Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga 1.5 Awd Vs Nissan Qashqai 1.2 Skypack 2Wd

Tolga Başaran

Önerilen Mesajlar

Mean, sportiflik hissi alamazsan benzinli almaya ne gerek var diyor

Benzinli Kuga ikinci el düşünülmüyorsa katlanılabilir belki ama o kasada sportif olmayabilir  182 hp 240 nm kuga 1600 kilo bile olsa dinamik bir kullanımı olduğuna hepimiz hemfikir değilmiyiz :)

Belki qq diyeceğine kuga demiştir diye hesap edersek , kuga ile qq 1.2 'nin 0-100 leri aynı gibi , aradaki fark uzun ve açık yolda farkedilir ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli Kuga ikinci el düşünülmüyorsa katlanılabilir belki ama o kasada sportif olmayabilir 182 hp 240 nm kuga 1600 kilo bile olsa dinamik bir kullanımı olduğuna hepimiz hemfikir değilmiyiz :)

Belki qq diyeceğine kuga demiştir diye hesap edersek , kuga ile qq 1.2 'nin 0-100 leri aynı gibi , aradaki fark uzun ve açık yolda farkedilir ...

182bg Focus'da verdiği hissi vermeyecekdir ama. É ekonomide değil. O zaman ne anlamı kaldı benzinli almanın. Tercih elbette sonuçta ikisinide kullanmadan fikir yürütüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende kuga bakmaya gittim. powershift alma dedi servis danışmanı. çok sıkıntı çıkıyor dedi. alacaksan manuel al dedi. (servis danışmanıyla çok samimi olduğum için )

sizin bir bilginiz varmı neden powershift alma dediğinden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arada 1.6 otomatik Kuga kullanan birisi olarak yazayım: Motor otomatik şanzıman ve AWD ile birleşince atiklik açısından Focus'u çok ama çok aratır. 

Şanzıman geçişleri hızlı değil, sportif kullanmaya kalkınca çok bağırıyor az gidiyor, kısacası çok mutlu etmiyor.

Bunları aynı motoru Focus'ta kullanan biri olarak yazıyorum.

Benim kullandığım aracın sahibi hanım bunların farkında bile değil.

Ama Tolga'nın hissiyatının bana benzeyeceğini düşünüyorum nedense. 

Ayrıca Antalya şehir içinde efendi kullanım 11-12L/100 km altında olmuyor, Istanbul yoğun trafikte 13-15 olasıdır. 

Ben olsam sorun iç hacim ve bagaj ise temiz bir 2.0 dizel önceki kasa Mondeo düşürmeye çalışırdım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga çok keyifli, çok konforlu ve heybetli bir araç yıl bazında 15.000 km.den fazla yol yapılmayacaksa alınır, binilir. Performans anlamında şehir SUV'ları bineklerin tadını vermez.

Ben olaya biraz farklı açıdan bakıyorum, arada şehir dışına kaçmak yapılacaksa, doğa gezileri yapmak gibi farklı zevkleriniz varsa AWD araç tercih edebilirsiniz en azından bir işe yaradığını bilirsiniz ancak sırf şehir kullanımında anlamsız ve gereksiz bir masraf olarak görüyorum. Şehir içi ve aile aracı olacaksa C-Max yada D sınıfı araçlar bu amaca daha uygun. Mondeo sahibiyim hem geniş hem de konforlu, bagajı aileye fazlası ile yetiyor, yakıt ve performans derdim yok, oldukça memnunum. Kuga'nın tadı başka ama  al benzinli Kuga'yı ver 2.0 dizel Mondeo'yu deseler cıks derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga'nın tadı başka ama  al benzinli Kuga'yı ver 2.0 dizel Mondeo'yu deseler cıks derim.

9-10 lt yakacağına emin olsam hiç düşünmeyeceğim kuga'yı alacağımda ; adam gibi bir test videosu hiçbirşey yok net'te 1.5 için ... Mondeo aklımın bir köşesinde ; daha çok  hanım kullanacak , illa suv crossover 'lara bakma derdinde :) .. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.