Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Tutanakları Artık Akıllı Telefonlardan Doldurulabiliyor !

Önerilen Mesajlar

Kaza Tespit Tutanakları, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen “Mobil Kaza Tutanağı” uygulaması ile artık akıllı telefonlardan da doldurulabiliyor. Dünyada bu alanda geliştirilen “ilk uygulama” olma özelliği taşıyan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması sayesinde, sürücüler kâğıt form ve kalem kullanmadan tutanak doldurma işlemlerini akıllı telefonlarından hızlıca yapabilecek. 

iOS yüklü cihazlar için: https://itunes.apple.com/tr/app/mobil-kaza-tutanag/id918129507?mt=8

Android yüklü cihazlar için: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sbm.ktt&hl=tr

Bu sayede tutanak hazırlama süreci minimuma inecek ve kazaların sebebiyet verdiği trafik sıkışıklıkları büyük ölçüde engellenmiş olacak.  

Mobil Kaza Tutanağı Birçok Avantaja Sahip

Mobil Kaza Tutanağı vatandaşa Kaza formunu elektronik ortamda doldurma imkanı sunuyor. Böylece formun doldurulmasından sonraki tüm işlemler elektronik ortamdan takip edilebilecek; dosya durumları uygulama üzerinden takip edilebilecek.

Uygulama üzerinden araç plakası ve T.C. kimlik numarasının girilmesi ile birçok bilgi otomatik olarak gelmekte ve form kolayca doldurulabilemektedir. Uygulamadaki yönlendirmeler sayesinde Kaza Tutanağı bilgilerinin hatasız girilmesi sağlanmaktadır. 

Sigortalılara her yönden büyük kolaylık getiren “Mobil Kaza Tutanağı” uygulamasını hemen indirin, kaza anında hiçbir şeyi dert etmeyin.

Bu uygulama ile birlikte;
• Daha Az Bilgi İle Tutanak Girişinin Sağlanması
• Daha Hızlı Tutanak Girişinin Sağlanması
• Uygulamadaki Yönlendirmeler İle Tutanak Girişindeki Hata Oranının Azaltılması
• Kazaların Sonuçlanma Süresinde Azalma
• Kare Kod Uygulaması ile Poliçe Bilgilerine Hızlı Erişim
• KTT Formunun Taşınmasına Gerek Kalınmaması
• Tutanağın Anında Sigorta Şirketlerine İleterek Zaman Kaybının Önlenmesi

screen568x568.jpeg  screen568x568.jpeg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknolojiden anlayan birisiyle kaza yaptığım da iyi de. Bizim vatandaşımızın durumu malum. Eline kağıt kalem almadan bişeye imza atmadan tutanak tutulduğuna inanmayanlar çıkacaktır :D 

Örnek vereyim geçen yaşlıca bir amca geldi elinde piyango biletleri var. Gazete var mı şu sonuçlara baksak ya dedi. Ben de gazete yok ama telefondan bakarız dedim ve baktık 5 biletin 3ü amorti 2si boş. Ama inanmadı illa gözümle görücem diyor :D Ne halin varsa gör dedim napayım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde çizim gerekiyor, çizim yoksa onu aratmayacak kadar aşırı detaylı doldurmak lazım..

boş bir kağıda çizip altını imzalamakta fayda var.. bir fotokopside karşıya verilip paraflanmalı, olası mahkemelik veya itilaf durumlarında faydası olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz hiç otobanda kazaya karışıp kağıt aramak için yarım saat taksilere yalvarmadınız sanırım, o yüzden kağıt için rahatsınız :D

otobanda sanırım tutanak tutmam, polis gelir..

herkeste kaza tespit tutanağını yanında taşısın, ben taşıyorum..birde kalem torpido gözünde durur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otobanda sanırım tutanak tutmam, polis gelir..

herkeste kaza tespit tutanağını yanında taşısın, ben taşıyorum..birde kalem torpido gözünde durur..

Polis bakmıyor. Kağıt bulun diyor :)

İstanbul Büyükşehir yarın başka aracı kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Neyse görünen ve yaşanan bu. Ihtiyaç olmasa bu uygulama olmazdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Test ediyim dedim, fotoğraf eklerken çöktü ya la :D

Ama taslağa kaydetmiş resimler  de uçmamış takdir ettim. Karşıdaki size güveniyorsa ve teknoloji ile arası kötü değilse  başarılı bir uygulama gibi geldi bana.

İnşallah kullanmak zorunda kalmayız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde çizim gerekiyor, çizim yoksa onu aratmayacak kadar aşırı detaylı doldurmak lazım..

boş bir kağıda çizip altını imzalamakta fayda var.. bir fotokopside karşıya verilip paraflanmalı, olası mahkemelik veya itilaf durumlarında faydası olabilir.

çizim ne çizimi kazanın nasıl olduğunun çizimi mi?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çizim vs zaten var içinde.Herşeyi tam yahu resmi uygulama bu.

evet bende onu diyecektim zaten program da hersey var adamlar yapmış herseyi sokak cadde vs . hepsini kendi ayarlıyor çiziyorsun zaten. Bizim birsey cizmemize yazmamiza gerek yok
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaza Tespit Tutanakları, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen “Mobil Kaza Tutanağı” uygulaması ile artık akıllı telefonlardan da doldurulabiliyor. Dünyada bu alanda geliştirilen “ilk uygulama” olma özelliği taşıyan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması sayesinde, sürücüler kâğıt form ve kalem kullanmadan tutanak doldurma işlemlerini akıllı telefonlarından hızlıca yapabilecek. 

iOS yüklü cihazlar için: https://itunes.apple.com/tr/app/mobil-kaza-tutanag/id918129507?mt=8

Android yüklü cihazlar için: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sbm.ktt&hl=tr

windowsphone için program varmıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.