Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Kapı Fitilleri

Mehmet Demir

Soru

bu aracımla ilgili açtığım 3. sorun başlığı sanırım. dün arabayı yıkatırken arka kapı fitilinin en altta, karşılıklı birleştiği yerden bir taraftaki aşağı doğru sarkmıştı. baktım yerine takayım dedim. ne görsem. fitiller kapıya çift taraflı köpük bantlarla tutturulmuş. bugünde farkettim ki yolcu kapısının fitilide 2 yerden esnemiş. kilit mekanizmasının olduğu yerde, kapıda içe kıvrımlar var oradan ayrılma başlamış.

madem sac a geçme değil yapıştırma montajı kullanıyorsun neden kaliteli yapıştırma bantı kullanmıyorsun?. ve bu bantlar zamanla herkesin aracında açılacaktır. köpük malzeme zamanla çürüyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

benim kapı fitilleri ile ilgili herhangi bir sıkıntım yok. En azından şimdilik :) Bursa ford servisinde çalışan bir arkadaşımdan tesadüfen bir bilgi aldım.

Kapı fitilleri zamana bağlı olarak ilk günkü şişkinliğini kaybedip zamanla incelmeye başlıyormuş. Onlarda şöyle bir uygulma yapmışlar. Kapı filillerinin birleştiği alt noktadan bildiğimiz serum hortumlarını yürütüp fitil içini dolduruyorlarmış. Bu filtrenin şişkinleşmesine yardımcı olduğundan hem incelmiş filtreden dolayı kapıdaki boşluğun giderilmesini sağlıyor hemde filtrenin incelmesinden dolayı hava ve toz geçişini sonlandırıyormuş. Türk çözümü diye buna derim. Yaratıcı bir fikir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim kapı fitilleri ile ilgili herhangi bir sıkıntım yok. En azından şimdilik :) Bursa ford servisinde çalışan bir arkadaşımdan tesadüfen bir bilgi aldım.

Kapı fitilleri zamana bağlı olarak ilk günkü şişkinliğini kaybedip zamanla incelmeye başlıyormuş. Onlarda şöyle bir uygulma yapmışlar. Kapı filillerinin birleştiği alt noktadan bildiğimiz serum hortumlarını yürütüp fitil içini dolduruyorlarmış. Bu filtrenin şişkinleşmesine yardımcı olduğundan hem incelmiş filtreden dolayı kapıdaki boşluğun giderilmesini sağlıyor hemde filtrenin incelmesinden dolayı hava ve toz geçişini sonlandırıyormuş. Türk çözümü diye buna derim. Yaratıcı bir fikir.

doğrudur o sizin dediğiniz zamana bağlı eziklik, mevcut durum yeni araçlarda fitilin ayrılması.

yaklaşık 1 mm et kalınlığına çift taraflı köpük bantla yapıştırılıyor. köpük dayanıksız yırtılıyor yoksa yapışma bantlarında sıkıntı yok.

o fitil uygulamasını reno ve fiat lar yapmalı onların kapılarında içteki(karoser) fitil var, kapıyı çevreleyen fitil yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de aynı sorun vardı dört kapıda birden servis foto çekip gönderdi Ford değişim onayı vermemiş tamir edilsin dediği için çift taraflı bantla yapıştırıldı beni şimdilik tatmin etti bakalım bir daha ne zaman olacak?:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu adamlar bir garip önce değiştiriyorlar sonra bakıyorlar hepsi sorunlu vazgeçip tamir edin diyorlar :D

koltuk başlıklarındada öyle oldu :D

Katılıyorum. benim kafalıklarda sorun var. kafalık demirleri parlaklığını yitiriyor. 3 defa otosana kayıt açılıp onay beklendi. üçünde de onarım temizlik yapılsın dendi. kaç defa daha temizlik yolu parlatma sonucu verecekler merak ediyorum :)) kapı fitilleriyle alakalı bir sorunum henüz yok ama anlaşılan fitil değişimine de onay vermiyor bu otosan... politikaları çok ilginç...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim değişen fitillerden biri aynı yerden çok küçük açılmaya başladı, bakalım ne zaman sona ulaşacak. yolcu kapısının fitili arka kapının menteşe grubunun olduğu o kalın demir e basıyor sanırım. fitil geriye fazla zorlandığından bant köpüğü yırtılıyor. daha fazla açılırsa garantiden 2. kez değişimini isteyeceğim. bu sefer montajı 1-2 mm geriye doğru yaptıracağım. çok açılırsa foto eklerim değişimden önce..

sanki çok pürüzlü bir yere fitil montajı yapılıyorda esneyen kalınlığa ihtiyaç var???  çift taraflı bant köpüksüz olsa bence hiç sorun çıkmaz.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu hafta sonu benim de başıma geldi, sağ arka kapı; şimdilik fitil kapının dışına sarkık bir şekilde sürüşe devam, bakalım ne vakit servise gideriz bilmem,

dışardan görenler focus almaktan cayarlar artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sağ arka kapı fitili sebepsiz şekilde önce minik bir delik halinde yırtıldı,fotoğralarını çektirip kayıt açtırdım.Merkezden red cevabı geldi.

Bugün servisteki iyi bir arkadaşa;"Seni severim,sen iyisin eğer sana merkezden ekşimeyeceklerse merkezi arayıp kavga edeyim" dedim.

O da"Bana kızarlar" dedi.

Pekiyi;müşteri memnuniyeti ne olacak?" dedim.

"Elimden bir şey gelmez" dedi.

Ben de "O halde sen üzülme fitillerin parası benim cebimden çıksın,koskoca Otosan benim yüzümden zarar etmesin" dedim.

Bunun üzerine bana acıdı ve "Hocam 15 000 km bakımına geldiğinde söz ben değiştireceğim" dedi.

Bugün sis farı arızası için gitmiştim. Onu da yaptılar,garanti kapsamında değilmiş ampul değişimi.

"Ne olacak bu ampulün parası?" dedim.

"Tamam hocam ben hallederim" dedi.

Ben de mutlu bir şekilde oradan ayrıldım.

Ayhan C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.