Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Süleyman Altın

Soru

Aracımın içersinden kötü bir koku var bunu binen herkes söylüyor ve bu koku sigara kokusu gibi değil sanki rutubet var gibi,ben aracım çok fazla güneşte kalıyor plastik aksamlardan gelen koku diye yorumluyordum ama aaraca binen herkes aracta rutubet gibi birşey kokuyor diyor.Aracımı koltuklarını v.s temizlettim yinede koku devam ediyor.Önerebileceğiniz bir yöntem ya da koku giderici sprey v.s var mıdır,koku neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bence önce kokuya ne sebep oluyorsa onu bulmak lazım. Örneğin biryerden su vs mi almış başka birşey mi var bunu çözmek lazım. Nemden vs ise düzeltilmesi gereken yer varsa düzeltilir, ardından araba kurutulur.

Sonra örneğin Ozonla temizlik hikayelerine girilebilir. Ben Sonaxdan aldığım malzemelerden dolayı bir kampanyada ozonla temizlik hizmeti hediye kazanmıştım. Yıkatırkende yaptırdım. Kendi kokusu haricinde araçta hiçbir koku kalmadı. Kendi kokusuda ertesi gün yokoldu, kısacası tavsiye ederim. Şayet parfümler uçup giden şeyler, kalıcı değiller, kokuya maskeleme yapmış olursunuz. Bu ozon olayında ise hem anti-bakteriyel, hemde koku giderici bir uygulama. Ayrıca uygulama sırasında klimanın hava kanalları vs de dezenfekte oluyor ve onlardan kaynaklı koku da kalmıyor. Pratik de bir uygulama 1 saatte olup bitiyor. Tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o rutubet kokusu beni de çok rahatsız ediyor ve klimadan geliyor..Gecen yazdan cıktıktan sonra kış boyunca malum klima hiç çalısmadı ve yazın klimayı açtıgımda bu kokuyla karsılastım ve bu koku hiç geçmedi hala devam ediyor...kışın aracı 15bin bakımına sokmustum ve klima ile ilgili bi işlem yaptıklarını söylemişlerdi onunla alakalı oldugunu da düşünmüyor değilim..malum bi daha ki bakımda para almak için komple değişmesi gerekecek parçalar olmalı:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı 2.el aldım o zamanda vardı ama dedigim gibi ben hep plastik kokusu diyordum sıfır araba gibi kokuyor diyordum ama şimdi araca binenler rahatsız olmaya başladı temizlik yaptırdım (Profesyonel bir temizlik değil) yıkamacıda kuaför yaptılar hala geçmedi

Sizlerde de aynı koku var mı araç gün boyu sıcakta kalıyor buna bağlı plastiklerde koku olabilir mi? Söylediğim gibi sigara kokusu gibi değil daha çok rutubet gibi?Aracımın ilk sahibi araçta sigara içmiş bazı yerlerde sigara izleri var koku zamanla bu hale mi geldi onuda bilmiyorum bu kokudan nasıl kurtulabilirim?bulundugum ilde sonax filanda yok

Sayın Altın,bagajı açınız...bir poşet mangal kömürünü ağzı açık şekilde bagaja koyunuz...üzerine bir iki tane limon sıkınız...tüm kapıları camları ve bagajı kapatınız...2-3 saat sonra açıp her yeri havalandırınız... :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın Altın,bagajı açınız...bir poşet mangal kömürünü ağzı açık şekilde bagaja koyunuz...üzerine bir iki tane limon sıkınız...tüm kapıları camları ve bagajı kapatınız...2-3 saat sonra açıp her yeri havalandırınız...

Koku bagajdan gelmiyorsa? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Koku bagajdan gelmiyorsa? 

Farketmiyor Sayın Altın. Bagaj aracın her yeriyle bir şekilde bağlantılı zaten. Çıkan gaz tüm araca ulaşacaktır.

Bu arada şaka yapmıyorum,özellikle aractaki peynir suyu vb. kokularda bizzat denedim bu yöntemi. Ama kocakarı yöntemi derseniz de size hak vermekten başka önerim olamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

polen filtresini değiştirin..

daha da olmazsa zeibart da ozon dezenfensiyonlu detaylı yıkama yaptırın.Ben ikinci el araç alanların mutlaka bunu yaptırması taraftarıyım.Aldığımda aracımın içi sigara kokuyodu sıfır gibi çıkardılar çok memnun kaldım açıkcası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben sıcağın koku yapabileceğine ihtimal vermiyorum.Öyle olsa idi güneydoğudaki bütün arabalar bu sorunu yaşarlardı. Ben sizin yerinizde olsam arabanın bütün paspaslarını (kauçuk ve halı) dışarı çıkarır yıkardım ve kapılarını ve bagajı mümkün olan en uzun süre ile havalandırırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klimadan kaynaklandigini dusunmuyorum cunku aracı 14 bin km'de aldım ve hemen 15 bin bakımını yaptırdım faturaya gore polen filtresi filan degismis.Bahsettigim koku arac calismazken bile var 

15 bin bakımında polen filtresi değiştirilmiyor. Siz değiştirin derseniz değiştirirler. Polen filtresinin değişimi yapıldığından eminmisiniz. Lütfen kontrol edin. Değişim yapılmamışsa polen filtrenizi değiştirmeniz gerek. Aynı sorun bende de mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende de aynı sorun var aracı 20 gün önce aldım. herkes rahatsız. hele ki sabah arabaya binince çok kötü koku geliyor. aracı aldığım kişi balığa gitmiş devamlı. büyük ihtimalle bagaja su döktü. halılara falan baktım temiz.

kaldırdım su sızıntısı da yok. Antalyada yaşıyorum camları açık geziyorum. hava sıcak ama değişmedi.

Ziebart Ozon işi çözer mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende de aynı sorun var aracı 20 gün önce aldım. herkes rahatsız. hele ki sabah arabaya binince çok kötü koku geliyor. aracı aldığım kişi balığa gitmiş devamlı. büyük ihtimalle bagaja su döktü. halılara falan baktım temiz.

kaldırdım su sızıntısı da yok. Antalyada yaşıyorum camları açık geziyorum. hava sıcak ama değişmedi.

Ziebart Ozon işi çözer mi ?

Emsal teşkil edermi bilmiyorum fakat insanlar sigara kokusundan rahatsızsa ozonla temizleme işlemi yaptırıyor ve memnunlar. Benim eski araç ciddi güneşte kalmış ve plastik kokusundan geçilmiyordu. Direk çözüm oldu.

Daha önceden bu başlıkta hatırlıyorum. Ozonla temizlik gerçek değil falan gibi birşeyler söylemişti birileri, kimdi hatırlayamıyorum. Sen aldırma yaptır faydasını görürsün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.