Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gençlere Ekonomik Hothatch

Sabri Özer

Önerilen Mesajlar

Çok iyiler ya hic bir araba test edende goremeyeceginiz yorumlar var.

8. Etap falan aliyo arabayi sadece ozellikleri anlatiyor falan.

Samimiyetden daha çok ciddiyetsiz buldum.

Açıklamalar "He ya hee, eee ööö üü" modunda.

Bu araba hakınnda birşey öğreneceksemde bu adamlardan öğrenmek istemem sanırım. Siz bir fayda elde edebiliyorsanız videodan bişey diyemem tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samimiyetden daha çok ciddiyetsiz buldum.

Açıklamalar "He ya hee, eee ööö üü" modunda.

Bu araba hakınnda birşey öğreneceksemde bu adamlardan öğrenmek istemem sanırım. Siz bir fayda elde edebiliyorsanız videodan bişey diyemem tabi.

Chris Harris mi bekliyordun abi Türkçe alternatiflere göre izlenebilir seviyede olanlardan biri.

Alternatifi var da biz mi gözden kaçırdık acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videoyu seyredecek zaman henüz bulamadım. Ama çoğu incelemelerini seyretmiş biri olarak adamlarla ilgili fikrimi söyleyeyim. Evet çok geyik döndürüyorlar ama Türkiye'de aracı teste alıp da gerçekten fikrini söyleyen az sayıda kişi var. Diğerleri genelde inceleme değil kataloglarda yazan tanıtımların tekrarı şeklinde inceleme yapıyor.. Yurt dışında elbette daha profesyonel iş yapanlar var. Bunlar biraz cadde çocuğu ama evelemeden gevelemeden olmamış bu araba, malzemesi bu paraya göre kötü, yol tutmuyor frenler berbat vs diyebiliyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Al gülüm:

Eren Tekin mi yapma abi ya :D Her arabayi babasindan kacirmis gibi kullaniyor ya :D Ayni Bahcekoy yolunda. Hep "limitlerde" şoyle limitlerde boyle.

Ben Cupraya binince nasil yorumlarsam bu adamlarda oyle ben birtek onlari tanirim suan Turkiyede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eren Tekin mi yapma abi ya :D Her arabayi babasindan kacirmis gibi kullaniyor ya :D Ayni Bahcekoy yolunda. Hep "limitlerde" şoyle limitlerde boyle.

Ben Cupraya binince nasil yorumlarsam bu adamlarda oyle ben birtek onlari tanirim suan Turkiyede

Dedimya Sabri hani adamlardan birşey öğreniyorsan ne mutlu sana ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Al gülüm:

Bence bu baya kötü. Teknik bilgi olarak zengin de yorum olarak zayıf bence. Bir de aralarda sanırsam net olmayan, yanlış bilgiler var sankide benim de yeterince bilgim olmadığı için ısrar edemiyorum.

Neyse iş zevkler renklere bağlanacak gibi...

Cupra vs Copper S Coupe? :zha:

Birde sürüşünü de beğenmedim Cooper S'te.

Sıkıldığım için sonuna kadar izlemedim bu arada onu da ekliyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eren Tekin mi yapma abi ya Her arabayi babasindan kacirmis gibi kullaniyor ya Ayni Bahcekoy yolunda. Hep "limitlerde" şoyle limitlerde boyle.

Genel olarak fikir vermesi ve resmi dil dışında birşeyler söylemesi açısından ben Eren Tekin ve Otopark'çılar hariç düzgün inceleme yayınlayan kimseyi bilmiyorum. TV8 de bilmem kaç yıldır yayın yapan 8.Etap programına bir bakın yahu adam görüntüler üzerine reklam föylerini okuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri merhaba. Daha yeni farkettim bu konuyu. Baya da geçmiş üstünden ama bir iki deneyim paylaşayım seninle, belki faydası olur..

Sanıyorum ki, Ibıza Cupra'nın kendi klasmanındaki araçlarla kıyaslandığında 1.4T 180 hp gibi bir motoru olmalı.. Farklı olabilir.. Ortalama bu değerlerdedir diye tahmin ediyorum..

Bu klasman araçlar, süratli, fiyat olarak üst segmentine göre uygun ve küçük araçlar..

Şehir içinde inanılmaz performansları var..

Ancak uzun yolda, üst segmentlerine göre hafif kalıyorlar. ben bunlar için "kuru gürültü" diyorum.

Amcamın merakı nedeniyle,

2012 model Polo GTI kullandım. yanlış hatırlamıyorsam 1.4 GTI 180 Hp idi..

1997 ve 2010 model Golf GTI kullandım. (1997 2.0 GTI 16V 150 HP, 2010 2.0 GTI 200 HP)

1998 Model 306 GTI kullandım. 6 ileri düz şanzumanlıydı. Zamanının efsanesiydi..

yine o zamanlarda 206 GTI çıkmıştı. Kullandım.

Bir dönemin otoban fareleri, 106 GTI, Saxo VTS, kullandım..

Kısacası demek istediğim şu:

Bu araçlar arasında

Ibıza Cupra; Polo GTI, 106 GTI, Saxo VTS, C2 VTS, Clio Sport vb. ayarında..

Dediğim gibi araçların şehir içi performansları çok yüksek. Ancak uzun yolda bana kuru gürültü geliyorlar. Ben Polo GTI'da, Golf GTI'da aldığım güveni alamamıştım mesela. Durmayacak gibi, viraja giremeyecekmişim gibi.. Ufacık araba.. Tabi ki duracak onca teknoloji ve evet viraja da giriyor. Hakkı var! Yerinden kıpırdamıyor virajda. Ama işte o hafiflik, küçüklük, güven hissi veremiyor bi türlü.

Sana tavsiyem bu tarz bi araç düşünüyorsan, bir üst segmente geçmen.

Golf GTI, Leon FR yada Cupra gibi..

Bu tarz araç bakan, almak isteyen arkadaşlarıma hep aynı sözleri söylerim: "Seni daha fazla aramızda görmek istiyoruz."

İllaki bu segmentse, "Racing motor al, tarzı buydu, sonu böyle oldu" diyelim.. derim hep.

106 GTI ve Saxo VTS, çok can dostlarımı benden aldı. O sebeple sıcak bakamıyorum bu tarz araçlara..

Allah korusun.

Yine senin tercihindir. Ancak iyi araştırmakta fayda var.

Ayrıca 2012 Polo GTI günümüz koşullarında şehiriçi kullanımda 70-80krş./100km civarı benzin tüketiyor. Bilgine..

Bunlar oldu 60 kağıt onlar 2.0 motor yani en az 110 bin lira olur firmalarda zaten getirmiyor yani başka seçenek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Temiz, kazasız, boyasız gırla 2.eli var yakup.. Alınabilir..

2.el performans arabası almak için kaç gün düşüneceğiz ? millet dizelden korkuyor birde hot hatch mi alacak gözü kapalı?

Ben çok yeni bulmadığım sürece almam sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 polo gti 22.000 de aldık. 43.000 tl idi. 0'ını almanın ne manası var? Daha doğrusu 0 araba alamanın mantığı kaldı mı? 2.el piyasalarına baksanıza, yazık günah bunca arabaya.

Aracı servisine götürürsün, motorunu, şanzumanını, kaportasını kontrol ettirirsin, maksimum 150 tl para harcarsın, içine siniyorsa alırsın. Bu kadar ön yargılı yaklaşmamak lazım. 90 model BMW bakmıyoruz ki soru işareti olsun kafada..

Şahsen ben, focus'ta o gün için kampanya ve kredi kolaylığı sağlanmasaydı 2. El alırdım. Ki zaten 2. El bakarken, hadi bide ford'a bakalım diyerek gidip, aldım.

0 araba ile 2. El araba arasında, (1, 2 yaşında) benim gözümde fark olamaz. Hele ki bu şartlarda.

Ben focus'u 0 km aldım ve aldığımdan günümüze kadar ne dertleriyle uğraştım bu forumda hepimiz gördük. Hala da bitmeyen, artık umursamadığım dertleri var. Bu her firmada böyle. 2. Elini de garanti kapsamında bulur alırdım. Farkeden bir şey olmazdı.

Araba alırken ön yargılı olmamak lazım.

Zira 0 km araçlarda bile, tampon değiştiğini, boya yapıldığını ve bu şekilde acentede satıldığını gördük bu ülkede.

Bana elma dediniz gittiniz armut gösteriyorsunuz.

önerdiğiniz araçların 2.el'ine gelelim yapmayın böyle :D

Benim ön yargım felan yok yıkmaya en çok çalışan insanım bu konuda..Boyaymışş tamponmuş..

Konuyu değiştirmeyin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır aynı şeyi söylüyorum. Polo GTI 2. el aldık diye en başta belirttim.

Baktırdık ve aldık..

Gidip, 106 GTI alın, 97 model 320 alın demiyorum ki.

Takıntılı adamın bu araçlara bırak almayı, bakmaması bile daha yararlı olur. En başta satıcı için.

Focus'u da kolaylık sağlanmasaydı 2. el alırdım diye ayrıca belirttim.

Bence 2. el bakılabilir. Hatta bakılmalı. Dizel, turbo, atmosferik vs. fark etmiyor. Kendi servisinde ölçümleri yapılır. Düzgünse alınır.

Zaten bizim memlekette ne ara bu kadar 2. ele düşman kesildik anlamıyorum. Herkes 0 olsun, kafam rahat olsun derdinde. Yahu hepimizin şuan kullandığı araçlar bir gün 2. el olarak satılmayacak mı? Hepimiz ilk ve son kullanıcıyız o zaman? Mezara kadar bizimle mi araçlar? Bide adı üstünde; araç! (Sözüm meclisten dışarı Yakup, sana sözüm yok..)

Arabamın sağ kapısının altını kaldırıma sürttüm. Yemin olsun yaptırmıyorum. Satarken, alacak adam görsün, kabul etsin, yaptırıp vereyim diye..

Ne hale geldik. Hayret!

Bakın siz dediniz ki. Bu b sınıfı hot hatch yerine aşağıdakileri alın 

BENDE DEDİMKİ: bu arabaların 2.eli çok eski alırken düşünmek lazım.

Sizde şimdi gelmiş son model polo gti örneği verip beni yeriyorsunuz bence biraz sakin olun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri merhaba. Daha yeni farkettim bu konuyu. Baya da geçmiş üstünden ama bir iki deneyim paylaşayım seninle, belki faydası olur..

Sanıyorum ki, Ibıza Cupra'nın kendi klasmanındaki araçlarla kıyaslandığında 1.4T 180 hp gibi bir motoru olmalı.. Farklı olabilir.. Ortalama bu değerlerdedir diye tahmin ediyorum..

Bu klasman araçlar, süratli, fiyat olarak üst segmentine göre uygun ve küçük araçlar..

Şehir içinde inanılmaz performansları var..

Ancak uzun yolda, üst segmentlerine göre hafif kalıyorlar. ben bunlar için "kuru gürültü" diyorum.

Amcamın merakı nedeniyle,

2012 model Polo GTI kullandım. yanlış hatırlamıyorsam 1.4 GTI 180 Hp idi..

1997 ve 2010 model Golf GTI kullandım. (1997 2.0 GTI 16V 150 HP, 2010 2.0 GTI 200 HP)

1998 Model 306 GTI kullandım. 6 ileri düz şanzumanlıydı. Zamanının efsanesiydi..

yine o zamanlarda 206 GTI çıkmıştı. Kullandım.

Bir dönemin otoban fareleri, 106 GTI, Saxo VTS, kullandım..

Kısacası demek istediğim şu:

Bu araçlar arasında

Ibıza Cupra; Polo GTI, 106 GTI, Saxo VTS, C2 VTS, Clio Sport vb. ayarında..

Dediğim gibi araçların şehir içi performansları çok yüksek. Ancak uzun yolda bana kuru gürültü geliyorlar. Ben Polo GTI'da, Golf GTI'da aldığım güveni alamamıştım mesela. Durmayacak gibi, viraja giremeyecekmişim gibi.. Ufacık araba.. Tabi ki duracak onca teknoloji ve evet viraja da giriyor. Hakkı var! Yerinden kıpırdamıyor virajda. Ama işte o hafiflik, küçüklük, güven hissi veremiyor bi türlü.

Sana tavsiyem bu tarz bi araç düşünüyorsan, bir üst segmente geçmen.

Bu tarz araç bakan, almak isteyen arkadaşlarıma hep aynı sözleri söylerim: "Seni daha fazla aramızda görmek istiyoruz."

İllaki bu segmentse, "Racing motor al, tarzı buydu, sonu böyle oldu" diyelim.. derim hep.

106 GTI ve Saxo VTS, çok can dostlarımı benden aldı. O sebeple sıcak bakamıyorum bu tarz araçlara..

Allah korusun.

Yine senin tercihindir. Ancak iyi araştırmakta fayda var.

Ayrıca 2012 Polo GTI günümüz koşullarında şehiriçi kullanımda 70-80krş./100km civarı benzin tüketiyor. Bilgine..

Dediginiz eski araclar gibi degil bunlar ya. Polo Gtiyda kullanmissiniz zaten.

Yakit konusunda cok basmazsan 7-8 litre arasi deger cok rahat bu arabayla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.