Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Kapı Fitilleri

Mehmet Demir

Soru

bu aracımla ilgili açtığım 3. sorun başlığı sanırım. dün arabayı yıkatırken arka kapı fitilinin en altta, karşılıklı birleştiği yerden bir taraftaki aşağı doğru sarkmıştı. baktım yerine takayım dedim. ne görsem. fitiller kapıya çift taraflı köpük bantlarla tutturulmuş. bugünde farkettim ki yolcu kapısının fitilide 2 yerden esnemiş. kilit mekanizmasının olduğu yerde, kapıda içe kıvrımlar var oradan ayrılma başlamış.

madem sac a geçme değil yapıştırma montajı kullanıyorsun neden kaliteli yapıştırma bantı kullanmıyorsun?. ve bu bantlar zamanla herkesin aracında açılacaktır. köpük malzeme zamanla çürüyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

23 ağustos tarihinde kayseri de ford yetkili servisine gittim kapı fitillerinde açılma söz konusuydu yapıştırdılar aradan 3 hafta geçtikten sonra tekrar attı fitiller 6 eylülde tekrar gittim servise aracın resimlerini çekip başvuruda bulundular merkezden tekrar yapıştırılması söylenilmiş yine aynısı olursa aracın 20 ekimde garantisi bitiyor bu konu hakkında servisle görüştüm ama merkezden alınan bilginin bu yönde olduğunu aktardılar yapmam gereken nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serviste üç kapı fitili tamir gördü. Ama yine aynısı oldu hatta daha ilerledi. :(

http://www.hizlial.com/3m-scotch-cift-tarafli-bant-asma-banti-rulo-110/10013409

ilandaki bandı kendim uygulasam diye düşünmeye başladım. Bu tür bantları ( kalitelisinden ) kendi kullanıp tecrübe eden var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serviste üç kapı fitili tamir gördü. Ama yine aynısı oldu hatta daha ilerledi. :(

http://www.hizlial.com/3m-scotch-cift-tarafli-bant-asma-banti-rulo-110/10013409

ilandaki bandı kendim uygulasam diye düşünmeye başladım. Bu tür bantları ( kalitelisinden ) kendi kullanıp tecrübe eden var mı? 

2016'ya kadar uğraşma abicim ne gerek var düzeltsin servis, işi ne?  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim düşüncem ya serviste ya da kendim yapıştırıp. Daha sonra kaliteli siyah renkte (izole bant olabilir) veya saydam bir bant yardımı ile fitilin birleşme yerini kaplamak ( 10-15 cm bir taraftan 10-15 cm diğer tarafa kadar). Kısacası birleşme yerini kapatmak. Bu fitillerin ayrılmasının sebebi bence arabayı yıkarken kapı altını özen gösterilmeden kurulanması ve takılan uçlar açılmaya başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim de her iki arka kapi fitilleri birlesme yerlerinden sokuldu. Yapistirici ile yapistirdim. Daha tekrarlamadi ama

Ne tür yapıştırıcı kullandınız.

Ne kadar zaman geçti

Serkan Gülhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yarın serviste kapı fitili için gideceğim. Yeni bir yapıştırıcıdan bahsettiler (5-6 saatte kuruyormuş) ; onu kullanacaklarmış. Çift taraflı bant değilse eğer yani sıvı bir yapıştırıcı ise boyaya zara verir mi diye düşünmeye başladım. Son zamanlarda serviste bu işlemi yaptıran var mı? ne tür bir işlem yaptılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence stoch un outdoor çift taraflı bantını kullanın, bulabilirseniz 3m in otomobil için olanları var akrilik bazlı..

diğer solvent bazlı sıvı yapıştırıcıların boyaya ne yapacağını başka bir yerde denemeden bilemezsiniz. 

çift taraflı bantların kalınlığı farklı olanları var. ikinci bir bant ekstra kaalınlık demek. çok inceleride var. aramak lazım.

başlığı ben açtım.. ek yerinin bir yeri tam karşı karşıya bakmıyor. oradan tekrar atar diye çekiniyorum. kilit yerinden de atmıştı benim ki, yan taraf yani. aynı yerde şmdi yarım mm olsada açıklık var amaa büyümüyor.  fitil takılırken komple sökülüyor kapı.. çünkü orta direğe bakan iç tarafa uygulamak bayağı zor olur.. birde fitil sökülünce bantın kalıntıları parmağınızla sıyırmanız gerekiyor..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence stoch un outdoor çift taraflı bantını kullanın, bulabilirseniz 3m in otomobil için olanları var akrilik bazlı..

diğer solvent bazlı sıvı yapıştırıcıların boyaya ne yapacağını başka bir yerde denemeden bilemezsiniz. 

çift taraflı bantların kalınlığı farklı olanları var. ikinci bir bant ekstra kaalınlık demek. çok inceleride var. aramak lazım.

başlığı ben açtım.. ek yerinin bir yeri tam karşı karşıya bakmıyor. oradan tekrar atar diye çekiniyorum. kilit yerinden de atmıştı benim ki, yan taraf yani. aynı yerde şmdi yarım mm olsada açıklık var amaa büyümüyor.  fitil takılırken komple sökülüyor kapı.. çünkü orta direğe bakan iç tarafa uygulamak bayağı zor olur.. birde fitil sökülünce bantın kalıntıları parmağınızla sıyırmanız gerekiyor..

Scotch 3M çift taraflı batı servise ilk başvurduktan sonra edindim. Üzerinde yazana göre 30 cm  6 kg taşıyabiliyor. Yarın serviste başarı elde edemezsem ben kendim uygulayacağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.