Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Focus 3 Bakım Fiyatları - Tüm Km Ler

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

Neler yapıldı bakımda genel olarak. Fren balataları, buji vs. değişti mi? 45.000 bakımına girdiğinize göre 30.000 bakımınızı da yaptırmışsınızdır, 30 bin de neler değişti yazabilirseniz hazırlıklı olalım biz de.

15000 bakımda servisin 5w30 yağ koyması, bunu sonradan fark etmem fordla yazışmalarım ve servisin tekrar gelin 5w20 yağ koyacağız demesi vs. ile

tekrar servise gittiğimde km 26.000ini devirmişti. Dolayısıyla gelmişken 30.000 bakımıda erken yaptırayım dedim yaptık çıktık.

30.000 bakımında;

- Yağ

-Yağ Tapası

- Yakıt Filtresi

- Hava Filtresi

- Polen Filtresi

- Antifiriz eklemesi

- Silecek suyu

-Akü voltaj kontrolü

- Diğer kontroller vs.

yapıldı. Fren balataları iyi durumda olduğundan değişmedik.

Dünde farklı bir serviste 41.000 km civarında girdim bakıma. Servis danışmanı 30.000 bakıma ek olarak;

Bujilerin değişeceğini söyledi. Lakin bizim 1.0 EB motorun bujisi atmosferikten ve 1.6 EB'un bujisinden farklıymış.

Ellerinde bulunmadığından sipariş geçtik. Bayram sonrası buji değişimi de yapılacak.

Bujinin fiyatı KDV dahil 50 TL civarı. 3 Buji bulunuyor bizim motorlarda. Yani 150TL gibi bir masraf.

1.0 EB Motor Bujisi için parça kodu: cm5g12405ce 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

halbuki 1.6 eb ile de aynı olması lazım, japon malı, iridyum mu titanium mu ne?

neyse 5-20 yağ dahil otokoç kazığa devam ederken, özel servisler fiyatı makule çekmiş anlaşılan..

benim bakıma 6 ay var, o zamana kadar iyi gelişmeler bekliyoruz  :D

Ben Afyon Budan dan fiyat aldım şu an ki fiyatla en fazla 350 dediler. Özellikle yağı sordum 1.0 EB özel yağı normal standart bakım ve değişimler her şey dahil fiyat.

bu fiyata yaptırabildiniz mi? 5-20 yağ dahil veya 5 lt lik castrol bidonunu gördünüzmü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

halbuki 1.6 eb ile de aynı olması lazım, japon malı, iridyum mu titanium mu ne?

neyse 5-20 yağ dahil otokoç kazığa devam ederken, özel servisler fiyatı makule çekmiş anlaşılan..

benim bakıma 6 ay var, o zamana kadar iyi gelişmeler bekliyoruz   :D

bu fiyata yaptırabildiniz mi? 5-20 yağ dahil veya 5 lt lik castrol bidonunu gördünüzmü?

Benim daha servis zamanı gelmedi. Aralıkta gelecek inş. Ama bir kere servise uğradığım zaman sormuştum o zaman öyle söylenmişti. Özellikle yağı sordum 5*20 dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuyu sordum direk ama 5lt castrol bidon yok malesef :)

4.5lt falan yağ kullanildi hepsi 1lt'lik bidonlardi.

bende 5 lt lik kullandılar. faturaya da 5 lt yazıyorlar ama 4.5 lt koyuyorlar. kılavuza göre ise 4.1 lt konulmalı.. 4.5 koydulr hatta foruma  yazmıştım fazla yağ ne kadar zararlı diye.. üst çentiğin 4-5 mm üstüne çıkıyor yağ seviyesi. iki çentik arası 800 ml.. demekki bu adamlar cidi ciddi 400 ml fazla yağ döküyorlar. kısaca 4.1 lt yağ parası yerine 5 lt parası ödüyoruz.. lt si eğer 60 tl ise 50 tl kazıklanıyoruz.. ama son alınan fiyatlar yağın ucuzladığını gösteriyor, otokoç dışı servislerde.

servis zamanı geldiğinde durum netleşecek..

amazon.de de 5 lt 36, 1lt 8 euro

http://www.amazon.de/Castrol-Magnatec-Professional-5W-20-Liter/dp/B009S2TXOK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1406632266&sr=8-1&keywords=castrol+5w-20

almanya da 100 tl, otokoç ta 300 tl... 4.1 lt max 85 tl :(

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimden acaba :P

aynı yerde yaşasak benden diyecem de :kıhkıh:

bakımlarda 9 umuz bir araya gelirse birinin yağı beleşe gelir, 9 yılda ödeşiriz :D

benden yana helal olsun 9 sene beklemeye gerek yok

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta 1.0 EB birinci yıllık bakım.

9538 km'de 

Yağ, yağ filtresi, yağ tıpası, hava filtresi değişimi. 

FMY 5W-20 5L yağı ben kendim aldım ve götürdüm, toplam maliyet 325 TL.

Yağ 180 TL, işçilik 45 TL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta 1.0 EB birinci yıllık bakım.

9538 km'de

Yağ, yağ filtresi, yağ tıpası, hava filtresi değişimi.

FMY 5W-20 5L yağı ben kendim aldım ve götürdüm, toplam maliyet 325 TL.

Yağ 180 TL, işçilik 45 TL.

Hocam yağı nerden aldınız. Bir daha ki bakıma yurt dışından getirtme niyetim var da.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.