Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Focus 3 Bakım Fiyatları - Tüm Km Ler

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

Cem abi petronas için servis sorun çıkartırmı acaba. Az kaldı önümüzdeki ay bakım var.

Hiç aklıma gelmedi geçen hafta geldiğimde alıp bagaja atsaydım.

Ben servise mobil götürdüm, faturaya müşterinin getirdiği şu yağ konuldu diye yazdılar. Garanti dışı kalır haa dediler ama hee diyip geçtim tabiki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tşk ler zamanı gelince rahatsız ederim, abi

Abi face den Ford a özel mesaj atmıştım.Az evvel iletişim bilgilerimi istediler.Ararlarsa benim yazdığım mesajı ve konuşmaların içeriği hakkında sizlere bilgi veririm.

Arkadaşlar az evvel Ford Otosan dan aradılar.Şikayet kaydı oluşturuldu.Bana dönüş yapacaklar tekrar en kısa sürede.Aşağıya Özel mesaj olarak attığım yazıyı ekliyorum.Umarım çözüm olabilir.Bu sorundan şikayetci daha birçok arkadaşımın da olduğunu ilettim.Bakıma yağı ve bakım malzemelerini kendim tedarik edip gitmek istediğimi ve bunun sorun olup olmayacağını sordum.Teknik bilgisi olmadığından beni daha sonra arayacak yetkilinin net cevap vereceğini iletti.Fakat bu REKABET ve TÜKETİCİ MAH. kelimelerinden olduğunu tahmin ediyorum biraz panik şeklinde konuşuyordu.En kısa sürede dönüş yapacaklarını ilettiler bakalım ne zaman arayacaklar.

Aşağıdaki yazıyı bilerek büyük harfle yazdım bağırdığımı belkide anlamışlardır.

T C Doğan Kurban

06.09.2014 23:05

T C Doğan Kurban

5W-20 MOTOR YAĞLARININ BU KADAR PAHALI OLMASININ SEBEBİ NEDİR ACABA.REKABETE AYKIRI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMDEN TÜKETİCİ HAKLARI MAHKEMESİNDE HAKKIMI ARAYACAĞIMI BELİRTMEK İSTİYORUM.LT FİYATI 70 TL YE YAĞ MI OLUR.YURT DIŞINDA ÇOK ÇOK DAHA UYGUN FİYATA YAĞ VARKEN BİZİ SİZDEN YAĞ ALMAYA ZORLUYORSUNUZ. ANKARA TUR OTO DAN ALDIĞIM FİYATTIR BU.KONU HAKKINDA ACİL BİLGİLENDİRME TALEP EDİYORUM.

Bugün

Ford Türkiye

10:07

Ford Türkiye

Merhaba Doğan Bey, konu ile ilgili yardımcı olmak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşır mısınız? İyi günler dileriz

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servise yağ v.b götürmeyle ilgili bir şey söylendimi?

Evet sordum ama cevap şu motorunuzda yağla ilgili sorun çıkarsa garanti dışıdır dedi.Peki dedim Ford olarak yanlış hatırlamıyorsam motorda yağ kapağında Castrol öneriyorsunuz.Serviste castrol yağ yok kendim getirince koymuyorsunuz yurt dışında 5 lt yağın fiyatına siz burada 1 lt yağ satıyorsunuz fakat dışarda 5-30 un çok az üstünde satılıyor fakat siz 5 katına satıyorsunuz dedim.Bu yaptığınız rekabete aykırı değilmi dedim.Hiçbir yerde 5-20 yağ satılmıyor ve sizde piyasada olmadığından fiyatı çok üste çekiyorsunuz dedim.Forumu söyledim ve sırf bu konuyla ilgili yaklaşık 30 40 kişinin bilgi beklediğini ve kanuni haklarımızı arayacağımızı söyledim.Bana yağ ücretinde size indirim yaptıralım dedi.Dalga geçiyorsunuz heralde dedim.Yapacağınız 5 10 tl ye ihtiyacım yok ayrıca bu konunun tüketici hakları mahkemesine gideceğini ilettim.Ford aldığıma pişman olduğumu söyledim Ford araba üreticisi değilde keşke yağ işine girseydi dedim.Daha güzel kar var bu işte 5 katı fiyata dedim.Abi dışarıdan götüreceğin hiçbir parçayı servis takmak zorunda değilmiş.Bu parçadan doğacak arızayı da garantiden yapmıyorlar.Yani kullanıcılara yapacak bişey yok gel bakım k...cağıma diyor.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben tüketici ve rakabet kanunu okudum yanlış anlamadı isem, adı üstünde bu yağ "professional" adı ile çıkarılıyor ya, aynı bir focus parçası gibi işlem görüyor, diyelim ki şanzıman dişlisi.. ya çıkma alacaksınız, ya sıfır servisten yada yan sanayii. bu yağda böyle gibi. şu anda diğer alternatifler yok, mecbur servisten. diğer yağ firmaları 5-20 çıkarmaya başladılar. 3 yıl garantisi biten focus sahibi ne yapacak, ya alternatif yağ alacak yada bakımı dışarda bile yaptırsa, servis yağı, bakımı yaptırdığınız yere vermek-satmak zorunda ama bu sefer indirim yapmaz 5 lt yağ için 350 tl ister. 

birisi mahkemeye verirse ve bilir kişi derse ki bu yağ olmadan da bu araba gider, bu yağın amacı %2-3 yakıt tasarrufu yaptırmaktır vb.. mahkeme tekel oluşturmaktan belki suçlu bulabilir.

rekabet kuruluna yazacaktım yazın unuttum. artık yazma zamanı geldi sanırım.. anlaşılan bunlar akıllanmamış, çünkü yukarıda yazdığım sebeplerden biliyorlar ki, işler onların lehine..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben tüketici ve rakabet kanunu okudum yanlış anlamadı isem, adı üstünde bu yağ "professional" adı ile çıkarılıyor ya, aynı bir focus parçası gibi işlem görüyor, diyelim ki şanzıman dişlisi.. ya çıkma alacaksınız, ya sıfır servisten yada yan sanayii. bu yağda böyle gibi. şu anda diğer alternatifler yok, mecbur servisten. diğer yağ firmaları 5-20 çıkarmaya başladılar. 3 yıl garantisi biten focus sahibi ne yapacak, ya alternatif yağ alacak yada bakımı dışarda bile yaptırsa, servis yağı, bakımı yaptırdığınız yere vermek-satmak zorunda ama bu sefer indirim yapmaz 5 lt yağ için 350 tl ister. 

birisi mahkemeye verirse ve bilir kişi derse ki bu yağ olmadan da bu araba gider, bu yağın amacı %2-3 yakıt tasarrufu yaptırmaktır vb.. mahkeme tekel oluşturmaktan belki suçlu bulabilir.

rekabet kuruluna yazacaktım yazın unuttum. artık yazma zamanı geldi sanırım.. anlaşılan bunlar akıllanmamış, çünkü yukarıda yazdığım sebeplerden biliyorlar ki, işler onların lehine..

Hocam yazdığınız zaman metni buradan da paylaşırsanız bizlerde rekabet kurumuna yazalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yağla ilgili sorun çıkarsa garanti dışıdır dedi.

Bu sadece aldatmaca ve göz korkutmaca...

Servisin kullanılan yağı garanti dışı etme için bahane etmesi de öyle.

Hali hazırda piyasada Castrol dışında iki ürün var, daha önce de yazmıştım: Petronas Syntium 5000FR ve FMY Formula FE Ultra.

Her ikisi de 5W-20 ve her ikisi de Ford WSS-M2C913-C standartını karşılıyor.

Yapmanız gereken bu yağlardan birini alarak servise gitmek ve bu yağın konulmasını talep etmek.

Ayrıca faturaya da müşterinin getirdiği ...... yağı kullanıldı diye not düşülmesini isteyeceksiniz. Yağın tam adı yazılı olmalı mutlaka.

İleride herhangi bir nedenle aracı yağa bağlayarak garanti dışı bırakmaya kalkarlar ise standartı karşıladığını hatırlatacaksınız, kabul etmezlerse de mahkemeye vereceksiniz. Ya Otosan'ı ya da yağ üreticisini, onu da bilirkişi belirler.

Aptal yerine konulmaktan sıkılmadınız mı hala ki oyuncağı oluyorsunuz servisin!?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Konu başlığına çok girmese de bugün 1.6 EB'u bakıma gördüm.

Asıl sorunum ön disklerin yamulmuş olması idi, aslında aldığımdan beri hafif sorunluydu ancak son zamanlarda arttı.

Elim değmişken daha kapsamlı bir bakım oldu. 

Değişen (fiyat bilgisi yanında, Ö: Özel Servis, Y: Yekili Servis, KDV içinde - faturalı)

Ön diskler Ö:150; Y:640

Ön balatalar Ö:100; Y:320

Arka balatalar Ö:100; Y: 225

Yağ Motul 8100 5W-30 Ö: 120; Y:160

Yağ filtresi 10

Hava filtresi 40

Polen filtresi 25

İşçilik Ö:100; Y: 200

Özetle 645 TL verdim, yetkili serviste iskontolu oluru 1350 TL civarı olurdu. 

Yani...!?

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Az evvel 1.0 ecoboost 15 bin km bakım fiyatları için Ankara daki servisleri aradım fiyat aldım.Özellikle belirttim Yağ Yağ filtresi ve tapa sadece değişecek buna göre fiyat verin diye.Aşağıdaki fiyatları aldım.Cumartesi bakımını Kartaşta yaptırmaya karar verdim.Bakımı gelen varsa birlikte gidebiliriz.

Kartaş   (pursaklar)   290-330 tl

Tur oto  (tandoğan)  330 tl

Tan oto                     535 tl

Tur oto  (siteler)       350-450 tl arasında fiyat verdiler.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.