Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga 1.6 Ecoboost Otomatik Sürüş İzlenimi - Video - Awd

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

peki 2wd olanıda bukadar yakarmı acaba ? 1-2 lt oynar gibi değilmi , ağarlıkta düşebilir ...  focus alınacağına 2wd kuga alınabilinir hani geniş aileler için ...

Zaten var burada hepsi 

http://www.ford.com.tr/otomobiller/kuga/teknik-ozellikler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tork konvektörlü araçlara yabancı değilim alışığım hatta dizelde daha hantal kaldıklarını benzinlide   daha iyi olduklarını düşünüyorum.

1. konvektör değil konvertör, yayıcı değil çevirici... 

2. Şanzımanın hantallığını yakıt türüne bağlamak yanlış olur, motor gücü ve motorla uyumu önemli, örneğin BMW'nin güncel 320 serisine bakarsak ikisi de 2000cc, ikisi de 184 PS, dizelin torku yüksek, performansları hemen hemen aynı, benzinli biraz daha hızlı, dizelin ise ara hızlanmaları biraz daha iyi.

peki 2wd olanıda bukadar yakarmı acaba ? 1-2 lt oynar gibi değilmi , ağarlıkta düşebilir ...  focus alınacağına 2wd kuga alınabilinir hani geniş aileler için ...

Kuga SUV tutkusu için alınır, büyük ailesi olan gitsin C-Max veya S-Max alsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki :kıhkıh:  ama neden 2wd yapmışlar  

Hemen söylüyim, reklam için 2wd ve düşük güç ile minimum emisyon minimum tüketim alıyorsun tüm kataloglarda buna ulaşabilir diye sana ulaşıyor sonra iş değişiyor. Ee tabi kimine göre ihtiyaç sadece büyüklük! Firma üretir tarafını belli eder ama diğerinden de para kazanmaya çalışır.

Bu tür SUV olacaksa bence de 4 çeker ve otomatik olmalı.

S80'e 1.6 Dizel koydular reklamları izlettiler yani kaç tane sattı :D 10 :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten var burada hepsi 

ben bir bakayım 4*2 150 hp olanına , dizeli ile neredeyse aynı gibi sarfiyat ... vergiside daha ucuzdur sanki 4wd olmadığı için ... 

tek sıkıntı suv olup 4wd olmaması :)

2wd ve düşük güç ile minimum emisyon minimum tüketim alıyorsun tüm kataloglarda buna ulaşabilir diye sana ulaşıyor sonra iş değişiyor.

yolda gördüğüm küçük suv sınıfındaki araçların %60'ı 2wd ...  

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bir bakayım 4*2 150 hp olanına , dizeli ile neredeyse aynı gibi sarfiyat ... vergiside daha ucuzdur sanki 4wd olmadığı için ... 

tek sıkıntı suv olup 4wd olmaması :)

yolda gördüğüm küçük suv sınıfındaki araçların %60'ı 2wd ...  

Çünkü hepsi satış amaçlı geliştirilmiş suv yeteneği olmayan araçlar.. 

EcoSport gelecek şimdi sorsan SUV o da..Ne yapabilecek ? Parası fazla müşteri için hepsi :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar şöyle bir şey buldum ingilizcem sıfır sayılır ama videodan anladığım kadarıyla araç s modunda ama d modunda gözüküyor ekranda bu bir kronik sorun mu alan arkadaşlarda var mı bunu yaşayan

http://www.youtube.com/watch?v=2WUzJOKd420

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar şöyle bir şey buldum ingilizcem sıfır sayılır ama videodan anladığım kadarıyla araç s modunda ama d modunda gözüküyor ekranda bu bir kronik sorun mu alan arkadaşlarda var mı bunu yaşayan

http://www.youtube.com/watch?v=2WUzJOKd420

Zaman zaman Colorado dağlarında aracını sürerken araç kendiliğinden Sport moddan çıkıyormuş.Yani D mod'da devam ediyor.

Aracı kapa aç yapınca tekrar çalışır hale geliyormuş.

Bence kronik hata aramayı bırakın artık :D

Ayrıca aracın en motoru belli ne şanzımanı. Avrupa'yı araştırın sadece abd'ye fazla dalmayın derim.Çıkamazsınız işin içinden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaman zaman Colorado dağlarında aracını sürerken araç kendiliğinden Sport moddan çıkıyormuş.Yani D mod'da devam ediyor.

Aracı kapa aç yapınca tekrar çalışır hale geliyormuş.

Bence kronik hata aramayı bırakın artık :D

Ayrıca aracın en motoru belli ne şanzımanı. Avrupa'yı araştırın sadece abd'ye fazla dalmayın derim.Çıkamazsınız işin içinden.

Hocam yanlış anlamayın ama bu videodaki şanzıman bariz 6f35 kodlu şanzıman, zaten bildiğim kadarıyla usada powershift kullanmıyorlar diye biliyorum, cahilliğimi mazur görün ama sürekli usadaki şanzıman + motor kombinasyonlarının yazılımlarının çok farklı olduğundan bahsediyorsunuz; bu sorunların avrupada  dolayısıyla bizde gözükmeyeceğini yazıyorsunuz. Ben gerçekten anlamaya çalışıyorum ama aynı motor, aynı şanzıman sırf yazılımı farklı diye bizde aynı sorunu göstermeyecek demek çok iyi niyetli bir yaklaşım.

Peki bu videodaki durumun kaynağı ne olabilir? Yani mekanik bir sorun mu yazılımsal mı, araç s de giderken neden d ye alır kendini

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam yanlış anlamayın ama bu videodaki şanzıman bariz 6f35 kodlu şanzıman, zaten bildiğim kadarıyla usada powershift kullanmıyorlar diye biliyorum, cahilliğimi mazur görün ama sürekli usadaki şanzıman + motor kombinasyonlarının yazılımlarının çok farklı olduğundan bahsediyorsunuz; bu sorunların avrupada  dolayısıyla bizde gözükmeyeceğini yazıyorsunuz. Ben gerçekten anlamaya çalışıyorum ama aynı motor, aynı şanzıman sırf yazılımı farklı diye bizde aynı sorunu göstermeyecek demek çok iyi niyetli bir yaklaşım.

Peki bu videodaki durumun kaynağı ne olabilir? Yani mekanik bir sorun mu yazılımsal mı, araç s de giderken neden d ye alır kendini

Yanlış anlamam est.

Motoru nedir peki?

Şanzımanın türü motoruna göre yazılımları ve tekniği değişebiliyor.Hiç bir zaman kesin konuşmamaya çalışırım bu sebeple şudur demiyorum.

Ama ben alacağım arabanın araştırmasını youtube'da video ile yapmazdım birde emin olmadığım şeyler varsa hiç kafamı yormazdım diyorum.

Ayrıca ben bu video'da sorun göremedim; D de gitmesinin ne zararı var dağa çıkarken sportif değişim yapmasa ne olur yapsa ne olur :D iyi niyetli yaklaşın bu aslında diğeri olası birşey.

Mekanik sorun olsa kapa aç yapınca %98 düzelmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anlamam est.

Motoru nedir peki?

Şanzımanın türü motoruna göre yazılımları ve tekniği değişebiliyor.Hiç bir zaman kesin konuşmamaya çalışırım bu sebeple şudur demiyorum.

Ama ben alacağım arabanın araştırmasını youtube'da video ile yapmazdım birde emin olmadığım şeyler varsa hiç kafamı yormazdım diyorum.

Ayrıca ben bu video'da sorun göremedim; D de gitmesinin ne zararı var dağa çıkarken sportif değişim yapmasa ne olur yapsa ne olur :D iyi niyetli yaklaşın bu aslında diğeri olası birşey.

Mekanik sorun olsa kapa aç yapınca %98 düzelmez.

Ama yeni şimdi benim araç cvt atıyorum uzun yolda manualdeyim araç kolu tak diye d ye düşüyor diyelim, yahut manual moddayım ama araç ekranında d gözüküyor, kusura bakmayın ama bu bir üretim kalitesizliğidir ki; bu arcın fulü nerdeyse yeni bmw 1.6 320 ed miydi neydi onunla yakın fiyatta, ben bu kadar pahalıya satılan ama bu kadar afedersiniz uzak doğulu bir hata veren araca şüphe ederim, iyi ki ilk 1.6 kuga reklamını ve fiyatını cnn de gördüğümde gaza gelip galeriye koşmadım, iyi ki halen şüphe etmiş araştırmışım, iyi ki beklemişim bir kaç hatta kışı geçirene dekte bekleyeceğim. Forda şanzıman konsunda güvenmiyorum.

Ayrıca araç test etmek bize ne anlatır ki gideceğimiz en fazla on km bu araçta en az şöyle 5-bin, 10 bin yapanları dinlemek şöyle 7-8 devirmiş insanları dinlemek sıkıntılara bakmak gerek çünkü fordun argesi yok, fordun argesi müşterisidir; müşteri üzerinde dener genelde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.