Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Ford Kuga İçin Motor Güncellemesi Geldi! En Temiz Kuga!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Dün akşam üzeri bize daha önce 2016'da verileceği söylenen Kuga 1,5TDCI AWD (Euro6) + Otomatik seçeneğinin -askıya alındığı- haberi geldi. Kuga 1,5 Dizel düz vites ile gelecek ... otomatik'in kaderi veya projenin ne zaman askıdan inceği (ya da inip inemeyeceği) bilgisine ulaşınca bu güncellemeyi de paylaşacağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Dün akşam üzeri bize daha önce 2016'da verileceği söylenen Kuga 1,5TDCI AWD (Euro6) + Otomatik seçeneğinin -askıya alındığı- haberi geldi. Kuga 1,5 Dizel düz vites ile gelecek ... otomatik'in kaderi veya projenin ne zaman askıdan inceği (ya da inip inemeyeceği) bilgisine ulaşınca bu güncellemeyi de paylaşacağım. 

yazık... ne diyim! meydan kaldı Tiguan ve Kadjar, CRV vs. vs...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Otomatik gelmemesinin sebebi emisyon sıkıntısımı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuganın hem 1.5 hem dizel hem AWD hem hem otomatik olması çok zordu bana kalırsa. Baştan beri buna inanmamıştım. Haklı çıktığımı düşünüyorum. 

Bu seçenek focusta Cmaxte olur ama Kugada zor. Fordun enteresan yaklaşımları var.. Kuganın SUVumsu olduğundan performansını önemsiyor Ford. Hafta sonu kaçamaklarında dağa çıkarken veya otobanda basarken seni üzmemeliymiş. (tanıtımında buna benzer bir şeyler yazmışlardı kaçamak derken ailenle şehiri terkedip doğaya kaçışından bahsediliyor yoksa öteki tür kaçamak değil) Yaklaşımı bu Fordun. 1.5 tdci AWD+PS FORDun Kugayı çıkarış mantığına ters.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, H. Cenk said:

Kuganın hem 1.5 hem dizel hem AWD hem hem otomatik olması çok zordu bana kalırsa. Baştan beri buna inanmamıştım. Haklı çıktığımı düşünüyorum. 

Bu seçenek focusta Cmaxte olur ama Kugada zor. Fordun enteresan yaklaşımları var.. Kuganın SUVumsu olduğundan performansını önemsiyor Ford. Hafta sonu kaçamaklarında dağa çıkarken veya otobanda basarken seni üzmemeliymiş. (tanıtımında buna benzer bir şeyler yazmışlardı kaçamak derken ailenle şehiri terkedip doğaya kaçışından bahsediliyor yoksa öteki tür kaçamak değil) Yaklaşımı bu Fordun. 1.5 tdci AWD+PS FORDun Kugayı çıkarış mantığına ters.

AWD şart değil ki Cenk abi, 4x2 + PS olabilir. Maksat popomuz yukarıda dursun, dereden geçerken, altımıza taş değmesin, motorumuza su kaçmasın. Dereden yukarı çıkmak değil niyetimiz. Zaten haleihazır da 4x2'si de yok mu bu arabanın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kavuk said:

AWD şart değil ki Cenk abi, 4x2 + PS olabilir. Maksat popomuz yukarıda dursun, dereden geçerken, altımıza taş değmesin, motorumuza su kaçmasın. Dereden yukarı çıkmak değil niyetimiz. Zaten haleihazır da 4x2'si de yok mu bu arabanın. 

O olabilir tabii. Bir ara ingilizler söyledi 1.5 tdci si olacak diye ama daha duymadık bir şey..

Ben baştan beri konuşulan AWD+tdci (1.6 altı)+powershiftten bahsediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Kuga konusunda bir soru sormak istiyorum. Esasında Tucson sohbetinde yazıyordum ama konu çok dağılmasın diye buraya aldım.

And Mehmet çetin Kuga'nın malzeme kalitesini ve akıllı AWD'sini övmüş -ki akıllı AWD izlediğim kadarıyla manyak bir özellik- ; buna karşın  80-90 km'lerden sonra rüzgar sesi almaya başladığını, yol sesinin ise bariz olduğunu söylemiş. Bu konuda tecrübe sahiplerinin tespitleri neler acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 14.04.2013 00:08:29, Yakup Çağatay said:

Araç yol sesi konusunda başarılı, rüzgar sesi olarak focus'un gerisinde hissettim 120 üstünde ses başlıyor. 18'' jant olmasına rağmen konfor'undan eksiklik göremedim oldukça iyi ayarlanmış bunlarda yanak genişliği etken tabiki. 

Bu konuda iyileştirme makyaj ile %99 gelir. Bkz: Focus - C-max

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Kuga giriş seviyesi motoru yenilendi! 

1.5 Ecoboost 120 Ps 240 Nm - 4x2 - 6 ileri Manuel

Tüketim: 7,8  5,3  6,2 lt.  

150 ps ile veriler tamamen aynı tek fark hızlanma tabiki.

0-100: 12.5 sn

150'lik: 9.7

En belirgin özelliği fiyatının daha ucuz olması :D Bin £ gibi. Bize yansıması 4 bin tl gibi oluyor.

Bize gelmez sanırım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.