Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Focus 3 Bakım Fiyatları - Tüm Km Ler

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

Bu misyonu sadece Mehmet Bey değil, tüm 1.0 EB kullanıcılarının üstlenmesi lazım.

İthalat ile ilgili kar ötesi bir durum varsa da bunu Otosan açıklamalı ve giderilmesi için uğraşmalı.

Aracın vergi avantajı var, ekonomik diyoruz sonra onu yağa veriyoruz, pes yani.

Ben asla bu fiyattan almam, koyarım 5W-30'u dönerim evime. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasadaki kaliteli yağlardan Mobil1, Castrol Edge 4 lt 100-110 TL arası, Motul ve LIQUI Moly 5 litresi 135 lira civarlarında. Serviste 4 litresi 150 lira hemde Opet üretimli yağa bence değmez. O fiyata en kaliteli 5 litrelik yağ alırsonız 5w30. Birkaç ay sonra gelecek 5w20 Ülkemize. O zaman fiyatları düşürecek Otosan. Şu anda piyasa boşluğundan faydalanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şöyle bir döküman buldum, rekabet.gov.tr sitesinden..motorlu taşıtların bazı rekabet istisnalarına sahip olduğunu öğrendim ama içeriğini tam kavrayamadım. baştan sonada okumadım. sanki piyasada çeşitlilik olmayıp bir ürüne yönelik parçalar için rekabet zaten oluşamayacağı için bu parçalar için firmalara %30-40 gibi kar etme hakkı tanınmış ama boya ve yağ gibi ürünler piyasada birçok yerde bulunabileceği için bunda rekabet istisnası yok gibi anladım..

öyle ya; yan sanayi oluşmadı diyelim, bir focus parçasını ford istediği fiyata satabilir (mi?) ama satamaz max %40 gibi bir sınır var sanırım.. tabi bunlar delinir..ford servise %40 la satar, servis bize %40 la olur kar %100 e yakın..

forumumuzda hukukçu arkadaşlar varsa, biliyorlarsa bildiklerini paylaşsınlar; ticaret, rekabet ve tüketici hakları konusunda(motorlu taşıtlarla alakalı), bilmiyorlarsa şu yazıyı bir inceleyip fikir beyan ederlerse seviniriz..  http://www.rekabet.gov.tr/File/?path=ROOT%2fDocuments%2fKilavuz%2fkilavuz3.pdf

(mahkeme kararları var orjinal parça kullanıldıktan sonra işçilik istenilen yerde yaptırılır diye, haliyle parçada ucuza temin edilmiş oluyor), ve garanti ölmez.. olurya inşallah olmazda arabada bir arıza peydah olur, şimdi memur halimizle ford la papaz olup mahkemelerde mi uğraşalım..o sürede birde araba yatmak zorunda, bilir kişi vb, başka araç yok alacak parada... hava filtresi, polen filtresi, işçilik kazıklarını her servis atıyorda bu yağ resmen beni enayi yerine koymaktır

1.0 kullanıcılarının, en kısa zamanda ford direkt hattını arayarak, yada web sayfalarındaki iletişim formunu doldurarak(eğer çalışıyorsa) yağ fiyatı ile forumda paylaştıkları serzenişleri orayada iletmelerini beklemekteyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Aracım şuan 26.000de  daha önce bahsetmiştim 5w-20yağ ücretsiz konacak diye.

Bu cumartesi koydurtacağım servise. Gitmişken 30.000 bakımını da yaptırayım diyorum.

Yağ hariç 30000 bakımı ortalama ne kadar tutar bir fikri olan var mı. 

Bir kaç servisten fiyatta alacağım karşılaştırma olsun ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım şuan 26.000de  daha önce bahsetmiştim 5w-20yağ ücretsiz konacak diye.

Bu cumartesi koydurtacağım servise. Gitmişken 30.000 bakımını da yaptırayım diyorum.

Yağ hariç 30000 bakımı ortalama ne kadar tutar bir fikri olan var mı. 

Bir kaç servisten fiyatta alacağım karşılaştırma olsun ...

@Ahmet A., 1.0 Eb'um olmadığı için şahsen sana yardımcı olamayacağım Ahmet, olsa biliyorsun dükkan senin. :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Eskişehir Otokoç 1,0 EB 15000 periyodik bakım için 780 dediler 600 TL. ye indirebildim.

Sadece yağ 250 TL.

Süspansiyon gıcırdıyordu kasislerde deneme sürüşünde de yaptı yavaş geçmemi önerdiler sağolsunlar

çok.. polen filtresi ile 500 ü geçmemeli. yağ 250 ise bedava !, aralıkta döviz bu kadar yukarıda değilken 270 verdim yağa, çoğu kişi 300-350 arası verdi. yağ hariç kalana nasıl 350 isterler anlamak zor. 3 filtre+işçilik yani.

gıcırdayan süspansiyon mu, şöför koltuğu mu???

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sarf malzeme  13

std bakım        93*1,4=130,2

5/20 YAĞ        243,3

hava filtresi     59,6

yağ filtresi       35,26

yağ tapası      5,07

balata temizleyicisi 9,09(?)

polen filtresi   35,88

işcilikte %7,16 parçada %19,59 indirim 508,62+kdv tabi hepsi 600 e ayarlamak için

sese gelince kesin süspansiyon

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Eskişehir Otokoç 1,0 EB 15000 periyodik bakım için 780 dediler 600 TL. ye indirebildim.

Sadece yağ 250 TL.

Süspansiyon gıcırdıyordu kasislerde deneme sürüşünde de yaptı yavaş geçmemi önerdiler sağolsunlar

Ben Afyon Budan dan fiyat aldım şu an ki fiyatla en fazla 350 dediler. Özellikle yağı sordum 1.0 EB özel yağı normal standart bakım ve değişimler her şey dahil fiyat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Km 40.000 oldu. Daha önceki bakıma 27000 gibi girdiğimden 45000 bakımına da erken gireceğiz.

Bugün Adana Otokoçu aradım fiyat aldım. 750-790 arası tutar dediler :)

Ardından Adana Gizerleri aradım 350 tutar dedi... Bu kadar fark olur mu yahu iki servis arasında?

Her ikiside 5w-20 yağ kullanacak, Otokoç  herşey dahil dedi...

Gizerler polen filtresi buji değişimi gerekli görülürse yapılır onlar harici fiyatımız bu dedi...

:blink: Gizerlerden randevu aldık, hayırlısı bakalım....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Km 40.000 oldu. Daha önceki bakıma 27000 gibi girdiğimden 45000 bakımına da erken gireceğiz.

Bugün Adana Otokoçu aradım fiyat aldım. 750-790 arası tutar dediler :)

Ardından Adana Gizerleri aradım 350 tutar dedi... Bu kadar fark olur mu yahu iki servis arasında?

Her ikiside 5w-20 yağ kullanacak, Otokoç herşey dahil dedi...

Gizerler polen filtresi buji değişimi gerekli görülürse yapılır onlar harici fiyatımız bu dedi...

:blink: Gizerlerden randevu aldık, hayırlısı bakalım....

Hacı polen değiştirme ben getiririm sana bayrama gelirken ve bujiler serviste 1.6 eb için 130 tl Erol otodan al yanında götür bujiyi taksınlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

45000 bakımına biraz erken girdik. Yağ dahil toplamda 360 tuttu. Polen ve hava filtresi fiyata dahil değil...

Neler yapıldı bakımda genel olarak. Fren balataları, buji vs. değişti mi? 45.000 bakımına girdiğinize göre 30.000 bakımınızı da yaptırmışsınızdır, 30 bin de neler değişti yazabilirseniz hazırlıklı olalım biz de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.