Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mercedes A180 Blue-Efficiency 7G-Dct Sürüş İzlenimi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bence gayet sportif , güzel bir araba olmuş. 1 neyse de a3 e neden geçerler anlamam.

Yakıt,konfor,malzeme kalitesi açısından a3 daha iyi olduğunu kabul eden kesim çok daha fazla performanstada önde diyebiliriz. nerdenmi biliyorum? okudum test ettim izledim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt,konfor,malzeme kalitesi açısından a3 daha iyi olduğunu kabul eden kesim çok daha fazla performanstada önde diyebiliriz. nerdenmi biliyorum? okudum test ettim izledim.

A3 başarılı bir araç. Kesinlikle kötü değil. Ama arabada 1 gran ruh yok be abicim. A class'ın veya 1 serisinin böyle olduğunu hiç düşünmüyorum. Hele ikinci el ilk nesil olanlar 35 45 bin aralığında bile bulunabiliyor ve aklımı fena halde çeliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

A3 başarılı bir araç. Kesinlikle kötü değil. Ama arabada 1 gran ruh yok be abicim. A class'ın veya 1 serisinin böyle olduğunu hiç düşünmüyorum. Hele ikinci el ilk nesil olanlar 35 45 bin aralığında bile bulunabiliyor ve aklımı fena halde çeliyor.

TSİ motor hissiyatı olarak bmw hariç diğer hepsinden güzel homurdanıyor eğer hissiyat buysa tabi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arac'ı kullanmadığım için pek bir yorum yapamam ama araba tasarım olarak hoşuma gitti özellikle önü.Fiyat olarak ise biraz pahalı geldi her ne kadar marka imajı olsada en nihayetinde c sınıfı araba 100.000 bandını bulmaması gerektiğini düşünüyorum.

1.5 motor'a gelince.Bence mercedes açısından son derece mantıklı bir hareket.1-2 arabasında kullanacagı motor'u yeniden yapıp dünya kadar para dökmek yerine kendini kanıtlamış başarılı bir üniteyi kullanıyorlar.En ekonomiğini isteyen 1.5'ini alır biraz daha iyi gitsin diğen ise 1.8 cdi'ı alır .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arac'ı kullanmadığım için pek bir yorum yapamam ama araba tasarım olarak hoşuma gitti özellikle önü.Fiyat olarak ise biraz pahalı geldi her ne kadar marka imajı olsada en nihayetinde c sınıfı araba 100.000 bandını bulmaması gerektiğini düşünüyorum.

1.5 motor'a gelince.Bence mercedes açısından son derece mantıklı bir hareket.1-2 arabasında kullanacagı motor'u yeniden yapıp dünya kadar para dökmek yerine kendini kanıtlamış başarılı bir üniteyi kullanıyorlar.En ekonomiğini isteyen 1.5'ini alır biraz daha iyi gitsin diğen ise 1.8 cdi'ı alır .

1.5 dizel iyi de düz vites. Düz vites Mercedes'te olmaz ama. Bence 1.6 dci ve otomatik enfes olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sanırım bundaki şanzıman 7g tronik olmalı doğru hatırlıyorsam ve 7g tronic bir çift kavrama yine yanılmıyorsam ama kafamı allak bullak eden yaman çelişki; diğer tüm markalarda çift kavramalar arıza veriyor da acaba bundaki de vermiyor mu, vermiyorsa mekaniğinde farklı olan ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım bundaki şanzıman 7g tronik olmalı doğru hatırlıyorsam ve 7g tronic bir çift kavrama yine yanılmıyorsam ama kafamı allak bullak eden yaman çelişki; diğer tüm markalarda çift kavramalar arıza veriyor da acaba bundaki de vermiyor mu, vermiyorsa mekaniğinde farklı olan ne?

ben bmwdende genel bir sorun duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

diğer tüm markalarda çift kavramalar arıza veriyor
Bu fazlaca abartılı bir ifade olmuş, VAG grubunda göreceli fazla arıza oluyor demek yeterli. Onlarda da %25'lerden %5'in altına düştüğü söylenmekte (kaynak güvenilir, detay veremem).  
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu fazlaca abartılı bir ifade olmuş, VAG grubunda göreceli fazla arıza oluyor demek yeterli. Onlarda da %25'lerden %5'in altına düştüğü söylenmekte (kaynak güvenilir, detay veremem).  

Cem bey umarım öyledir ama ben vw forumlarında kavraması b kodlu iken c kodlu kavramayla değişenlerede ara ara bakıyorum halen sorun yaşayanlar sürüyor ancak kavrama hadi neyse değişir de mekatroniği ne yapacağız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey umarım öyledir ama ben vw forumlarında kavraması b kodlu iken c kodlu kavramayla değişenlerede ara ara bakıyorum halen sorun yaşayanlar sürüyor ancak kavrama hadi neyse değişir de mekatroniği ne yapacağız.

VW'nin derdi beni mi gerdi, almam olur biter.

VW'yi savunmuyorum, doğruları yazalım istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.