun sonuçta..Diğer senin açtığın başlığa bakarmısın..

Dizel ile kıyas zaten yanlış ama ekonomik olduğu aşikar uzun yolda 1.6 atm. bile 5 - 5.5 yakıyor 90'ı geçme bu mu 7.0 yakacak ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıdaki yazıdan anlaşılan uzun yolda 6-7 aralığında gezinecek. Bu durumda çok fazla tasarruf yok. Zaten atmosferik benzinli uzun yolda 7-8 arası kolayca yakalar. Dikkat edilirse altına da inilir. Bir litre tasarruf iyi ama iddia edildiği kadar değil. Fiyat ve kullanım karakteri önemli olacak. Tork çok yüksek değil. 1.6lt benzinli atmosferiklerin hemen üzerinde 170nm. Fiyat politikası bu motorun tutup tutmayacağının en önemli göstergesi olacak. Ayrıca şehiriçi 9-10 civarı dolaşan atmosferiklerden ne kadar aşağı düşebilecek? (İstanbul) 8lt nin altına inmezse fiyat olarak atmosferiğe bayağı yakın konumlanması gerekir.

Adını koyalım

1.0 EB, 1.6 atmosferiğe göre

• %10-20 daha düşük tüketim
  • >%10 daha düşük emisyon
  • %25 daha yüksek tork (overboost modunda)
  • %30 daha düşük MTV
  • Aynı güç demek.

Yakın fiyata satılması halinde bu avantajları görmemek mümkün mü...?

Bana anlamlı gelen İleri sürülecek tek çekince, "ya bu motor çok yeni, çok ufak, ne bileyim, dayanmaz ki, iki seneye patlar orasından burasından" tarzı hafif bağnaz bir yaklaşım olabilir. Buna da henüz yeterince veri toplanmadığı için "olmaz öyle şey" denilmesi zor.

Ancak Ford'un motor üretim standartları göz önünde bulundurulduğunda macera sevmeyen ve sağlamcı bir kuruluş olduğunu söylemek ve bu kadar yatırım yaptığı bir üründe kumar oynamayacağını iddia etmek yanlış olmaz.

Hayırlı olsun yeni minik EB modellerimiz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat makul olursa (patlar çatlar çekincesi hariç) problem yok demek istemiştim zaten. 1.6 atmosferiğe karşı biraz daha ekonomik olursa, fiyatta makul olursa, performans olarak çok ayrışamasada tercih edilir olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yeni Focus araçlarımızda 1.0L benzinli Fox motoru Haziran ayında devreye alıyoruz.

Ford'dan Bayilere açıklama :)

1.0l 125PS EcoBoost motorumuz gelecek ay Yeni Ford Focus’larda satışa sunulacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz. (Ford Türkiye - 15 Haziran)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün iki ayrı bayiiye sordum. Biri 3-4 ayı bulur gelmesi dedi. Diğeri araçlarla ilgili fiyat listesi gelmedi bu durumda temmuzdan önce olmaz dedi.

Daha önce sorduğumda 1.0T den haberleri bile yoktu şimdi en azından böyle birşey biliyor olmaları da büyük gelişme..

:D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hala sonbahar diyorum... :kıhkıh:

(Sade Yakup mu inat yapacak...)

Bu ay dağıtılacak bir dahaki ay teslim :D Araba geldi arkadaşlar testi bile yapıldı olimpiyat stadının orada :D

ohooo, bilgisiz satıcıları özenle seçiyorsunuz :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ohooo, bilgisiz satıcıları özenle seçiyorsunuz :zha:

Bu lafın Otosan'a değil mi?

Yok bize ise hangi satıcının bilgili olduğunu anlamak için özel bir sınav var mı?

Müneccimlik yeteneğimiz henüz gelişmedi, halkın çoğunluğu gibi bizde yetkili ve sorumlu görünenlerin söylediklerine inanmak arzusundayız.

Ve ayrıca bayilerden bu şekilde cevap geliyorsa ben de bir tarafımla Otosan'ın satış sisteminin haline gülmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki Cem abi nasıl anlamak istersen :D

Ama gördüklerime dayanarak söylüyorum is otosan da bitmiyor satıcının çok etkisi var birine mail geldi diyoruz digeri bana gelmedi diyor. Biri bakmadım bile diyor.. Otosan ne yapsın ?

Ben size dedim espri niyetli.. Sonuçta bilen de var o yüzden .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki Cem abi nasıl anlamak istersen :D

Ama gördüklerime dayanarak söylüyorum is otosan da bitmiyor satıcının çok etkisi var birine mail geldi diyoruz digeri bana gelmedi diyor. Biri bakmadım bile diyor.. Otosan ne yapsın ?

Ben size dedim espri niyetli.. Sonuçta bilen de var o yüzden .

Yahu ben de zaten epri niyetine aldım, kişiselleştirmiyorum, ama ortada ciddi bir stratejik hata var, bayi olan yer bilmiyorsa ya gerekli bilgi ulaşmamıştır, ya da bilgiyi ciddiye almıyordur, her ikisinde de faturayı ben Otosan'a çıkarırım, ilkinde yeterli bilgilendirme yapmadığı ikincisinde doğru bayi seçmeyi bilmediği için.

Hizmet bekleyen kesimin yeterince ciddiye alınmaması da bence hafife alınacak bir kusur değildir.

Yani kısacası olayı müşteri-bayi eksenine sıkıştırman sence yeterli ve geçerli olabilir ama Otosan için olamaz, olmamalı, olursa da böyle VW'nin arkasından nal toplar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şimdi istanbuldan gidiyorum ve sunu hayal ediyorum.. Yillardir Bayimiz olan rize Ford'a hemen gelir 1.0 ve hafta sonu onlardan Full alır gezerim :D

Küçümsemeyin sakın aynı anda

Fiesta Focus Mondeo ve kuga test aracı oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şimdi istanbuldan gidiyorum ve sunu hayal ediyorum.. Yillardir Bayimiz olan rize Ford'a hemen gelir 1.0 ve hafta sonu onlardan Full alır gezerim :D

Küçümsemeyin sakın aynı anda

Fiesta Focus Mondeo ve kuga test aracı oluyor :)

O zaman bir zahmet Cengoyu da al götür beraber...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelen arabaların büyük çoğunluğu bayii test araçları . Son kullanıcıya satılacak olanlar çok az sayıda ve onlar da hep tekno/smart paketli yani pahalı. ilk partide son kullanıcının uygun fiyatlı 1.0T satın alma ihtimali hemen hemen yok gibi birşey.

Ya ben şimdi 50K bir focusa vermeyi düşünüyor olsam zaten gider cillop 1.6 115lik dizel style veya 1.6 EB titanium alırım.

Allahım niye beni böyle eksantrik yarattın ki Otosanın istediği gibi düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelen arabaların büyük çoğunluğu bayii test araçları . Son kullanıcıya satılacak olanlar çok az sayıda ve onlar da hep tekno/smart paketli yani pahalı. ilk partide son kullanıcının uygun fiyatlı 1.0T satın alma ihtimali hemen hemen yok gibi birşey.

Ya ben şimdi 50K bir focusa vermeyi düşünüyor olsam zaten gider cillop 1.6 115lik dizel style veya 1.6 EB titanium alırım.

Allahım niye beni böyle eksantrik yarattın ki Otosanın istediği gibi düşünmüyorum.

Araclarin ne zaman gelecegi konusunda bi duyumunuz var mi peki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.