Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mustang Türkiye İçin Bazı Detaylar

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

M4'ü kullanmadım ama Koluman'ın AMG55'ini denemişliğim var, sevmedim ... pas. (kaputun altındaki onca beygiri yola veremiyor, bol-bol lastik yakıyor + dağılıyor) 

Ya öylesine aklıma takıldı, bu sürücü ile ilgili bir durum olabilir mi acaba, ama yok değildir değildir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya öylesine aklıma takıldı, bu sürücü ile ilgili bir durum olabilir mi acaba, ama yok değildir değildir...

Olabilir Cem Üstadım, sonuçta sürüş konusunda iddia'lı değilim.  Mercedes'i İstanbul Park buluşmasında kullandım.  kuZu ile pati'siz kalkmak lazım, patinaja düşersen olduğun yerde lastik yakıyorsun .... o gün arabayı Vural Ak'da kullandı, hatta -kontrolsüz güç, güç değildir- esprisi bile yaptı adam. 

Sürücü desteği açık + dikkatli kullanıyorsan araç yolda kalıyor. Elektronik desteği kapatırsan başlıyorsun araba ile cebelleşmeye, zaten kontrol tablosunda öküz kadar kırmızı uyarı ışığı yanıyor ... cebelleşmeden geçtim, azıcık saçmaladığında alet manyağa bağlıyor.  Bildiğin katil işte ... yani "Bu araba beni öldürmeye çalışıyor" diye yemin edersin. 

M5 kullandım mesela, onda canına kast ettiği hissi yok. "Ben güçlüyüm, kodum mu oturturum!" diyor ... M4'e binmedim hiç (M3 olur mu? Ya da 8 kasa?)  :) ama tahminim aynı his onda da vardır.

Bu arada superspor (kaba tabiri ile Aygırlar) cabriolet olarak tat vermiyorlar (bence) yüksek süratte fena rüzgar sesi var, yani tavanı kapatman lazım. Eee? Gazlamak için tavan kapatacaksam neden cabriolet alayım ki? (...ki o durumda bile rüzgar sesi rahatsız edici seviyede, arabanın kükremesini resmen sündürüyor... pıHHH) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi adıma M3'ü ancak Porsche 9xx ile karşılaştırırım. M3'ü o derece severim yani... ama yalan yok, tarafsız değilim. Amerikan denince tüylerim ürperir, onca araba kullandım (iğrenç renkli) eski kuZum Lincoln Town Car'da aldığım zevki hiç birinde alamadım. Tam bir keyif aracıydı yahu ... koldan 4 ileri :) otomatik ile tam bir -tembellik- anıtıydı ... hehehe. Muscle Car'da durum daha da ötelerde ... o 310+ cubic inch V8'in kedi gibi mırıltısı, gaza dokununca kükreyip ıslık çalması ... anlatılmaz, yaşanır yani.

texas.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten vurgulamak istediğim Mustang'in güncel fiyatlar ile rakipsiz olmadığı ve sadece "güçlü" araba peşinde olanların çok kolay aklını çelemeyeceği yönünde idi. 

Mustang bir kült aracıdır, dolayısı ile meraklısına gider deyip konuyu kapatayım. 

SLK'yı da güç/fiyat oranıyla benzer sınıfta olduğu için verdim.

Kişisel deneyimimle BMW'nin spor araç yapma konusunda Mercedes'e göre daha heyecan verici ve kalıbına göre hızlı ve limitte daha itaatkar araçlar ürettiğini düşünüyorum, M3, M5, bir de kiralık C 350 kullandım bir hafta. Nirvana F1'de kullanılan C63 idi mamafih, özellikle fren performansına pistte başka hiç bir arabada rastlamadım, yani frenleri daha iyi olduğu için daha hızlı idi, M5 yanında kamyon gibi kalıyordu. Neyse konu dışına kayıyor, avuç içini terleten anılara gidiyorum, bu iyi bir şey değil.  

Mustang hayırlı olsun, en kısa zamanda yollarda dolaşanları selamlamak arzusundayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kişisel deneyimimle BMW'nin spor araç yapma konusunda Mercedes'e göre daha heyecan verici ve kalıbına göre hızlı ve limitte daha itaatkar araçlar ürettiğini düşünüyorum,

+1  , kesinlikle katılıyorum. M Tech. el sürünce BMW'nin tadı bir başka oluyor ... AMG araca o ruh'u katamıyor (bence) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Autobild yeni Mustang'i değişik 7 spor otomobil ile karşılaştırmış, 42.000 Avroya ne alınabilir düşüncesinden yola çıkarak, işte bulgular:

7. Fiat Abarth 695 Biposto, 190 PS ve <1000 kg'lık küçük dev, 19,5 Puan

Fiat-Abarth-695-Biposto-1200x800-43fdec6

Fiat-Abarth-695-Biposto-1200x800-e9c3c8f

Sonuç: Ateşli ama pahalı.

6. Nissan 370Z Roadster, 21,5 Puan

Nissan-370Z-Roadster-1200x800-1654b35b0a

Nissan-370Z-Roadster-1200x800-dcc6b6ba00

Sonuç: Kusursuz değil ama kişilikli ve sürüş keyfi dorukta.

5. Audi TT 2.0TFSi, 24,5 Puan

Audi-TT-1200x800-f020650b3e46eb92.jpg

Sieben-Auto-Traeume-fuer-42-000-Euro-120

Sonuç: Tarzı olan, kaliteli, sporcu, yetenekli ve uzun ömürlü, bu güzellik Mustang eskidiğinde bile diriliğini koruyacaktır.

4. BMW, M135i, 25 Puan

BMW-M135i-1200x800-968f035833b18cb7.jpg

BMW-M135i-1200x800-5113b3b237ce7f7c.jpg

Sonuç:Küçük boyutlarda sınırsız eğlence, zeka dolu tasarım keyfi de ihmal etmiyor, tüm biralardan fazla kafa bulduruyor.

3. VW Golf R, aile arabasında 300 PS, 25,5 Puan

VW-Golf-R-1200x800-d59c253b045c2a15.jpg

VW-Golf-R-1200x800-84bf6e701deb4ae9.jpg

Sonuç: Tişörtlerinde timsaha ihtiyaç duymayan erkekelerin arabası, gücüyle caka satmayan bir tevazu örneği. 

2. Porsche 911 Turbo, 996 serisi (2007 öncesi), 26 Puan

Porsche-911-Turbo-996-1200x800-58d2318db

Porsche-911-Turbo-996-1200x800-673143993

Sonuç: Yenisi değer kaybı nedeniyle alınmaz, kazasız tamirsiz bir 911 Turbo hem değeri hem eğlencesi ile sevinç kaynağı.

1. Ford Mustang GT 5.0 V8,, 28,5 Puan

Ford-Mustang-1200x800-0684d7ed717b305a.j

Ford-Mustang-1200x800-589a676456c565e4.j

Sonuç: Helal olsun Ford, harika bir araba yapmışsınız,  Sürüş dinamikleri bir önceki nesile göre çok ileride, birinci lige hoş gelmiş...

Benim görüşüm: E bu dergiden daha fazla iltifat beklenemez, böyle yazıyorlarsa gerçekten iyidir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Amerikanyadan haber geldi....

...renk değişikliği talebinizi üretimin gelinen aşamasında karşılayamıyoruz, bilginize sunarız! ...diyorlar :(

...kuZu ilk sipariş ettiğimiz şekilde Oxford White geliyor.  (2,3EB Fastback EU Vers. Oxford White/Black Int.) 

Araba trafiğe çıktı mı patron.. Burada Oxfordu beğenmedik ruby olsaydı dedik ama dün bir amerikan instagram sayfası iki tane GT350 koydu biri ruby üzeri beyaz şerit diğeri oxford üzeri siyah şerit . Seçin birini dedi. Ben hariç herkes oxfordu seçti. 

Demem o ki bu kadar amerikalı yanılıyor olamaz. 

Oxford iyi bir seçimmiş. 

Son olarak galerilerde kıyamet kadar yeni mustang bekliyorum zor satarlar hepsinin elinde patladı. Bir tane stadın orada var 3 mustang gördüm. Bir tane de  Ataşehirde gördüm. Şu Carrefour tarafından içeriden gelip ışığı bekledikten sonra hastanelere doğru gidilen yolda BPden önceki arada sol kolda bir galeri var. Cabrio ruby red var hem siyah tente hem siyah jant ile muhteşem ötesi görünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kuZu'lar geldi, F/O ufak-tefek son dakika bürokrasi ayarları ile uğraşıyor. Örnek: Tip/Onay belgesi uygunluğunun TSE'den onaylanması, vergi mevzuatının Asbis (araç sahipliği bilgi sistemi) üzerinde tanımlanması vs.  Bakım/Onarım için gerekli özel ekipman sipariş edildi, yeni tip klima gazı (başka bir başlık altında konuşulmuştu) cihazları tedarik ediliyor ve araçla ilgili teknik eğitimler sürüyor. 

...yani çok işimiz kalmadı, yapılacaklar listesinin çoğu tamamlandı.

Grey market araçlar hakkında ... aslında o konuda bize çok söz düşmüyor.  Sonuçta bireysel veya permi marifeti ile ithal edilmiş ikinci el araçlar bunlar.  Neden biri garantili, avrupa standartlarına uygun ve hizmet alacağı Mustang dururken aynı fiyatla grey market ürün alsın?  Bence galericiler ellerinde bulunan Mustang'ları satarlar ama bunun için olası kullanıcılarına çok daha iyi fiyat seçeneği sunmaları gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onların radyosu çalışmıyor :P 

çalışıyor da ... biraz farklı  :)  Örnek: PowerFM 100,00'ü dinleyemiyorsunuz, çünkü U.S standartları gereği radyo (gerekli frekans aralığını sağlama adına) frekansları -tek- rakamlarda çalışmak üzere ayarlanmış. Yani 92,4'e geldiğinizde otomatik olarak 92,5'e atlıyor. 

Standartlar farklı işte... (hız göstergesi, yakıt ayarı, galon'a ayarlı benzin deposu vs.vs.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.