Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Bu gün bu config listesine bakarken #23 Cruis Control kısmında adaptive cruise control seçeneğini gördüm. Acaba bizim 2012 style versiyonunda bu aktif hale getirilebilirmi ? yoksa ayrıca ek bir radar donanımına ihtiyacı bulunmaktamı ? Bilgisi olan yada deneyen oldumu ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün bu config listesine bakarken #23 Cruis Control kısmında adaptive cruise control seçeneğini gördüm. Acaba bizim 2012 style versiyonunda bu aktif hale getirilebilirmi ? yoksa ayrıca ek bir radar donanımına ihtiyacı bulunmaktamı ? Bilgisi olan yada deneyen oldumu ? 

Evet bulunmakta. Çalışmaz parçasız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Epey de karışık görünüyor, şimdilik bu kısma bulaşmayalım o zaman. Kablolarında kendi içinde türleri var, belki doğru hızı vs yakalamak gerekiyordur. Bir ara olmadı serviste şansımı deneyeyim. Gerçi bir sorun yok, gösterge tıkır tıkır çalışıyor. Amaç biraz değişiklik olsun.

Bendekinin cipi silicon labs, ftdi cipliler daha iyiymis. Enaz 500000 bitrate olcak dedi.

Serviste yarım saat filan sürüyor :)

Hem on tampondaki radar hemde on camdaki kamera lazim(soldaki)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bendekinin cipi silicon labs, ftdi cipliler daha iyiymis. Enaz 500000 bitrate olcak dedi.

Serviste yarım saat filan sürüyor :)

500K imiş, yaklaşık 100 lira :)

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Black-USB-Modified-ELM327-Elmconfig-Forscan-Ford-Focus-Mondeo-Kuga-S-Max-/221463042712?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item339039da98

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz ayarla bendekide 500k calisiyor ama bunun cipide farklıdır muhtemelen. Rus forumundakiler kendi adaptorlerini yapmışlar, 2M de calisiyor ve sanırım MS HS geçişini otomatik yapıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese merhaba drl  gündüz farı nasıl aktif ediliyor

#16 numarada "always headlights" seçeceksiniz. kontak açıldığı anda kısa farlar açılacak, kontak kapanınca sönecek. farlar kapalı konumda bile yanacak. farlarrı tamamen kapatmak mümkün olmuyor, ancak park konumuna getirince park ışıkları yanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aklımda kalanlar;

anlık yakıt

otomatik kapı kilitleme

tek basışta çift kilitleme

2.5ta

ecomode

radyo/cd bilgilerini göstergede de gösterme

Modifiyeli kablo lazım abi, read from BCM sonra write to IPC. o kadar :)

Çok sağol abi sayende hem bütün özellikleri aktif ettim hemde artık silinmeyen IPC leride sildim :)

etesaqez.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.