Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Banka Hesap İşletim Ücreti

Önerilen Mesajlar

Merhabalar.Malumunuz kısa zaman önce tayin dolayısıyla eşim hastane değiştirdi.

Dolayısıyla maaş anlaşmalı bankasıda değişti. Garantiden İş Bankasına döndük.

İş  bankasına maaş hesabı açmaya gittiğimizde müşteri temsilcimiz, bu şubede 3 yıl önce eşimin hesap açtığını ancak hiç para

giriş-çıkışı olmadığını, istersek bu hesabı maaş  hesabına çevirebileceklerini söylediler.

Biz bile unutmuştuk o hesabı açtığımızı...

3 kez ısrarla sormama rağmen herhangi bir cari hareket olmadığından geçmişe dönük Hesap İşletim Ücreti kesilmeyeceğini söylediler.

Bugün hesabı kontrol ettik 120Tl  geçmişe dönük kesinti var.  Dilekçe ile şubeye başvuracağım. Eğer ki iade alamazsam ne yapmalıyım???

Sayın hukukçular ve hukuka gönül verenler nasıl bir yol izlenmeli?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar.Malumunuz kısa zaman önce tayin dolayısıyla eşim hastane değiştirdi.

Dolayısıyla maaş anlaşmalı bankasıda değişti. Garantiden İş Bankasına döndük.

İş  bankasına maaş hesabı açmaya gittiğimizde müşteri temsilcimiz, bu şubede 3 yıl önce eşimin hesap açtığını ancak hiç para

giriş-çıkışı olmadığını, istersek bu hesabı maaş  hesabına çevirebileceklerini söylediler.

Biz bile unutmuştuk o hesabı açtığımızı...

3 kez ısrarla sormama rağmen herhangi bir cari hareket olmadığından geçmişe dönük Hesap İşletim Ücreti kesilmeyeceğini söylediler.

Bugün hesabı kontrol ettik 120Tl  geçmişe dönük kesinti var.  Dilekçe ile şubeye başvuracağım. Eğer ki iade alamazsam ne yapmalıyım???

Sayın hukukçular ve hukuka gönül verenler nasıl bir yol izlenmeli?

Bağlı bulunduğunuz ilçedeki (küçük yerleşim yerlerinde farklılık gösterebilir ) Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapın. Her türlü geri alırsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 4 yıldır İş Bankasından maaş alıyorum, o şekilde yanlış bir harekette kendilerine telefonla ya da bizzat iletiyorum, o şekilde bir dava konusu yapmadan geri alıyorlar işlemi. Bence öncelikle bir söyleyin, kesilmeyeceğini söylediklerini hatırlatın, belki sistem otomatik kesmiştir, iptal edebilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet abi aynı olay benim başıma gelmişti. Kurumum Halk Bankasıyla anlaşmasını bitirdi.İşbankasına geçti. İlk yatan maaştan önceki yılların hesap işletim ücretini kesmişler. Bankamatikten hesap özeti çıkarıp banka müdürünün odasına daldım. Hemen parayı geri yatırdılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı şey bende de oldu.İş bankası hesabıma havale geldiğinde küt diye geçmişe dair hesap işletim ücreti kesti 60 küsür TL. Öğrenci hesabı olduğum için öğrenci kimliğimi şubeye faxladım talimat yazdım iade ettiler.Aynısı 6 ay sonrada oldu. Yİne öğrenci kimliğimi faxladım iade ettiler.Aynı iş bankası SMS attırarak kaydını yaptığı maximum kart harcama kampanyalarından hak ettiğim puanlarını yüklemiyor,her sefer sorun çıkıyor. Mail atıyorum ve 1 hafta sonra yüklüyorlar. Mail atmak zorunda değilim yazıyorum her sefer ama takan yok...

Teb bankasına 2 yıl sonra para yattı.Bir saat içinde çektiler geçmişe dair hesap işletim ücretini.75 TL !!

Hemen şubemdeki bireysel müşteri temsilcimi aradım. Bir sene geçmişe kadar olan 50 lirayı iade ettiler.Bir seneden önceki hesap işletim ücretini iade etmediler.

Ben hesabı açarken yapılan sözleşmede bankacının sözüne güvenmediğim için sözleşmeye ek madde ekledim elimle yazarak.Kesinlikle hesap işletim ücreti,hesap bedeli,cüzdan yazma ücreti,hesap aidatı vb. adı altında ücret ödemeyeceğim diye. Buna rağmen kestikleri için o bir yıllık ücretide istedim. İade etmediler.Bende sikayetvar.com'a şikayetimi yazdım.Birkaç gün sonra aradılar ve sözleşmemde öyle bir madde yazmadığımı söylediler. Bende yazdığımdan emin olduğum için sözleşmeyi gösterin bende kaldırayım şikayeti dedim.Tabiki dediler,ikamet adresimi verdim,sözleşmeyi en yakın şubeye yollayıp arayacaklar,hala arayacaklar.sikayetvar.com siteside kaldırmış bir seneyi geçtiği için pasif halde duruyor şikayetim.

Otomatik ödeme talimatı bağlayınca iki tane iade ederiz diyorlar birde utanmadan.

25 lira alacak içinde dava peşinde koşamam, haram ettim !!!

Bende hesabı kapattım. Gelecekte karşıma 10 yıllık borç çıkarabilirler diye.

Babam yine kart aidatı ile ve hesap işletim ücreti ile ilgili Garanti Bankası ile davalı ,geçen gün duruşması vardı hemde Samsun'da.Mahkeme bankadan sözleşmeyi istedi,kale bile almamışlar yollamamışlar sözleşmeyi. Yine ertelendi,bu süreçte bilirkişi inceleyecek hesapları.Düşünün 8 ay oldu daha yeni inceleyecek! Ocak ayında duruşma var yine..  İşi inada bindirdi bu yüzden oluyor bu dava. Değeri küçük ufak bir şey 2000 kadar ama Laz inadı yok mu :D Ki borç 100 TL kadardı.Faiz o bu 5 senede bu zamana geldi.Onlar icraya verdi biz itiraz ettik değil borç bizim diye vs vs.. Çok uzadı.Asliye Hukukta açtı, Asliye hukuk,tüketici mahkemesine yolladı.Tüketici mahkemeside benim değil dedi ve asliye hukuk yolladığı için kararı Yargıtay verdi tüketici mahkemesi diye :D Bu işler bile 6-7 ay kadar sürdü :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yuh diye tepki verdim valla. :)

Ciddiyim. Bu senesini geçen ay anında yedik. Genelde kuruma bıraktıkları parayı burada personele dağıttılar sanıyorum. Kredi kartı almak isteyenlere 250 tl yatırılacak diye duyurdular herkes aldı tabii ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ciddiyim. Bu senesini geçen ay anında yedik. Genelde kuruma bıraktıkları parayı burada personele dağıttılar sanıyorum. Kredi kartı almak isteyenlere 250 tl yatırılacak diye duyurdular herkes aldı tabii ki.

Hocam bize promosyon adı altında yıllık 300 küsür verdikleri parayı size puan olarak yüklüyor olabilirler. O puandan hariç, yıllık promosyon veriyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.