Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

13 dakika önce, BulentGulsahin said:

Hangi özellikler aktif oldu muhammet bey. 

Benim aracim 2015 style donanim

aldiginiz yerin linki mevcutmu tesekkurler

İlk mesajda mevcut özelliklerdir :) 

Sizin aracınız makyajlı bunların işe yarar olanları zaten var, yine de alayım derseniz tabii size kalmış :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Özer Aksu said:

ElMconfig kullanan veya çalıştıran var mı ben sürekli CAN hatası alıyorum. Okumuyor araç verilerini driver herşey tam olarak kurulu Forscan, FoCCCus problemsiz çalıştırıyorum

Dün hata kodlarını okuttuğumda aşağıdaki hata kodunu aldım Ön Sürücü ve arka sürücü tarafı cam konum alğılayıcısında kalibrasyon hatası aldım bunu nasıl düzeltebilirim. Sanırım araç çalışır iken cam açma düğmesine 5 sn basmak yetiyormuş denedim olmadı

===DDM DTC B12DC:54-2F===
Kod: B12DC - Ön Cam Hareket/Konum Algılayıcısı

İlave hata belirtisi:
 - Eksik Kalibrasyon

Durum: 
 - Mevcut arıza kodu - talep zamanı
 - Bu arıza kodu için arıza lambası kapalı

Modül: Sürücü Kapısı Modülü

Özer hocam merak etme o hatayı genelde aküyle bir şey yaptığında oluyor. O hata da dediğin gibi cam ayarlaması. Ama bir yerde yanlışın var Çalışırken değil. Kontak marşa basmadan önceki konuma kadar anahtarı çeviriyorsun önleri arkaları aynı anda yapabilirsin.: Camları sona kadar aç bekle Tık diye ses duyarsın, Sonra yine elini kaldırmadan kapa ve işlem tamam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, BulentGulsahin said:

Hangi özellikler aktif oldu muhammet bey. 

Benim aracim 2015 style donanim

aldiginiz yerin linki mevcutmu tesekkurler

Ek olarak sadece otomatik kapı kilitlemeyi yapabilirsiniz. Geri kalan herşey var zaten Yakup'un dediği gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Saim Üstünel said:

Herkese merhaba,

CMAX PWS ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Otomatik kapı kilidi için Ankarada yardımcı olacak arkadaş var mı?

Teşekkürler.

Bilkente uğrarsanız yardımcı olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese selamlar 15 mart itibari ile bende focus sahibi oldum.

1.6 tdci trend de olsa aranızdayım.

Ozan Beye teşekkürler.

Önce Gittigidiyordan 30 TL lik Elm327 kablosu aldım ancak araç ile iletişim kurmadı.

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/elm-327-ariza-tespit-cihazi-elm327-225102048

çöp

sonra http://www.ebay.com/itm/272026924589

ebaydan almış olduğum modifiyeli kablo ile 10 dk içinde yönergeye göre hill holder, otomatik kilit ve lastik basıncını aktif hale getirdim. akşam eve giderken test edeceğim inşallah

emeği geçen herkese teşekkürler.

Nacizane sorum. ForScan ile gördüğüm bütün hata kodlarını silmelimiyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Ergün YILDIZ said:

Nacizane sorum. ForScan ile gördüğüm bütün hata kodlarını silmelimiyim.

Silebilirsiniz, bir zararı olmaz, zaten çoğunluğu Focccus yüzünden oluyor, gerçekten var olanlar sildikten sonra tekrar atar zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese merhaba

dün 2012 tdci trend aracıma yapmış olduğum hill holder, otomatik kapı kilitleme ayarları sorunsuz çalışıyor

araç bilgisayarında ayarlar kısmına yokuş desteği seçeneği geldi, istenildiği taktirde iptal edilebiliyor.

lastik basıncı ile ilgili araç bilgisayarında herhangi bir ayar görünmüyor lastik basınçlarını indirerek test etmek gerekiyor sanırım.

iskandinav ışık da yapmayı deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Ergün YILDIZ said:

herkese merhaba

dün 2012 tdci trend aracıma yapmış olduğum hill holder, otomatik kapı kilitleme ayarları sorunsuz çalışıyor

araç bilgisayarında ayarlar kısmına yokuş desteği seçeneği geldi, istenildiği taktirde iptal edilebiliyor.

lastik basıncı ile ilgili araç bilgisayarında herhangi bir ayar görünmüyor lastik basınçlarını indirerek test etmek gerekiyor sanırım.

iskandinav ışık da yapmayı deneyeceğim.

Lastik basıncın set etme yeri var bira kaç satır aşağı inince çıkıyor.Lastik havalarını ayarladıktan sonra durmuş haldeyken tuşa basılı tuttuğunuzda lastik havaları kalibre edilmiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İskandinav ışık demişken, Gürkan ile benim arabada bir fark farkettik. Benim arabada farlar açıkken, kontağı kapatınca farların açık kaldığına dair uyarı sesi geliyor. Ve farları tam olarak hiç kapatmıyor. Gürkan'ın arabada ise, farları kapatmadan kontağı kapatıp kapıları açınca herhangi bir uyarı sesi gelmiyor. Biraz sonra da farları kapatıyor. Yani Gürkanın arabada farları devamlı ON konumunda bırakmak mümkün. Acaba burada ELM ile değiştirilebilen bir ayar olabilir mi? (Benim araç Eylül 2013 çıkışlı, Gürkan'ın c-max ise yaz 2014 fabrika çıkışlı)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.