Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gençlere Ekonomik Hothatch

Sabri Özer

Önerilen Mesajlar

Efsane kasaa :) E46miydi :)

4 serisi bence bu kasaya daha yakin guncel 3 coupeden.

Ne diyosunuz ?

evet E46, güncel 3 coupe derken? güncel 3 coupe yok ki :D

bi laf vardı "ilk sahibi bmwye biner, sonraki sahiplerine bmw biner" bilemiyorum 10 yaşında bir bmw almak ne kadar mantıklı. ama şuda var bi arkadaşımda 3.16ti var, gayet memnun yan sanayi parçalarıda çok ucuz diyor önemli bi sorunda çıkarmamış. 2004 fiesta var bide ona daha masraflı diyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet E46, güncel 3 coupe derken? güncel 3 coupe yok ki :D

bi laf vardı "ilk sahibi bmwye biner, sonraki sahiplerine bmw biner" bilemiyorum 10 yaşında bir bmw almak ne kadar mantıklı. ama şuda var bi arkadaşımda 3.16ti var, gayet memnun yan sanayi parçalarıda çok ucuz diyor önemli bi sorunda çıkarmamış. 2004 fiesta var bide ona daha masraflı diyor :)

Yani suan satilan eski sedan 3un coupesi :D E92 miydi oda :D direk kodlari yazsalar ya arkaya ugrastiriyorlar :D

O laf iyiymis ama begendim ve Rye taktim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu baslik artik benim benzinli arabaya gecme hikayem gibi oldu o yuzden burdan devam ediyorum :D

Forumda BMW fanatigi ve takip edeni var aklima Mertcan ve Ogün Özemre geliyor mobildeyim tagleyemedin umarim gorurler.

Bu motor kasa ve sanzimandan anlayaniniz var mi ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bu-km-de-bu-dolulukta-yok-fabrika-cikisi-mtech-145952341/detay

6 silindirmis galiba ?

Fotolardan falan cazip geliyor dis gorunus olarakta tabi ama icerisinde focusdan sonra eski araba yaaa denir dimi :)

Motorun Wikipedia bilgisi: 
2171 170 PS (125 kW; 168 bhp) 210 N·m (155 ft·lbf) 8.2 s

Bu kasalar şekil olarak çok güzel olsa da km düşürme işlemi malesef kolay, kolay dediğim 4 yerde kayıtlı km anahtar, yol bilgisayarı, ecu bir yer daha vardı tam hatırlamıyorum belki bunlar bile yanlıştır.

Şanzıman nadiren sorun çıkartıyor diye biliyorum, şans işi tabi arızası.

6 silindirli atmosferik sürüş zevki olarak bence 1.4 tsi'dan da kötü dizelden de çok daha zevkli. Bir de aynaları garip göründü gözüme. Ortadaki tv ekranı orjinal değil sanırsam da emin değilim ondan.

BMW hastası olsam da ana amacın yanlamak değil ise bu araç çok mantıklı değil. 10 yıllık araç, satarken 150k civarı satacaksın. Devir çeviren her makinede olduğu gibi LPG takarsan yağ yakar. Basarsan yakıt tüketimi pek normal değil.  Kadranın altında yakıt tüketimini gösteren bir ibre var bunlarda, gazı dokunduğunda o da en sona 20'ye dayanıyor moral bozabiliyor  :kıhkıh:

4 serisi ile ilgili: F30 ile F32 arasındaki fark beklenenden daha az oldu F32 çok güzel olsa da. E90 ile E92/3 arasında dağlar vardı mesela. E46 her zaman E92'den daha güzel göründü ben dahil çoğunluğun gözüne.

Özetle temizini bulursan bu araç ciddi güzel, kronik sorunları var mı bilmiyorum da istersen düzgün zaten 1-2 BMW forumu var onların linklerini atabilirim pm'den, oralarda kendini tanıtıp düşündüğün araçları sorarsın çok daha detaylı yardımcı olurlar. Ben güyya BMW fanıyım da oradaki adamlar ilahı bu işin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motorun Wikipedia bilgisi:

2171 170 PS (125 kW; 168 bhp) 210 N·m (155 ft·lbf) 8.2 s

Bu kasalar şekil olarak çok güzel olsa da km düşürme işlemi malesef kolay, kolay dediğim 4 yerde kayıtlı km anahtar, yol bilgisayarı, ecu bir yer daha vardı tam hatırlamıyorum belki bunlar bile yanlıştır.

Şanzıman nadiren sorun çıkartıyor diye biliyorum, şans işi tabi arızası.

6 silindirli atmosferik sürüş zevki olarak bence 1.4 tsi'dan da kötü dizelden de çok daha zevkli. Bir de aynaları garip göründü gözüme. Ortadaki tv ekranı orjinal değil sanırsam da emin değilim ondan.

BMW hastası olsam da ana amacın yanlamak değil ise bu araç çok mantıklı değil. 10 yıllık araç, satarken 150k civarı satacaksın. Devir çeviren her makinede olduğu gibi LPG takarsan yağ yakar. Basarsan yakıt tüketimi pek normal değil. Kadranın altında yakıt tüketimini gösteren bir ibre var bunlarda, gazı dokunduğunda o da en sona 20'ye dayanıyor moral bozabiliyor :kıhkıh:

4 serisi ile ilgili: F30 ile F32 arasındaki fark beklenenden daha az oldu F32 çok güzel olsa da. E90 ile E92/3 arasında dağlar vardı mesela. E46 her zaman E92'den daha güzel göründü ben dahil çoğunluğun gözüne.

Özetle temizini bulursan bu araç ciddi güzel, kronik sorunları var mı bilmiyorum da istersen düzgün zaten 1-2 BMW forumu var onların linklerini atabilirim pm'den, oralarda kendini tanıtıp düşündüğün araçları sorarsın çok daha detaylı yardımcı olurlar. Ben güyya BMW fanıyım da oradaki adamlar ilahı bu işin.

Tayyip secim ugruna benzini indiriyomu 2 liraya :D sahibindende 1 tane ilan bulamazsin :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tayyip secim ugruna benzini indiriyomu 2 liraya :D sahibindende 1 tane ilan bulamazsin :D

Düp bile kurtarmayacak bu gidişle. Dizel arabalar ile yatırım bile yapılır. Al bir tane 1.6 TDI polo, dpf iptalsiz bir yazılım yap, hem gitsin hem az değer kaybetsin hem de kafan rahat olsun  :kıhkıh:  :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düp bile kurtarmayacak bu gidişle. Dizel arabalar ile yatırım bile yapılır. Al bir tane 1.6 TDI polo, dpf iptalsiz bir yazılım yap, hem gitsin hem az değer kaybetsin hem de kafan rahat olsun :kıhkıh::P

Cuprada pismanlik yaşarsam diye birde benim arabayi verip uzerine 5-6.000 kaliyor diye ben bu basligi acmistim 1 ay oldu ilan vereli, bugun biri aradi farlari nerde taktirdiniz diye sordu :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim anlık tüketimin de ondan fazla farkı yok bu arada. Her yokuşta 30-40 oluyor azıcık bile ivmen varsa.

Bu arada yokuş bir yerde oturuyorsan sabri spikes spider filan olmadan ilk kar yağdığı anda düz yokuş çıkamazsın demedi deme :D

Tabi çıkabildikleri sürece yan yan çıkmaktan şikayet etmez çoğu Düzgün BMW sürücüsü :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.