Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Mehmet Demir

Focus 3 Kapı Fitilleri

Question

bu aracımla ilgili açtığım 3. sorun başlığı sanırım. dün arabayı yıkatırken arka kapı fitilinin en altta, karşılıklı birleştiği yerden bir taraftaki aşağı doğru sarkmıştı. baktım yerine takayım dedim. ne görsem. fitiller kapıya çift taraflı köpük bantlarla tutturulmuş. bugünde farkettim ki yolcu kapısının fitilide 2 yerden esnemiş. kilit mekanizmasının olduğu yerde, kapıda içe kıvrımlar var oradan ayrılma başlamış.

madem sac a geçme değil yapıştırma montajı kullanıyorsun neden kaliteli yapıştırma bantı kullanmıyorsun?. ve bu bantlar zamanla herkesin aracında açılacaktır. köpük malzeme zamanla çürüyecektir.

60 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Scotch 3M çift taraflı batı servise ilk başvurduktan sonra edindim. Üzerinde yazana göre 30 cm  6 kg taşıyabiliyor. Yarın serviste başarı elde edemezsem ben kendim uygulayacağım. 

kırmızı bantı var üstünde, bantın kendisi gri.. ve outdoor yazıyor.. koçtaş tan almıştım. kapı eşğini yapıştırdım.. üstüne kaç kere araba yıkandı tık yok eşiklerde.. ama köpük bant az kalın.. kullanmadan önce fitillerin o bölgedeki eski kalıntıları temizlemek lazım.. umarım halolur .. kolay gele

Edited by Mehmet Demir

• 0

kırmızı bantı var üstünde, bantın kendisi gri.. ve outdoor yazıyor.. koçtaş tan almıştım. kapı eşğini yapıştırdım.. üstüne kaç kere araba yıkandı tık yok eşiklerde.. ama köpük bant az kalın.. kullanmadan önce fitillerin o bölgedeki eski kalıntıları temizlemek lazım.. umarım halolur .. kolay gele

Aynı dediğiniz ürün hocam.

Teşekkür ederim

• 0

Aynı sorun bende vardı ben bally ve ince sulu boya fırçasıyla uygulama yaptım çok mükemmel oldu birgün sonra yapıştırdığım yeri çektim gelmedi..

• 0

Arkadaşlar aracımın sol ön kapı fitilleri kalkmış ne yapılabilir nasıl yapışır.. Ve önce ki sahibi ön kapılara ne yaptısa kapı içleri tam oturmamış ve sürekli trim sesi... Var mı önerisi olan saygılar 

• 0

ağustos 2016

2013 yazında garantiden değişen kapı fitillerinden ikisi altta birleşim yerinden zamanla açıldı..bally ile yapıştırmıştım belki 1.5 sene önce..

geçenlerde arka kapının fitili kapalı kapının altından sarkmış, birde baktım boydan boya gitmiş...(dışarı sarkabildiğine göre)

ön yolcu kapısınıda ek yerinden yapıştırmıştım..ekyerleri yapışık ama sağa sola aşağı esneyerek çıkmışlar..

evin orada mükemmel bir yer var, ağaç gölgesi ve 0 yanaşırsanız eğilip bu işlemi yorulmadan yaparsınız, kaldırım yoldan yukarda..yaslan çalış, oto kaportacı gibi :)   vay fordum vay.. şu hale bak..

kaportada yapışık kalan eski siyah bant şeridi parmağınla sıyır, çıkar..kolonyalı bez veya pamukla yapıştırıcı sürülecek yerleri silin..fitili yerine tutup cd kalemi ile çiz, kağıt bant yapıştır, eldivenle bally i ince tabaka halinde iki tarafada sür, 20 dak bekle yapıştır, 7x17 lik mdf yi fitilin kapıya yapışıan yerine yerleştir, çekiçle sıkılaştır yoksa bally atabilir. (kağıt bantı 1-2mm daha içeri yapıştırsaydım, bu kadarda yapıştırıcı kalıntısı kalmazdı)

DSC_0314.JPG

DSC_0313.JPG

DSC_0312.JPG

DSC_0315.JPG

***soğ ön kapı..alt ortada yapıştığı yerden ayrılmamış ama sağa sola açılıp sarkmış.

DSC_0311.JPG

Edited by Mehmet Demir

• 0

Merhaba aracım 2015 focusu.son günlerde kapıların altındaki lastiklerin (kapıları saran lastik) yapiskani azalması sonucu  sarkmalar meydana geldi.bu sorun normal mi? Ayrıca ne ile yapıştırabilirim?

Not:404 yapıştırıcı fayda etmiyor tutmuyor hiç.

Teşekkürler

• 0
24 dakika önce, G.Ercan yazdı:

Merhaba aracım 2015 focusu.son günlerde kapıların altındaki lastiklerin (kapıları saran lastik) yapiskani azalması sonucu  sarkmalar meydana geldi.bu sorun normal mi? Ayrıca ne ile yapıştırabilirim?

Teşekkürler

Silinirken falan çıkabilir. Normal mi değil. Ama çoğu araçta olan bir sıkıntı. Ben hızlı yapıştırıcı ile yaptım (yanında aktivasyon spreyi olan) iyi oldu. 

• 0

Galiba bir çok focus da aynı sorun mevcut. Benim aynı şekilde sarkmış olarak gördüm. 3M band etkili olmadı. Bende silicon dyson ile yaptım çıkması mümkün değil. 

• 0
2 saat önce, G.Ercan yazdı:

Teşekkürler

Aynı sorun benim araçta da var arka kapı altları komple sarkmıştı.Bakıma gittiğimde söylemedim bakalım yapacaklar diye ellememişler teslim alırken gösterdim normal bally ile yapıştırdılar. Bu nasıl bakım dediğimde ise söylenmeyen hiç bir şeye bakmıyoruz cevabını aldım. Yani yağını filtresini değiştir parayı al servisin işi

• 0

Bende de söküldü yolcu kapılarının fitilleri garantiden değişim geldi. bu hafta yenisini takacaklar. 4 yıllık arabada kapı filtresi mi atar? Ford kaliteden ödün vermiş iyice. Forumda sorun dolu. volan sorunu ayrı dert. Daha ford almam

Edited by Ali YILDIZ

• 0
5 dakika önce, Ali YILDIZ yazdı:

Forumda sorun dolu. volan sorunu ayrı dert. Daha ford almam

Almayın...

Başka markaların forumlarına sorun yazmak iyi bir değişiklik olabilir. 

• 0
2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Almayın...

Başka markaların forumlarına sorun yazmak iyi bir değişiklik olabilir. 

2002 opel astra vardı. o bile bu kadar sorun çıkarmıyordu. 15 yaşındaki arabanın kapı fitilleri sapasağlamdı. Her arabada sorun çıkabilir. ama focusta daha fazla. bu da bir gerçek. tavsiyeniz için de sağolun. servislerdeki laçkalık buralara da sirayet etmiş. tavrınızdan bu anlaşılıyor.