Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

On 18.02.2014 at 02:53, Ozan Kar said:

2) Lastik Ebatı 

#51 Tire circumference ve #70 Tire dimension seçeneğini istediğiniz değere getirin.

ben sanırım lastik basıncını eksik yaptım.

On 18.02.2014 at 02:53, Ozan Kar said:

4) Lastik basınç uyarı sistemi.

Not: çalışma prensibi abs sensörünü kullanarak tekerlekler arasında hız farkı varmı diye bakmak. Yani pasif bir sistem. Var olan değerleri kaydedince bunları öğrenmesi için bir kaç km kullanmak gerekiyor, lastik basıncı düştüğünde ise aynı şekilde farkı görebilmesi için bir kaç km kullanılması gerekiyor. Ayrıca bütün basınçlar eşit düştüğünde sistem bunu algılamıyor. Yani sistem uyarı vermezse basınçlar normal demek doğru olmayabilir, ama uyarı verirse bi değişiklik var demektir.

#101 Tire pressure monitoring system seçeneğini 44- Deflation Detection System değerine getirin, kaydettikten sonra yukarıdaki ABS menusunden Initialize ECU butonuna tıklayın. Son olarak ayarlardan var olan basıncı kaydetmeniz gerekiyor.

2.maddeyi yaptım ancak

4. maddeyi atlamıdım sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ergün YILDIZ said:

ben sanırım lastik basıncını eksik yaptım.

2.maddeyi yaptım ancak

4. maddeyi atlamıdım sanırım.

2.Madde lastikleriniz farklı ise tanıtmak için,siz 4.maddeyi yapsanız olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Ergün YILDIZ said:

#101 Tire pressure monitoring system seçeneğini 44- Deflation Detection System değerine getirin

#101 deki 44 olayını anlamadım #101 de sadece "Deflation Detection System" seçilerek "Write to BCM" ve  "ABS / Initialize ECU" mi yapılacak birde daha sonra araç bilgisayarından lastik basıncı set edilecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İskandinav ışık demişken, Gürkan ile benim arabada bir fark farkettik. Benim arabada farlar açıkken, kontağı kapatınca farların açık kaldığına dair uyarı sesi geliyor. Ve farları tam olarak hiç kapatmıyor. Gürkan'ın arabada ise, farları kapatmadan kontağı kapatıp kapıları açınca herhangi bir uyarı sesi gelmiyor. Biraz sonra da farları kapatıyor. Yani Gürkanın arabada farları devamlı ON konumunda bırakmak mümkün. Acaba burada ELM ile değiştirilebilen bir ayar olabilir mi? (Benim araç Eylül 2013 çıkışlı, Gürkan'ın c-max ise yaz 2014 fabrika çıkışlı)

BCM yazılımları aynı mı abi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İskandinav ışık demişken, Gürkan ile benim arabada bir fark farkettik. Benim arabada farlar açıkken, kontağı kapatınca farların açık kaldığına dair uyarı sesi geliyor. Ve farları tam olarak hiç kapatmıyor. Gürkan'ın arabada ise, farları kapatmadan kontağı kapatıp kapıları açınca herhangi bir uyarı sesi gelmiyor. Biraz sonra da farları kapatıyor. Yani Gürkanın arabada farları devamlı ON konumunda bırakmak mümkün. Acaba burada ELM ile değiştirilebilen bir ayar olabilir mi? (Benim araç Eylül 2013 çıkışlı, Gürkan'ın c-max ise yaz 2014 fabrika çıkışlı)

Aynı şekilde focuslardada sıkıntı bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Ergün YILDIZ said:

#101 deki 44 olayını anlamadım #101 de sadece "Deflation Detection System" seçilerek "Write to BCM" ve  "ABS / Initialize ECU" mi yapılacak birde daha sonra araç bilgisayarından lastik basıncı set edilecek.

#101 satırındaki "44" Deflation Detection System ayarının aldığı değermiş

#101 satırını da Deflation Detection System yapınca Ayarlar/Sürücü desteği tabına lastik basıncını kalibre etmek için tuşa basılı tutun uyarısı geldi set ettim.

Herkese Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kavuk said:

farları devamlı ON konumunda bırakmak mümkün

MCA focusta da farlar açıkken kontak kapatınca uyarı yok, kapıyı açınca ötüyor ama dışarıdan kapıyı kapatıp arabayı kilitleyince farlar açık kalmıyor. (otomatiş far yok bu arada, trendx model) devamlı on konumda bırakmak mümkün derken bunu mu kastediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

MCA focusta da farlar açıkken kontak kapatınca uyarı yok, kapıyı açınca ötüyor ama dışarıdan kapıyı kapatıp arabayı kilitleyince farlar açık kalmıyor. (otomatiş far yok bu arada, trendx model) devamlı on konumda bırakmak mümkün derken bunu mu kastediyorsunuz?

aliexpres te otomatik far yapabilmek için parça var onu araya monte ediyosun farlar otomatik oluyor

linkde http://tr.aliexpress.com/item/Car-Auto-Light-Sensor-Automatic-Headlight-Sensor-Control-For-New-F-rd-ocus-2012-Kuga-2013/32259618889.html?spm=2114.13010208.99999999.352.B1LjOu   budur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

Evet. Demek istediğim bu. Yani ben farları hiç kapatmam, araç çalıştığında çalışsın diyenler için güzel bir opsiyon. Muhtemelen belirli bir tarihten sonra bu olay standart olmuş. Bende otomatik var ve auto konumunda bırakıyorum ama bazen ON yapmak gerekiyor (mesela sisleri açmak gerektiğinde)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.