Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Renault Yeni Yüzünü Gösterdi

Musa Ekrem Akçaer

Önerilen Mesajlar

focus unda tabiki eksileri var ama Reno ile kıyaslanamaz bile.reno ihtiyaca göre değilde bence tr de şöyle bi algı var reno az yakar parçası ucuz servisi yaygın.bu yüzden iyi satıyor.yalnız bu algi su an azalmaya başladı millette volkswagen mükemmel araba algisi olusmaya başladı millet vw ene mercedes gözüyle bakıyor artık.bakalım bundan sonraki algi ne olur...

Zaten vw kendini mercedes kadar iyiyiz ama mercedesten daha ucuzuz mantığıyla pazarlıyor. Açıkcası markanın bende oluşturduğu algı bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaliteli malzeme - Uygun fiyat - Güzel tasarım üçlemesini dengeli bir şekilde sunsa asla kötü demem şahsen. 

Ama sen bomboş, içi bariz plastik kokan,baz donanım 1.6 benzinli Fluence'a 50-51bin gibi bir fiyat biçersen (2013 Aralık'ta biz araç arayışı içindeyken fiyat buydu) üstüne birde laubali şekilde megane verelim o daha ucuz dersen kusura bakma ama benim için iyi olamazsın.

51'e Focus style veriyordu Ford bayisi fakat 1 ayı geçebilir bir bekleme süresi vardı tabi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen megane'a binmedin sanırım hiç, focus'a dar diyenleri toplayıp ön koltukta nasıl oturulması gerektiğini öğretmek şart, ama zor..

Doğru oturma pozisyonu diye video ve fotolu başlık hazırlayalım bi ara. 

Samsung modellerine Reanult demeyin buarada (Fluence gibi :D)

Tek dal Megane RS'e de hayır demem :yeah:

focus un arka diz mesafesinin dar olduğunu herkes biliyor zaten yakup tan baska..focus 3 e de oturdum focus 2 ye de astra j ye de i30 a da golf e de. Hepsinin sürücü koltuğunu aynı ayarda ayarladım kendi sürüş pozisyonuma göre.nedense en az arka diz mesafesi focus3 te kaldı..focus2 çok başarılı bu konuda..nedense focus 3 e binen herkes arka dar diyo demekki millet bilmiyo .focus3 ünde arkanın dar olmasının sebebi on kokpitin dikine çok uzun olması focus 2gibi olsaydı böyle olmazdı.golf mesela focustan 10_15cmbkisa olmasına rağmen daha iyi arka diz mesafesine ve ferahlığı sahip.yakup sen herhalde on koltuğu sonuna kadar öne dayayıp öyle olctun arka diz mesafesini...yada focus 3 diye focus 2 ye bindin :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus un arka diz mesafesinin dar olduğunu herkes biliyor zaten yakup tan baska..focus 3 e de oturdum focus 2 ye de astra j ye de i30 a da golf e de. Hepsinin sürücü koltuğunu aynı ayarda ayarladım kendi sürüş pozisyonuma göre.nedense en az arka diz mesafesi focus3 te kaldı..focus2 çok başarılı bu konuda..nedense focus 3 e binen herkes arka dar diyo demekki millet bilmiyo .focus3 ünde arkanın dar olmasının sebebi on kokpitin dikine çok uzun olması focus 2gibi olsaydı böyle olmazdı.golf mesela focustan 10_15cmbkisa olmasına rağmen daha iyi arka diz mesafesine ve ferahlığı sahip.yakup sen herhalde on koltuğu sonuna kadar öne dayayıp öyle olctun arka diz mesafesini...yada focus 3 diye focus 2 ye bindin :)

Algıda problem var sanırım? Cevaplamaktan bıktım, ne söylersen söyle hocam sana serbest. 

Dar'lığın bir kriter'e bağlı olduğunu da eklemek lazım, ama böyle kelime oyunu ile söylemediğimi açıkca anlatıyorum. Konsolun dikine uzaması ile alakası yok.Oturmayı bilmeyenler öyle sanıyor.

Çok merak ediyorsan ne demek istedidğimi, bir gün İstanbul'a gel misafirim ol tek tek demek istediklerimi izah edeyim o zaman anlaşırız! Sanırım. Sanki biz başka arabalara biniyoruz, hey allahım.

Not: Golf,Octovia,jetta,Fluence,Leon vb türevleri araçlar evet iyi bunlarda geniş diyen yok zaten.Bunlara kıyasla DAR evet ama ondan bahsetmiyoruz biz. Onların geniş olması focus'un yetersiz olduğu anlamına gelmez diyoruz, kapito? 

Diğerlerine liste halinde bakarsak çok ufak kalmadığını hatta ön bölümde hayli geniş olduğunu anlarız.

Benzersiz, anlamsız muhabbeti burada yine malum kişi nedeni ile yapmıştık, rakamlar ile birşeyler var burada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında diz mesafesinde yakup beyin dediği gibi çok fazla abartılı bir durum yok ama hem tavan basık hemde öndeki adam rahat oturuyorsa(benim gibi ) sorun olabiliyor. Dar olmasına dar ama ben arkada çok fazla oturmayacağım, o yüzden çok problem değil, sportif sedan alıyorsan bazı şeylerin dar olması normal :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkesın haklı oldugu noktalar var ama bu kalıte konusunu ford sadeec ve sadece tek bir yolla çözebilir oda malzeme kalıtesını artırarak. ya 4 kapının da üstünü yumusak malzemeden üretmek yada kapmalak ne kadar malıyetlı olabılır senı batırmaz sonucta. ya allah askınıza soyleyın ıcerde dokunduzugunuz herseyın yumusak malzemeden oldugunu dusunun ovvv ford vw bıle gecmıs kalıteye bak demezlermı ya 70000 tl ye sattıgın focusu 73000 tl ye sat yumusak malzemeyle sat kardesım ıddaa edıyorum 1 allahın kulu cıkıp oww pahalı demez helal olsun bu kalıteye 3000 tl fark az bıle der ama araba fırmaları ozellıkle ford bunu anlamıyor. kafanızı sısırecegım ama anlatmadan gecemeyecegım bısı var bende clıo 3 vardı 2007 model bıgun reno servısıne gıttım orda bıtane clıo yapıyorlardı bılmem kacıncı senesıne ozel seriymıs on göğüs dikişli deri, yan panzalotlar dıkıslı deri, dıreksıyon dikişli deri ve deri kalıtesı gayet guseldı, hız sabıtleyıcı vs vs yanı ıstersen yapıyosun ılla ozel bır sene beklemene gerek yok benım arabamla alakası yoktu ama bana deseydılerkı ya abı bıde bolesı var ama 3000 tl fark var dıye onu alırım. benı otomobıl fırmaları ıse alsınlar 200%  artırmazsam satısları ne olayım :)))))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabahtan beri fransızları kötülemenize rağmen citroen reklamı çıkıyor sayfada. :D Ben citroene bakmadan araba aldım, açıkcası üzgün değilim :P

post-7907-0-42434200-1419722308_thumb.pn

Musa Ekrem Akçaer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford sadeec ve sadece tek bir yolla çözebilir oda malzeme kalıtesını artırarak. ya 4 kapının da üstünü yumusak malzemeden üretmek yada kapmalak ne kadar malıyetlı olabılır senı batırmaz sonucta. ya allah askınıza soyleyın ıcerde dokunduzugunuz herseyın yumusak malzemeden oldugunu dusunun ovvv ford vw bıle gecmıs kalıteye bak demezlermı ya 70000 tl ye sattıgın focusu 73000 tl

Focus Titanium veya Mondeo'ya baktınız mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

190cm boyumla sürücü koltuğunu kullanacağım şekilde ayarladıktan sonra arkamdaki koltuğa çok rahat sığabiliyorum çok ta dar demek bence haksızlık olur Focus 3 e yahu.

çok dar değil zaten rakiplerine göre dar .daha iyi olabilirdi diyorum ben..mesela astra ile focus3 u yan yana koyunca veya focus3 ile focus 2yi yan yana koyunca astra ve focus2 daha bi heybetli duruyor bariz şekilde.

focus titanyumun arka sert, mondeo arka yumuşak plastik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok dar değil zaten rakiplerine göre dar .daha iyi olabilirdi diyorum ben..mesela astra ile focus3 u yan yana koyunca veya focus3 ile focus 2yi yan yana koyunca astra ve focus2 daha bi heybetli duruyor bariz şekilde.

focus titanyumun arka sert, mondeo arka yumuşak plastik

Çok beğendiğiniz Astra ve golf de aynı :yeah: bunun adı maaliyet firmaların yapamadığından veya bilmediğinden değil.

Ayrıca Mondeo bu konuda çok cömert bir modeldir inceleyenler bilir.

Konu dışı ama işçilik de makyajlı Focus'da eskiye göre daha iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en yeni mondeoya bakmadım ama arkadasımda focus tıtanıum var benım anlattıgım gıbı yumusaklık yok, benım demek ıstedıgım şu; fiesta aldım tıtanıum yada focus yan aynaların katlanması ve anahtarsız calıstırma opsıyon 2000 tl ( salladım:) ) bıde yumusaklık paketı yap abıcım yanı yan deri paketı de 4 kapı derı paketi de adını ne dersen de ford herseyı opsıyon yapıyo bunlarıda yapsın. yada satıs fıyatının ıcıne koy fıyatı yuksek tut. vw polo 1.2 tsı bakmıstım fıesta almadan once jant yok cruıse yok sıs farı bıle yok ama adam aynı paraya satıyo tıtanıumla demekkı fordun degısık taktıkler denemesı lazım deri paketi olayını bence sunalım forda yakup bey. degısık fıyatlarla 5 ayrı derı paketı mesela zor bısı degıl.ben fıestayı alırken tıtanıum + 3000 verın 4 kapı deri kaplama ıste vıtes elfrenı etrafı yumusak olcak deseler farkı kabul edecektım ve emınım bır surude kısı o parayı öder eminim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok beğendiğiniz Astra ve golf de aynı :yeah: bunun adı maaliyet firmaların yapamadığından veya bilmediğinden değil.

Ayrıca Mondeo bu konuda çok cömert bir modeldir inceleyenler bilir.

Konu dışı ama işçilik de makyajlı Focus'da eskiye göre daha iyi.

ben focus u daha çok beğeniyorum benim bahs ettiğim konu dar olması diz mesafesinin..astra ve golf ünde arka sert plastik onu da biliyorum.sen yazdın arkadaşa titanyum a baktınız mı diye bende sana dedim titanyumda sert...yalnız i30 da arkada yumuşak.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deri paketi dediğiniz şeyi anlamadım ilgili konularda bunları konuşalım. Lakin böyle bir opsiyon olmaz bilginiz olsun böyle bir örneği bu sınıfta göremedim hiç. Benlentilerinizi lüks modeller karşılayabilir.

Çağlar hocam bende sadece belirttim bunlarda bi nebze zaten dedikleriniz var anlamında. Size sormamıştım yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deri paketi dediğiniz şeyi anlamadım ilgili konularda bunları konuşalım. Lakin böyle bir opsiyon olmaz bilginiz olsun böyle bir örneği bu sınıfta göremedim hiç.

Çağlar hocam bende sadece belirttim bunlarda bi nebze zaten dedikleriniz var anlamında. Size sormamıştım yani :)

yakup bey deri paketı dedıgım mesela; ön iki kapı yumusak deriden 1000 tl   4 kapı yumuşak 2000 tl hıc para vermem fark vermem diyene su andakı gıbı sert malzeme satmaya devam etsin. nasıl dıreksıyonu ve el frenını kucuk deri paketi altında satıyor firmalar onun gibi. yani fiesta ve focusta ön göğüste kullanılan malzemeden yan panzolot yapmasından bahsedıyorum zor bısı degıl zaten parasınıda alsın dıyorum farkı neyse paramızla rezil oluyoz yaa:P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.