Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga 1.6 Ecoboost Otomatik Sürüş İzlenimi - Video - Awd

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yakında honda crv 1.6 dizel buluşması gerçekleşecek sonuçları görücez hep beraber,

bence fena olmayacaktr

düşünsenize 1.6 dci gibi bir motorun  kuga ile birleşmesini, türkiye için ideal olurdu

Evet, gerçekleşti lakin o motorda otomatik yok yani düşük motor +suv+otomatik şu an sadece kugada var tiguanı suvcuk olarak değerlendiriyorum boyut olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

qashqai 1.6 dizel 4x4 var 

duster 1.5 dizel 4x4 var

golf ve octavia 1.6 dizel 4x4 açıklandı . ama 1.6 dizel 4x4 ve otomatik araç yok.(volvolar hariç)

Sezer bey Kuga hakkındaki mantığınız yanlış. Powershift iyi olsa amerikada Escapee koyarlardı fikriniz  bence  mantıklı değil powershift yüksek torka dayanamıyor demeniz de bence mantıklı değil. Madem NuhNebiden kalma 6F35 bu kadar iyi niye avrupada Kuga 2.0 tdci 163 te veya 2.0 240 ecoboostta powershift kullanılıyor da 6F35 kullanılmıyor. İşte powershift gayet yüksek torka dayanıyor 2.0 dizelde 350 mi tork ? 

Bak avrupada 2.0i ecoboostta powershft var amerikada 2.0i aynı ecoboostta selectshift. Eyyy bir yaptığı bir yaptığına uymayan FORD selectshift daha iyiyse 2.0 ecoboostta niye avrupaya dandik  powersihfti veriyorsun.  Yok powershift iyiyse niye Kuga 1.6ya powershift değil Nuhnebiden kalma 6F35 veriyorsun.. 

Ben cevabı söyleyeyim amerikada powershifte talep yok kimse de istemiyor . Adam 50 dolarlık 6F35 varken niye 500 dolarlık powershift koysun ki ?  Ben yurtdışı Ford forumlarında 1.6 ecoboosta powershift niye konmuyor diye çok yazdım çizdim. Bana söylenen tip onayı , kalite belgeleri zaten daha pahalı şanzıman maliyeti bayağı artıracaktır dediler. Vatandaş niye powershift istemiyor ..Çünkü benzin ucuz 2 onların yoları zaten düz ve sabit hızla akıyor. Filmlerde görüyorsunuzdur (ben gitmedim) sol şerit de sağ şerit de aynı hızda gidiyor. Orada herkes öyle kullanıyor. Onlara o şanzıman yetiyor. Ben söylüyeyim powershift olsa da yakıt tüketimi fazla değişmez orada .. Ama avrupada hem yakıt pahalı hem daha fazla hızlanma yavaşlama ve daha fazla dağ var.. 

2.0 143 dizel mondeoda klasik otomatik varken tüketimi 9.2 (urban) idi powershifte geçtiler 7.2 oldu .. 

Boldladığım kısım konunun en önemli noktasıdır. Avrupada 1.6 180 ecoboostun fazla tutlmayacağını öngörüyorlar tutulursa bir tek RUSYAda tutulur onlar da klasik tercih edebilir. Onun dışında avrupada herkes 2.0 tdci powershift tercih eder zaten

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekleşti zaten o :)

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Evet, gerçekleşti lakin o motorda otomatik yok yani düşük motor +suv+otomatik şu an sadece kugada var tiguanı suvcuk olarak değerlendiriyorum boyut olarak

gerçekleşen ne onu anlamadım düşük hacimli dizel motorla, kuga birleşti mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

qashqai 1.6 dizel 4x4 var 

duster 1.5 dizel 4x4 var

golf ve octavia 1.6 dizel 4x4 açıklandı . ama 1.6 dizel 4x4 ve otomatik araç yok.(volvolar hariç)

Sezer bey Kuga hakkındaki mantığınız yanlış. Powershift iyi olsa amerikada Escapee koyarlardı fikriniz  bence  mantıklı değil powershift yüksek torka dayanamıyor demeniz de bence mantıklı değil. Madem NuhNebiden kalma 6F35 bu kadar iyi niye avrupada Kuga 2.0 tdci 163 te veya 2.0 240 ecoboostta powershift kullanılıyor da 6F35 kullanılmıyor. İşte powershift gayet yüksek torka dayanıyor 2.0 dizelde 350 mi tork ? 

Bak avrupada 2.0i ecoboostta powershft var amerikada 2.0i aynı ecoboostta selectshift. Eyyy bir yaptığı bir yaptığına uymayan FORD selectshift daha iyiyse 2.0 ecoboostta niye avrupaya dandik  powersihfti veriyorsun.  Yok powershift iyiyse niye Kuga 1.6ya powershift değil Nuhnebiden kalma 6F35 veriyorsun.. 

Ben cevabı söyleyeyim amerikada powershifte talep yok kimse de istemiyor . Adam 50 dolarlık 6F35 varken niye 500 dolarlık powershift koysun ki ?  Ben yurtdışı Ford forumlarında 1.6 ecoboosta powershift niye konmuyor diye çok yazdım çizdim. Bana söylenen tip onayı , kalite belgeleri zaten daha pahalı şanzıman maliyeti bayağı artıracaktır dediler. Vatandaş niye powershift istemiyor ..Çünkü benzin ucuz 2 onların yoları zaten düz ve sabit hızla akıyor. Filmlerde görüyorsunuzdur (ben gitmedim) sol şerit de sağ şerit de aynı hızda gidiyor. Orada herkes öyle kullanıyor. Onlara o şanzıman yetiyor. Ben söylüyeyim powershift olsa da yakıt tüketimi fazla değişmez orada .. Ama avrupada hem yakıt pahalı hem daha fazla hızlanma yavaşlama ve daha fazla dağ var.. 

2.0 143 dizel mondeoda klasik otomatik varken tüketimi 9.2 (urban) idi powershifte geçtiler 7.2 oldu .. 

Boldladığım kısım konunun en önemli noktasıdır. Avrupada 1.6 180 ecoboostun fazla tutlmayacağını öngörüyorlar tutulursa bir tek RUSYAda tutulur onlar da klasik tercih edebilir. Onun dışında avrupada herkes 2.0 tdci powershift tercih eder zaten

Hocam zaten anlatmaya çalıştığım o kuga 2.0 dizelde kullanılan power shift 350 nm torqa dayanabilen ıslak kavrama bir şanzıman focustakinden farklı benzinli focustakini kuga dizele taksan 1 ayda parçalar atar. Zaten adamaların usa da powershift kullanmamasının nedeni de  bu. 6f35 e gelince sizden ricam sadece "google 6f35 problem" diye yazınız. Ha ford düzelttiyse diyeceğim bir şey yok. Ayrıca usada yakıt derdi yok adam koyuyor canavar motora tam otomatik ne yakarsa yaksın umrunda mı. Ama avrupa pazarında rekabetçi olmalı o sebepten ps kullanıyor onlar bizim gibi "aman efendim bir araba yapayım müşterim 10 yıl bakım dışında masraf çıkarmadan binsin" diye düşünmüyor onlar "bir araba yapayım en azından 5 yıllık ciromu tutturayım gerisi beni bağlamaz diyor"

gerçekleşen ne onu anlamadım düşük hacimli dizel motorla, kuga birleşti mi? 

Honda crv de 1.6 dizel kullanılmaya başlandı onu anlatmak istedim

Sezer Mira tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu hipotezinizi hangi kanıtlara dayandırıyorsunuz? Kaynakça lütfen...

Sayın Cem fordun türkiye ceo su dün usaya gönderildi bu satış başarısı ve planlamadaki başarıdır ben bilim adamı değilim yani öngörülerimle konuşuyorum bazı konularda, mesela neden insanlar göreceli de olsa hiçte sağlam olmayan honda civic tam otomatiği alıyor çüünkü alternatifi yok honda da bu parazarda iyi bir yol tutturmuş gidiyor yani biz otomobil satın olaıyoruz onlar meta satıyor ha peynir ekmek satmışlar ha otomobil onların cephesinde önemli olan kar. Bu yıl son zamanlarda borsada herkesin hisseleri düşerken bistte bir tek ford yeşilleniyordu, neden bu tamamen sattığı kugayla ilgili bir durumdu. mesela fiat italyada yaşanan euro bölgesinin kur nedenli sorunları ve ekonomik problemleri nedeniyle üretimini başka bölgelere kaydırabileceğini söylüyor, mesela chevrolet eski daewoo yu satın alıp üstüne kendi amblemini basıp sattı orta doğuya va avrupaya. Yani onların cephesinden tamam kalitede önemli lakin onların bakış açısı bizim gibi evladiyelik araçlar üretmek değil. O bakış açısı üst sınıf premium markalarda mümkün. Zaten bizim pazarda %40 ötv olmasa o hayranlıkla baktığımız arabalar kaç kuruş ki yani bir kuganın avrupada, usa da karşılığı nedir ki orda en alt gelir seviyesi alabiliyor ki ben burada bin takla atmak zorunda kalabiliyorum aynı araç için. Usada adam o aracın tüketicini profilini tespit ederken burada ordaki tüketici profilinin 3 gömlek üstü beklentilerde bulunan insanlar için orda vasat olan burada premium oluyor. Vw almanyada halk arabası bizde premium.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda son 6 aylık perakende satış adedi: 6.572

Audi son 6 aylık perakende satış adedi: 6.505

Kia son 6 aylık perakende satış adedi: 6.129

Nissan son 6 aylık perakende satış adedi: 7.465

Bunlara bakarak Honda oldukça başarısız gözükmekte..

Konuyu dağıtmadan uzaklaşım başlıktan gerekirse taşınacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=Idz1kgNRFdg

Yakup beyin çektiği bu videoda 0.10 dan sonra bir ara gazı topukluyor yani 6 bin devire felan dayıyor ama ben hız ibresinden bir akselarasyon görmüyorum isteksizce 100 km hıza doğru çıkıyor yani biraz motor yetersiz gibi geliyor bilmiyorum alanlara nasıl geliyor.

1.700 kg tork konvektörlü şanzıman, 1.6 motor her ne kadar 182 hp olsada ne hp tek başına anlamlı ne de torq. Sizlerin görüşleri nasıl ben youtubede son sürat videosu bulamadım. Şimdi bu araçları alıp yarın satınca sahibinde gören adam "ya boşver bunlarda gitmiyor çok yakıyor der" ve senelerce satılmasını beklersek pek iç açıcı olmaz gibi

Diğer soruda aşağıda benim almayı düşündüğüm kuganın fotosu var. Bu kugalar sürekli 4 çeker mi yoksa Yakup beyin videosunda olduğu gibi akıllı dört çeker mi, ayrıca neden bunun dört çekerini kapatamıyoruz, ilerleyen zamanlarda bunun 4 çekeri iptal edilebilen modeli gelir mi?

r3hgw.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Iptal edilen gelmez çünkü zaten adı üzerinde akıllı 4 çeker gerekmedikçe çalışmıyor.

Arabanın hızlanması kötü değil gaza tamamen bastığımı hatırlamıyorum videoya takılmayın,

bu tür yorumlara gerek duymamak için test sürüşü yapmaya ne dersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup beyin çektiği bu videoda 0.10 dan sonra bir ara gazı topukluyor yani 6 bin devire felan dayıyor ama ben hız ibresinden bir akselarasyon görmüyorum isteksizce 100 km hıza doğru çıkıyor yani biraz motor yetersiz gibi geliyor bilmiyorum alanlara nasıl geliyor. 1.700 kg tork konvektörlü şanzıman, 1.6 motor her ne kadar 182 hp olsada ne hp tek başına anlamlı ne de torq. Sizlerin görüşleri nasıl ben youtubede son sürat videosu bulamadım. Şimdi bu araçları alıp yarın satınca sahibinde gören adam "ya boşver bunlarda gitmiyor çok yakıyor der" ve senelerce satılmasını beklersek pek iç açıcı olmaz gibi   Diğer soruda aşağıda benim almayı düşündüğüm kuganın fotosu var. Bu kugalar sürekli 4 çeker mi yoksa Yakup beyin videosunda olduğu gibi akıllı dört çeker mi, ayrıca neden bunun dört çekerini kapatamıyoruz, ilerleyen zamanlarda bunun 4 çekeri iptal edilebilen modeli gelir mi?

Baştan sizi rahatlatayım: "Bu araç gitmez ve çok yakar; hayatta almam..."

Eğer hız tutkunu ve trafik ışıklarından fırlama meraklısı iseniz başka tarafa bakın. 

Kuga'da 1.6 EB uygun vergi dilimi ile dört çeker avantajını, SUV yapısında makul bir fiyata alabilmenizi sağlamak amacı ile satışa sunulmuştur. Ne azı ne fazlası!

1700 kg aracı motorun ürettiği tork ve güç kadar hareket ettirir, ve hem otomatik vitesin, hem göreceli kötü hava direncinin, hem de akıllı bile olsa dört çeker sistemin getireceği bir tüketim fazlası olacaktır. 

Bunu değiştiremezsiniz.

Daha düşük tüketim peşindeyseniz 2.0 dizeli deneyebilirsiniz 30.000 TL fazla vererek. Ya da C veya D segmenti bir araca bakabilirsiniz.

Tork konvertörlü şansızmanlar yapıları gereği motordaki ani devir değişikliklerine biraz ataletle cevap verirler, bu aynı zamanda konforlu olmalarını da sağlar, sizin videoda gözlemlediğiniz bu şanzıman için beklenen bir davranıştır.

Bu araç ani hızlanmalarla atak bir kullanım için tasarlanmamıştır.

Kaldı ki cüssesine ve gücüne göre göreceli verimli kabul edilebilir. Trafikte güç sıkıntısı yaşamadan akıcı bir şekilde yol alabilir ve otoyollarda da hız sınırları dahilinde performanslı sürüş sergilersiniz. 200 km/h hız ile yol almayı düşünüyorsanız hava direnci daha düşük araca bakmanızı yinelemek durumundayım. 

Ya da gidip bir X5 alabilirsiniz...

Akıllı dört çeker sistemi kapatılabilenden her zaman daha avantajlıdır. Yol şartlarına göre sadece gerekli olduğunda devreye girer, kapatılabilir olsaydı, zeminde sizin fark edemeyeceğiniz traksiyonu etkileyecek değişimlerde hazırlıksız yakalanırdınız, farkıl bir seçenek beklemeyin, yakınmayın ve iyi ki var deyin...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Iptal edilen gelmez çünkü zaten adı üzerinde akıllı 4 çeker gerekmedikçe çalışmıyor.

Arabanın hızlanması kötü değil gaza tamamen bastığımı hatırlamıyorum videoya takılmayın,

bu tür yorumlara gerek duymamak için test sürüşü yapmaya ne dersiniz?

Yakup bey bulunduğum yerde test aracı yok ve olsa da biri benim yerime test etmeli o da benim beklentilerimi bilemez. Ben sürat delisi birisi değilim genelde sakin sürürüm lakin sollamalarda ani durumlarda ömrümden ömür gitmesini de istemem. Şu anki otomatiğim de tork konvektörlü sollamalarda araba full yüklüyken beni bazen oldukça terletiyor. Yeni bir araç alıp bu hissi yaşamakta istemiyorum açıkcası. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baştan sizi rahatlatayım: "Bu araç gitmez ve çok yakar; hayatta almam..."

Eğer hız tutkunu ve trafik ışıklarından fırlama meraklısı iseniz başka tarafa bakın. 

Kuga'da 1.6 EB uygun vergi dilimi ile dört çeker avantajını, SUV yapısında makul bir fiyata alabilmenizi sağlamak amacı ile satışa sunulmuştur. Ne azı ne fazlası!

1700 kg aracı motorun ürettiği tork ve güç kadar hareket ettirir, ve hem otomatik vitesin, hem göreceli kötü hava direncinin, hem de akıllı bile olsa dört çeker sistemin getireceği bir tüketim fazlası olacaktır. 

Bunu değiştiremezsiniz.

Daha düşük tüketim peşindeyseniz 2.0 dizeli deneyebilirsiniz 30.000 TL fazla vererek. Ya da C veya D segmenti bir araca bakabilirsiniz.

Tork konvertörlü şansızmanlar yapıları gereği motordaki ani devir değişikliklerine biraz ataletle cevap verirler, bu aynı zamanda konforlu olmalarını da sağlar, sizin videoda gözlemlediğiniz bu şanzıman için beklenen bir davranıştır.

Bu araç ani hızlanmalarla atak bir kullanım için tasarlanmamıştır.

Kaldı ki cüssesine ve gücüne göre göreceli verimli kabul edilebilir. Trafikte güç sıkıntısı yaşamadan akıcı bir şekilde yol alabilir ve otoyollarda da hız sınırları dahilinde performanslı sürüş sergilersiniz. 200 km/h hız ile yol almayı düşünüyorsanız hava direnci daha düşük araca bakmanızı yinelemek durumundayım. 

Ya da gidip bir X5 alabilirsiniz...

Akıllı dört çeker sistemi kapatılabilenden her zaman daha avantajlıdır. Yol şartlarına göre sadece gerekli olduğunda devreye girer, kapatılabilir olsaydı, zeminde sizin fark edemeyeceğiniz traksiyonu etkileyecek değişimlerde hazırlıksız yakalanırdınız, farkıl bir seçenek beklemeyin, yakınmayın ve iyi ki var deyin...

Hız tutkunu değilim ama gerekli yerde sürat yapmak gerekiyor tork konvektörlü araçlara yabancı değilim alışığım hatta dizelde daha hantal kaldıklarını benzinlide   daha iyi olduklarını düşünüyorum. Açık sözlülüğünüz için teşekkür ederim aslında insanların duymak istediği de budur otomobil forumlarında. Net ve sert tatmin edici bir cevap. Bana yol göstermesi babında önemliydi bu cevabınız. 

Vw alabilirim ama uzak durmamı sağlayan tek sebep dsg siz diğer konuda artık arıza oranı çok düştü dediniz, şanzıman konusundaki takıntımın esas kaynağı imzamda ki şanzıman mütevelli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'a göre +400 kg, yüksek rüzgar direnci ve AWD eklenince PS klasik otomatik farkı olsa olsa çerezlik olur... Kimse bu sınıf SUV'u ekonomik olsun diye almasın lütfen... 

peki 2wd olanıda bukadar yakarmı acaba ? 1-2 lt oynar gibi değilmi , ağarlıkta düşebilir ...  focus alınacağına 2wd kuga alınabilinir hani geniş aileler için ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.