Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Focus 3 Bakım Fiyatları - Tüm Km Ler

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...

bakım tablosunda 2. bakımda fren hidrolik sıvısı değişimi yazıyor. değişen oldu mu, yanılmıyorsam önceki mesajlarda böyle bir masraf yoktu.

yine tabloda buji için 3. bakım gösterilmiş. arkadaşalar 2. bakımda değiştiğini yazdılar.

bu nasıl iş anlamadım. doğru dürüsüt, motora özel bir bakım tablosu yok mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakım tablosunda 2. bakımda fren hidrolik sıvısı değişimi yazıyor. değişen oldu mu, yanılmıyorsam önceki mesajlarda böyle bir masraf yoktu.

yine tabloda buji için 3. bakım gösterilmiş. arkadaşalar 2. bakımda değiştiğini yazdılar.

bu nasıl iş anlamadım. doğru dürüsüt, motora özel bir bakım tablosu yok mu?

hidroliğe gerek görmüyor servisler. Eski cmax fabrikanın koyduğuyla satıldı, oda abartı ama 2 senede erken.

buji standart bazı servisler öne çekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hidroliğe gerek görmüyor servisler. Eski cmax fabrikanın koyduğuyla satıldı, oda abartı ama 2 senede erken.

buji standart bazı servisler öne çekiyor.

benim araba 19500 de olduğu için bu bakım buji değişmeyebilir dedi eleman ama standartın olmamasından yakınıyorum. hatıra binayen değişmeyecek yani :D

tablo 45 bin diyor benim araba 20 bin olduğu için değişmeyecek. komedi valla.

yeni nesil hidroliklerin "ıslak" kaynama noktası saf haline göre bayağı aşağı.. belki bu uzun süre frenleme yapmama adına iyi olabilir ama sürekli uzun yol yapan bir focus için tehlike arz eder mi(mesela sürekli ank-ant arası toroslarda kullanımda), servisler-mühendisler tabi bunu daha iyi bilmeli ona göre şema hazırlamalılar. gerekli ise değişsin 30 binde gerekli değilse kaldırsınlar tablodan.

çarşamba 2. bakıma girecek araba bakalım fiyat ne çıkacak. 550 gibi olabilir. 15 bin 420 tutmuştu, bu sefer polen filtreside var, bakalım tablodaki gibi yakıt filtresi değişecek mi? birde yağı 4.5 lt döküyorlar, kılavuzda 4.1 yazıyor, çubuktaki üst çıt ı yarım cm geçiyor 4.5 lt dökünce diye uyaracağım.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

standartın olmamasından yakınıyorum

Standart var ama uygulama keyfi.

Tabloya sadık kalabilir ve bakım taleplerinizi ona göre belirleyebilirsiniz.

Mesela buji 3.yıl/45000 km bakımında.

Fren hidroliği nem oranı ölçümlerinde riskli seviye tespit edilmediği için Antalya'da bile servisler bu konuda hevesli değil, bundan önceki Focus'umda 7-8 yaş civarında değişmişti, o da talebim üzerine.

Ben asgari 4-6 sene derim.

Servis ısrarcı değilse siz hiç olmayın.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.