Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

17 dakika önce, Serkan Gülhan said:

bu link teki yağı kullanmayı düşünüyorum. Ford'un spesifikasyonu WSS-M2C913-C 'yi karşılıyor.

Bende bundan kullanıyorum, ancak olumlu olumsuz yorum yapamam, yani FMY ile bir fark görmedim, zaten gözle görülür/hissedilir bir fark olacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Serkan Gülhan said:

bir ara niyetlendim ama  ford'un spesifikasyonunu karşılamıyor. bu nedenle vazgeçtim

Valla 50000 km'dir kullanıyorum arabanın çalışması değişti daha sessiz çalışmaya başladı aracım tam sentetik tabi karar sizin ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

lpg li ti- vct ler için sizce hangi yağ uygun?

viskozite olarak soruyorum. ford spesifikasyonlarını biliyorum ama 5w 20 mi 5w 30 mu ? yada 0w 30 mu?

ben genelde mobil süper 3000 5w 30  formula fe kullanıyorum ama lpg de hangi yağ uygun hiç araştırmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt said:

lpg li ti- vct ler için sizce hangi yağ uygun?

viskozite olarak soruyorum. ford spesifikasyonlarını biliyorum ama 5w 20 mi 5w 30 mu ? yada 0w 30 mu?

ben genelde mobil süper 3000 5w 30  formula fe kullanıyorum ama lpg de hangi yağ uygun hiç araştırmadım.

Benzinli motor için önerilen yağ standartından farklı bir gereksinim olmayacaktır, yani doğru yağı lullanıyorsun.

5W-20 şimdilik sadece 1.0 EB için düşünülmeli ve onda da LPG kullanımı kapalı kutu, ve bence hiç açılmaması da gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 24.04.2016 at 23:17, Cem Boneval said:

Benzinli motor için önerilen yağ standartından farklı bir gereksinim olmayacaktır, yani doğru yağı lullanıyorsun.

5W-20 şimdilik sadece 1.0 EB için düşünülmeli ve onda da LPG kullanımı kapalı kutu, ve bence hiç açılmaması da gerekiyor. 

geçen kış bir ara mobil 1 0w 30 fuel economy denemeyi düşünmüştüm araç benzinli olsa denerdim de lpg den dolayı maceraya gerek yok diyerek vazgeçmiştim. demekki doğru yapmışım. anlaşılan 0w 30 da uygun değil. verdiğin bilgiler için teşekkür ederim cem abi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Sanırım motor yağını yanlı aldım sıkıntı çıkarmı aracım 2009 focus 1,6 benzinli Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 4LT A5 almıştım yanlış mı olmuştur yanlışsa ne yapmam gerekli.

Yağ doğru gönül rahatlığı ole kullanabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Fatih Süleyman Özdemir said:

Sanırım motor yağını yanlı aldım sıkıntı çıkarmı aracım 2009 focus 1,6 benzinli Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 4LT A5 almıştım yanlış mı olmuştur yanlışsa ne yapmam gerekli.

http://applications.castrol.com/oilselector/tr_tr/c/recommendation?vehicleType=binek-araçlar&manufacturer=ford-(eu)&model=focus-mk-ii-(2004-2011)&modelType=focus-1-6-16v-(74-kw)-(2004-2011)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu hafta ben de aracimi bakima sokacagim.ilk defa yetkili servis disinda bakim yaptirmayi dusunuyorum.Aracim 1.6tdci cvt.Motor yagi fren yagi ve hidrolik yaglarinin tumunu degisyirmeyi dusunuyorum.Kullanacagim marka ise liqui moly.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu hafta ben de aracimi bakima sokacagim.ilk defa yetkili servis disinda bakim yaptirmayi dusunuyorum.Aracim 1.6tdci cvt.Motor yagi fren yagi ve hidrolik yaglarinin tumunu degisyirmeyi dusunuyorum.Kullanacagim marka ise liqui moly.

Niye liqui moly sanırım alman malı yağ değişim aralığımı yüksek?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yasin Taşcı said:

Niye liqui moly sanırım alman malı yağ değişim aralığımı yüksek?

Niye mi?

Liqui Moly...

İsmi alengirli ve çok şey vaadeder nitelikte değil mi?

Ve evet Alman malı, uzun değişim aralıklarına izin veriyor (20.000 km ve üstü).

Ayrıca deterjan etkisi en yüksek yağlardan.

Bunlar ilk tercih yapmaya yeter mi?

Nesnel olarak hayır.

Sepcial Tec F 5W-30 ve Special F 5W-30 Ford standartlarını karşılıyor. 

Yağ tercihinde temel kural standardı tam karşılamasıdır, bu sağlanıyorsa herkes mutlu olacağı markayı kullansın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.