Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Er-ol Otomotiv Focus 3 Tft Genis Ekranlı Gösterge

Önerilen Mesajlar

yenisi eskisinden düşük ama :D

Teknisyen özellikle öyle girdi :)  yaptığı işten emin olmak için önce 450 km. girip kontrol etti daha sonra tamamını girdi. ben 13231 dedim o 13210 girdi sonrada 5-10-50-100 önemli değil boşver dedi :)

Şunu da ekleyeyim bakımları yaptırırken göstergeyi sakın güncelletme bozulur, ondan sonra aynı göstergeye fabrika çıkışı sahip olan araba aramak zorunda kalmayalım dedi, değişim yapan diğer arkadaşlarda bu konuya dikkat etsin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu da ekleyeyim bakımları yaptırırken göstergeyi sakın güncelletme bozulur, ondan sonra aynı göstergeye fabrika çıkışı sahip olan araba aramak zorunda kalmayalım dedi, değişim yapan diğer arkadaşlarda bu konuya dikkat etsin derim.

o konuyu tartıştık, teknisyen işlemi doğru düzgün yaparsa sorun olmuyor, benimki ve daha birçok kişinin ki güncellendi. o teknisyen sametinkini bozanmı acaba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o konuyu tartıştık, teknisyen işlemi doğru düzgün yaparsa sorun olmuyor, benimki ve daha birçok kişinin ki güncellendi. o teknisyen sametinkini bozanmı acaba :)

Bana şu şekilde anlattı, bu araca tanımlı gösterge olmadığından aracın şase numarası ile uyumlu olmadığından gösterge yazılımını güncellersen bozulur dedi.

Km yi güncellerken hiç acemi gibi davranmıyordu 5 dk. sürmedi km yi değiştirmesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Km yi güncellerken hiç acemi gibi davranmıyordu 5 dk. sürmedi km yi değiştirmesi.

Abi öyle olsa tek seferde eski göstergede yazan kmyi girerdi :) biz hep öyle yaptık bugüne kadar :)

Mesela hız sabitleme devredeyken göstergede ki simgesi sizde beyazdir, bende yeşil, guncellenince değişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi öyle olsa tek seferde eski göstergede yazan kmyi girerdi :) biz hep öyle yaptık bugüne kadar :)

Mesela hız sabitleme devredeyken göstergede ki simgesi sizde beyazdir, bende yeşil, guncellenince değişti.

Bak bu doğru bende beyaz. Demek ki daha tecrübeli olanlar var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana şu şekilde anlattı, bu araca tanımlı gösterge olmadığından aracın şase numarası ile uyumlu olmadığından gösterge yazılımını güncellersen bozulur dedi.

sonuç  şimdi güncelleyelim mi, yoksa her servise gittiğimizde güncellemeyin diye uyaralım mı, şu da mantıksız geliyor asında, güncelleme ile mevcut km nin sıfırlanması da bir tuhaf...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonuç  şimdi güncelleyelim mi, yoksa her servise gittiğimizde güncellemeyin diye uyaralım mı, şu da mantıksız geliyor asında, güncelleme ile mevcut km nin sıfırlanması da bir tuhaf...

eğer bir sorun yoksa güncellememek daha mantıklı görünüyor. güncelleme ile km sıfırlanmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kaç çeşit olduğu için tamamen şansa kalmış bir durum...

Konu nereye geldi, küçük ekranları değiştirdik birde büyükler arasında yorum yapıyoruz :):) keyif bu olsa gerek, iyiki değiştirmişiz..

Bu benimkinden ana km sağ altta hayırlı olsun.

diğer bir konu da bu, fabrika neden bu özelliği, ayrı ayrı üretsin ki, bence kurulum yapılırken girilen veya girilmeyen bir değerle ilişkili olabilir bu; ya da bir şekilde araç üzerinde belki de bu özellik ayarlanabiliyordur, ben biraz kurcaladım ama böyle birşeye rastlamadım.

eğer bir sorun yoksa güncellememek daha mantıklı görünüyor. güncelleme ile km sıfırlanmıyor.

günceller isek ne sorun olur tam anlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

diğer bir konu da bu, fabrika neden bu özelliği, ayrı ayrı üretsin ki, bence kurulum yapılırken girilen veya girilmeyen bir değerle ilişkili olabilir bu; ya da bir şekilde araç üzerinde belki de bu özellik ayarlanabiliyordur, ben biraz kurcaladım ama böyle birşeye rastlamadım.

ayrı ayrı üretme durumu yok, bi yerden sonra değiştirmeye karar verip o şekle geçilmiştir ancak piyasada 2 türlüsüde denk geliyor.

eğer module göre değilde doğrudan araca göre güncelleme yapılırsa orjinal göstergenin yazılımı kurulmuş olur buda çalışmamasına neden olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu güncelleme dediğimiz ana beyindeki yazılımın güncelllenmesi mi, yoksa göstergeye ait ayrı bir şey mi

bir de bu güncelleme çalışmamasına neden olabilir demişsin, geri dönüşümsüz bir şey mi olur bu.

ozan bir soru daha ekleyim, yaptığın güncelleme ile, neler değişti, biliyor musun

kemal kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şöyle algıladım, aracın şase koduna tanımlı olan gösterge sökmüş olduğumuz göstergenin özellikleri kayıtlı, güncelleme yapınca bu göstergenin özelliklerine göre güncellemeye çalışıyor ve gösterge uçuyor. Biz şu anda sadece km güncelleştirmesi yaptık, işi bilen bir teknisyen araca yeni göstergenin tipini tanımlarsa daha sonra yapılan güncelleştirmelerde sıkıntı olmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gösterge de sansım yaver gitmedi be Ozan :) Ucuza denk getirdik ya kesin ondan :) Hala ses seda yok göstergeden demek tam donanımlı bi focus gelmedi gelse yapıcak adam da kaldı öyle. Ya bekle bekle nereye kadar alsam mı bitane bilmiyorum. Sabah 4 te yola cıkıyorum  3 gün Ankaradayım insallah. Ankara mı Er-Ol mu :)

Ben şöyle algıladım, aracın şase koduna tanımlı olan gösterge sökmüş olduğumuz göstergenin özellikleri kayıtlı, güncelleme yapınca bu göstergenin özelliklerine göre güncellemeye çalışıyor ve gösterge uçuyor. Biz şu anda sadece km güncelleştirmesi yaptık, işi bilen bir teknisyen araca yeni göstergenin tipini tanımlarsa daha sonra yapılan güncelleştirmelerde sıkıntı olmaz.

17 aralıkta 15 bin bakımına girdi aracım ustaya bastıra bastıra güncelleme yapmasını istedim. Calısan genis ekranlı göstergem güncelleme sonrası calısmadı ustanın dedigine göre uyku moduna gecmis.Eski göstergeyi takıp cıkardım aracı servisten.Aradan 1 ay gecti gecmedi haber verdi göstergen calısıyor diye. genis ekran donanımlı bi focusta calıstırmıs ancak devir hararet km kadranı kafasına göre oynuyor ve gec tepki veriyordu.Yine bıraktım öyle bir arac geldiginde saglam bi yazılım atsın diye ses seda yok bekliyorum.Yani dogru insanın dogru güncelleme yapması sonucu bi problem olucagını sanmıyorum nitekim Ozan güncelleme yaptırdı bi sorun olmadı.

Samet çeltikci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yekta bey, forumdan bir arkadaş başka bir yerden aldığı göstergenin ışıklarının eskisinden daha cansız olduğunu (özellikle hız, devir, hararet ve yakıt ibrelerinin) söylemişti. Bu partide gelenlerde böyle bir durum hissettiniz mi? Bende almak üzereyim almadan önce kafama takılanları netleştirmek istiyorum.

Merhaba,

Bahsettiginiz yaziyi ben yazdim. Amacim sadece bilgi paylasmak ve bu sadece benim aldigim urundeki hata da olabilir.

Cumlelerle anlatmanin zor oldugu bu durumu bugun fotograflayabildim ve paylasmak istedim.

Bu Yeni Kuga'nin (Focus tekno paketlide de olan) gosterge paneli

9etusaba.jpg

Bu da aracimdaki gosterge paneli

ujepytu6.jpg

Umarim bu fotograflar bir fikir verir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.