Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Galaxy Tanıtıldı!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yeni 2015 Ford Galaxy :)

S-max başlığımızda dediğim gibi ikisi birlikte bu yılın son çeyreğinde ülkemizde satışa çıkacak.
Ön kısım markanın tasarım anlayışı ile şekillenmiş arka stoplar elden geçmiş genel formu eski versiyona benziyor.

• 7 Kişilik Yeni Ford Galaxy, pratik özellikler, sınıf lideri rafinelik ve sürücü destek sistemleri ile lüks bir seyehat sunuyor.
  • Galaxy, ince çizgi farları, yükseltilmiş kemer çizgisi ve geniş cam alanı ile sofistike dış tasarım ile, şık iç mekan özelliklerini açılabilir cam tavanı ile süslüyor.
  • Sınıfında ilk kez sunulan 3. koltuk alan yönetimi ile bir tuş sayesinde koltuklar şekillendirilebiliyor ve bagaj alanı ayarlanıyor.
  • Akıllı zemin tasarımı ile araca iniş ve biniş daha rahatlatılmış, 2. sıra koltuklar tek hareket ile hareket ederek eğiliyor böylelikle 3. koltuk yolcularına sadece tek hareket kalıyor.
  • Yolcular tam bağımsız arka süspansiyon ve masajlı koltukları (ön) ile konforlu şekilde seyehat edebiliyor.
  • S-max ile tanıdığımız, akıllı hız sınırlama ve parlama engellei uzun far asistanı yine bu araç ile sunuluyor.
  • Adaptif direksiyon sistemi ile manevra kabiliyeti ve hassaslığı arttıtırılmış.
  • 1.6 Ecoboost ve 2.0 tdci (bi-Turbo dahil) motorlar ile satışa sunulacak.

Galaxy'yi S-Max'ten ayıran önemli özellik koltukların tam boy olması yani yetişkin bireylerin 3. sırada rahat oturabilmesidir.

Yukardaki özelliklere ek olarak çarpışma önleyici ve yaya algılayıcı sistem de bu araç ile sunulacak. Parlaklık önleyici far sistemi LED ön farlar ile birlikte sunuluyor. 

Ağır yüklerinizi rahat yüklemek için bagaj zemini tamamen düz hale gelebilmektedir. Kapı cepleri 1.5 litrelik su şişeleri barındırabiliyor ayrıca koltuk altlarında eşya gözleri mevcut. Ayrıca gizli bölmelerde (döşeme altı) 20 lt'lik saklama alanları var.

Eski galaxy'ye göre 2. ve 3. sıra koltuklar 10mm daha fazla baş mesafesi sunuyor bu uzunluk en dişli rakiplerinden 40 mm kadar daha fazla.

Daha önceden bilinen/bahsedilen otomatik park, çıkış yardımı, çapraz trafik ve 180 derece'lik kameralar yine bu araç içinde mevcut.

Aracın üzerinde yeni ve hafifletişmiş arka süspansiyonlar mevcut ayrıca amortisör ve yay sistemi Galaxy'ye özel ayarlanmış.  Aracın "Konfor" "Spor" ve "normal" olarak 3 farklı sürüş modu mevcut süspansiyon ayarları ve yukarda bahsettiğim adaptif direksiyon sistemi ile direksiyon hissi değişebiliyo

Motorlar eski söylediklerimiz ile aynı.

Dizel

2.0 Tdci 120 ps & 150 ps & 180 ps ve Çift Turbolu 210 ps

Benzinli 

1.6 EB 160 ps ve 2.0 EB 240 ps 

Tamamı Euro 6'ya uygun.

TWLEGBD.jpg

wU0na0r.jpg

HkebmfB.jpg

vC1QWfX.jpg

SOZ6bte.jpg

3omCrqs.jpg

Qgq5ngU.jpg

zZgTpBD.jpg

LXIciBI.jpg

4kS9v2D.jpg

s2QkFin.jpg

iao7Npi.jpg

wVRqGOz.jpg

IEo2BOF.jpg

uW1mG5l.jpg

Ünlü ilizyonist bu sefer ne yaptı? Video'da

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fi tarihinde Pacer'im ile ...ki kendisi dünyanın gelmiş geçmiş belki de en kötü arabasıdır ... bir numara değilse de ilk beş'e kafadan girer. http://en.wikipedia.org/wiki/AMC_Pacer   ...garibanım, burslu BA öğrencisiyim (bkn.açlıktan duvarları yalamak) boktan ötesi pacer bile bana cadillac gibi geliyor ... neyse, benim kusmuk rengi pacer ile tıngır, mıngır gidiyorum yanımdan bir superduty geçti ... alet gorgorgorgor ediyor, öyle ki onun motor sesinden benim kuZu'nun zaten pek iyi kapanmayan kapı camı sallanıyor ... lan!! super duty gitti ama baktım ki TIR'lar da olduğu gibi bir beşinci tekerlek takılmış kasasına, arkadan bir de ev geliyor ... ama ev derken, dandik karavan'dan bahsetmiyorum, harbi ev yani. 

wheels-fordtruck-blog480.jpg

...uuuu! dedim kendi kendime, o evlerin park etmiş halini görmüşüm, aleti kitleyip suyu ve elektriği bağladıktan sonra evi "şişiriyorlar" yani sol ve sağ duvarları dışarı doğru genişliyor ...yani cidden ev oluyor.

...ben bi yandan pacer ile güreşiyorum, diğer yandan da "paraya bak bea!" yapıyorum ki olayın b*ku çıktı. SuperDuty yanımdan ev ile geçerken bir de baktım eleman evin arkasına bir de "çatal" takmış, çatal'a da bir Suzuki Samurai (ya da öyle bir şey) eklemiş. Suzuki'nin ön tekerlekleri çatala takılı, havada ... sadece arka tekerler yola basıyor. Super Duty evi çekiyor, park edildiğinde de ufak tefek işler için arka'ya stepne hesabı takılı suzuki kullanılıyor.

beh...beh..behhh

...bizim hadi leyn! dediğimiz bazı araçlar mesela   http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Excursion alıcı buluyor, talep görüyor ... Galaxy ve S-Max'te öyle.  Türkiye'de pek satılmıyorlar ama onların da alıcısı var, hem de öyle azımsanacak miktarlarda da değil.  Biz olsak iki araca bölünürüz (bkn.türk aklı) olmadı enişteye "sen arkadan akbil ile gel hacı" deriz ama görünen o ki herkes bizim gibi değil  :)  parama geçer hükmüm ... diyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fi tarihinde Pacer'im ile ...ki kendisi dünyanın gelmiş geçmiş belki de en kötü arabasıdır ... bir numara değilse de ilk beş'e kafadan girer. http://en.wikipedia.org/wiki/AMC_Pacer   ...garibanım, burslu BA öğrencisiyim (bkn.açlıktan duvarları yalamak) boktan ötesi pacer bile bana cadillac gibi geliyor ... neyse, benim kusmuk rengi pacer ile tıngır, mıngır gidiyorum yanımdan bir superduty geçti ... alet gorgorgorgor ediyor, öyle ki onun motor sesinden benim kuZu'nun zaten pek iyi kapanmayan kapı camı sallanıyor ... lan!! super duty gitti ama baktım ki TIR'lar da olduğu gibi bir beşinci tekerlek takılmış kasasına, arkadan bir de ev geliyor ... ama ev derken, dandik karavan'dan bahsetmiyorum, harbi ev yani. 

wheels-fordtruck-blog480.jpg

...uuuu! dedim kendi kendime, o evlerin park etmiş halini görmüşüm, aleti kitleyip suyu ve elektriği bağladıktan sonra evi "şişiriyorlar" yani sol ve sağ duvarları dışarı doğru genişliyor ...yani cidden ev oluyor.

...ben bi yandan pacer ile güreşiyorum, diğer yandan da "paraya bak bea!" yapıyorum ki olayın b*ku çıktı. SuperDuty yanımdan ev ile geçerken bir de baktım eleman evin arkasına bir de "çatal" takmış, çatal'a da bir Suzuki Samurai (ya da öyle bir şey) eklemiş. Suzuki'nin ön tekerlekleri çatala takılı, havada ... sadece arka tekerler yola basıyor. Super Duty evi çekiyor, park edildiğinde de ufak tefek işler için arka'ya stepne hesabı takılı suzuki kullanılıyor.

beh...beh..behhh

...bizim hadi leyn! dediğimiz bazı araçlar mesela   http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Excursion alıcı buluyor, talep görüyor ... Galaxy ve S-Max'te öyle.  Türkiye'de pek satılmıyorlar ama onların da alıcısı var, hem de öyle azımsanacak miktarlarda da değil.  Biz olsak iki araca bölünürüz (bkn.türk aklı) olmadı enişteye "sen arkadan akbil ile gel hacı" deriz ama görünen o ki herkes bizim gibi değil   :)  parama geçer hükmüm ... diyor. 

Kaan Üstadım geçenlerde Historyde buz yolu kamyoncuları diye bir program var Tır rampada kaldı Sonra Bir F350 veya üstü geldi çekti yüklü Tırı akıl mantık işi  değil Bu karavanı hiç zorlanmadan çekiyodur o alet :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Galaxy, 2016'nın Mart ayında ülkemizde olacak.

Türkiye çapında 3 bayii'de mi satılacak? yoksa tamamında mı? Henüz belli değil.

http://www.focusclubtr.com/topic/10530-bayilik-yapılandırması-premium/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.