Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Sedan Ve Elektrikli Versiyon Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yani focus o kadar da sıradan değilmiş...

İyi de biz Focus kullanıcılarından bahsediyoruz, araçtan değil,.

Ayrıca kıyaslamalarda öne çıkan noktalar var seçimlerde belirleyici olan.

Ne bileyim Focus'ta sürüş zevki varsa, Fluence'de de geniş hacim var mesela.

Bu özellikler arabayı da sürücüsünü de sıra dışı yapmaz. 

Sence kaç kullanıcı Focus'u sıra dışı diye alıyor.

Örneğin filolar bu nedenle mi seçiyor?

Sıra dışı dersen benim listem kısadır, Alfa, Smart ve Mini, belki Fiat 500, VW Beetle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav bu araba böyle siyah gelmez Avrupa da üst donanım krom olacak. Piano hastaları sever bunları ancak :D kapkara stylecılar :D

2 ay önce tanıtılan araba için tasarım yorumlarını sedana yazan arkadaşları anlamıyorum ben :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aston Martin esintisinden midir nedir, benim hoşuma gitti sedan ve hatta HB de. :kıhkıh:  Sedanın arkası çok değişmiş düşüncesi çağrıştırmadı ve güncel kasadaki panjur çizgisi ve ford ambleminin duruşuna bayılıyorum ben, yeni halini garipsedim azıcık... Sonuçta makyaj ve iyileştirme; aracını 2012-2013 döneminde sıfır km alan kullanıcıların ve belki hatta 2011'de alan kullanıcıların bile yenileyeceğini sanmıyorum; daha 2-3 yaşına gelmiş güzelim Focus 3'ü bırakmak istemeyeceklerdir. Kaldı ki ülkemizde sıfır araç değiştirme süresi genelde 4-5 yıl; Focus 3 kullanıcıları Focus Mk4 beklerler sanki...

Ayrıca makyajı yakından da bir görmek gerek, bakalım o zaman ne hissettirecek-düşündürecek? 

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi de biz Focus kullanıcılarından bahsediyoruz, araçtan değil,.

Ayrıca kıyaslamalarda öne çıkan noktalar var seçimlerde belirleyici olan.

Ne bileyim Focus'ta sürüş zevki varsa, Fluence'de de geniş hacim var mesela.

Bu özellikler arabayı da sürücüsünü de sıra dışı yapmaz. 

Sence kaç kullanıcı Focus'u sıra dışı diye alıyor.

Örneğin filolar bu nedenle mi seçiyor?

Sıra dışı dersen benim listem kısadır, Alfa, Smart ve Mini, belki Fiat 500, VW Beetle. 

Sıradışılık kavramı göreceli olduğundan sanırım farklı açılardan baktık olaya..

Şahsen bir aracta en fazla özgünlüğe önem veririm .Bir duruşu ,karakteri olmalı aracın bana göre.Focus sahipleri belki sıradışı buldukları için almadılar araçlarını ama c sınıfındaki tüm araçların isimlerini bir kağıda yazıp rastgele birini çektikten sonra focus aldıklarını da düşünmüyorum.Yani focusun da özelleri vardı kendine has onların kaybedilmiş  olmalarına belki içerledim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hüseyin abicim onlar sana özel olabilir demek istiyoruz bizde . Bence hala kendine has hiçbir arabaya aston martin gibi olmuş dediniz mi hiç? :) arkadaki geri dönüş ve sinyal çizgisine çok takıldınız.

Şunuda unutmamak lazım kapsamlı makyaj zaten çok güzele yapılmaz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence stop olmamış. eğer yeterli parlama yapamazsa sinyal, kırmızı ışıklar yanarken kaybolur gider. yada çok parlak bir sarı vermesi lazım. yeni vw lerde sarı ışık epey parlak, ama bir öncekilerde, yuvarlak stoplu ve etrafında mı içinde mi ne yanan sinyal lambaları vardı. sinyal yanınca görünmüyordu kırmızı ışıkları yanarken.

mevcut stoplar güzeldi, sadece yanınca basit duruyordu. ben olsam i30 gibi stop lambalarını içeri doğru yanmış halini uzatırdım..

6y2i.jpg

yeni stopta, bakalım geri lambası ne kadar aydınlatacak.

ön ızgaraya ilk çıktığında tepki göstermiştim ama sonra gözler alıştı fiestalar sayesinde. farlar güzel. bizim tamponlardaki siyah ızgaralar türkiye yolları için iyiydi, yeniler taş vuruklarına daha açık.

gündüz farları çirkin, sadece fonksyonunu yerine getiriyor; o da dışa doğru olması gerekirken içe verilmiş. yan aynalardan çok iç dikiz aynasına hitap ediyor.

Allah tan aracı alttan çevreleyen siyah plastiğe dokunmamışlar.

içi dışından daha iyi makyajlanmış  yeni bir focus. umarım satışlardaki düşüşü tersine çevirecek bir araba olur. bence tipinden çok motorları ile ön planda olacak gibi. keşke dışıyla fazla oynamadan yeni motorları ekleselerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu aracın makyajı alanlar için değil almayanlar için yapılıyor yani Focus 3 sahini olmayanların yorumu daha önemli Ford için , ben etrafımdan olumlu yorumlar aldım sürekli , üçgen 2 parçadan kurtulması kadar iyi bir makyaj olamaz. Hayırlı olsun durduğu yerde daha dikkat çeken araç var artık. Gelince daha iyi anlar herkes birde bizim ingilterede canlı çekilmiş fotolar var oraya bakmanızı tavsiye ederim. Siteyi efektif kullanmamız dileği ile.

Hala görmeyenler için koca bir link :

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu aracın makyajı alanlar için değil almayanlar için yapılıyor yani Focus 3 sahini olmayanların yorumu daha önemli Ford için ,

haklısın yakup ta, şunu da göz ardı etmemek lazımdı. 2 yıl üst üste yılda 1 milyon satmış araba herhalde ford u tatmin etmedi öyleyse.

ben bilmiyorum ama varsa siz bana söyleyin. hiç daha önce bu kadar binek araba satmış mı acaba?

zaten arabayı dıştan değiştiren öğeler tampon ve stoplar. hepsi değişmiş. iç makyaj ve donanıma daha fazla ihtiyaç vardı yapmışlar. yorumlamıştık zaten dokunmatik ekran kaç donanımda olacak mesela.. bende diyorum hayırlı olsun.. bakıp göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haklısın yakup ta, şunu da göz ardı etmemek lazımdı. 2 yıl üst üste yılda 1 milyon satmış araba herhalde ford u tatmin etmedi öyleyse.

ben bilmiyorum ama varsa siz bana söyleyin. hiç daha önce bu kadar binek araba satmış mı acaba?

zaten arabayı dıştan değiştiren öğeler tampon ve stoplar. hepsi değişmiş. iç makyaj ve donanıma daha fazla ihtiyaç vardı yapmışlar. yorumlamıştık zaten dokunmatik ekran kaç donanımda olacak mesela.. bende diyorum hayırlı olsun.. bakıp göreceğiz.

Mehmet abicim Avrupa arabası bu temelde ve bu pazarda vasat kaldı ben o yüzden Avrupa Avrupa Avrupa diyorum hatta US de öyle . Diğer pazarlarda zaten her firma araç dahi satamıyor. One Ford ile satış rakamı yükseldi ve diğer pazarlara da verildi araba bundan önce her pazarda başka Focus vardı. :)

Konunun özeti bu. Benden bu kadar daha fazla bilgi için diğer başlıklarda sorulara yanıt veririm.

Dünyada çok satan listesinde çok dengesiz arabalar da var yani bu arabanın tasarımı satmadı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa arabası bu temelde ve bu pazarda vasat kaldı ben o yüzden Avrupa Avrupa Avrupa diyorum hatta US de öyle

Konunun özeti bu. Benden bu kadar daha fazla bilgi için diğer başlıklarda sorulara yanıt veririm.

Dünyada çok satan listesinde çok dengesiz arabalar da var yani bu arabanın tasarımı satmadı :)

OK. -ama-  diyeceğim yine(cevap vermen için değil :) ) sadece fikir. bu makyaj, avrupadaki satışlarını iç donanım ve ekonomik motorlarından dolayı bir nebze arttırabilir; aman aman birşey beklememek lazım. çünkü benim bildiğim avrupalı tutucudur, fazla agresif görünümlü araba dizaynı yaparak vw i ezemez diye düşünüyorum. sonuçta orta sınıf aile arabasından bahsediyoruz. aile arabasından spor araba çıkmaz, 180 hp lik  motor takıp dizayn değiştirerek. tabi bu dediğimi mi yapmak istiyor mu ford onuda bilemiyorum. performanslı aile arabası yapacak ama spor araba değil. zaten mustang leri var. (veya ne yapmak istiyorlarsa söylesinler, satışı arttırmak istiyorlar anlıyorumda, birde aracın karakteri olmalı, hedefimiz şu, hedef kitlemiz şu vb..ecokinetic tasarım dediler anladık mesela)

** parantez içindeki cümle eklendi

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.