Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Geçirdim

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bugün tatilden dönerken silifke çıkışında bir motorsikletinin hızla ters yönden gelmesi sonucu çarpıştık daha doğrusu bana çarptı, Allah'tan ki motorsikletliyi hastane taburcu etti bende de birşey yok.. Aracımın iki hava yastığı patladı, sağ ön xenon far, panjur, ön kaput, her iki ön çamurluk, ön davlumbazlar paramparça oldu, bunlar görebildiklerimiz. Aracı Mersin mezitli otokoç a çektirdim, sizden öğrenmek istediğim kasko şirketi bu aracı ne yapar Pert raporu verir mi bu tarz tecrübe yaşayanınız oldu mu? Geçen hafta cmax almıştık focusu satmadan son bir seyahat edelim dedik başımıza bu iş geldi Allah kimseye yaşatmasın kaza çok kötü birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de şu anda ilgilenmek zorunda kaldığım için pert işinin biraz karışık olduğunu söyleyebilirim.

Öncelikle servisin bir onarım bedeli belirlemesi gerekiyor, senin şartlarında bunun en az 16-17.000 TL civarında olacağını söyleyebilirim.

Sonra emsal araç piyasa satış bedeli ortalamaları üzerinden bir geri ödeme fiyatı belirleniyor.

Eğer hasarlı aracın satış bedeli (ihaleye çıkılıyor) geri ödeme fiyatı - onarım bedelinin üzerinde olur ise perte çıkması daha karlı oluyor.

Ancak bu aşamada servisler işi kaçırmamak için onarım bedeli üzerinden indirimlere gidebiliyorlar.

Eksperin, sigortanın ve servisin etkilediği karmaşık bir süreç kısacası.

Benzer bir durumla uğraşıyorum. 

Geçmiş olsun, kimseye bir şey olmaması tesellidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük geçmiş olsun.

Ben de şu anda ilgilenmek zorunda kaldığım için pert işinin biraz karışık olduğunu söyleyebilirim.

Öncelikle servisin bir onarım bedeli belirlemesi gerekiyor, senin şartlarında bunun en az 16-17.000 TL civarında olacağını söyleyebilirim.

Sonra emsal araç piyasa satış bedeli ortalamaları üzerinden bir geri ödeme fiyatı belirleniyor.

Eğer hasarlı aracın satış bedeli (ihaleye çıkılıyor) geri ödeme fiyatı - onarım bedelinin üzerinde olur ise perte çıkması daha karlı oluyor.

Ancak bu aşamada servisler işi kaçırmamak için onarım bedeli üzerinden indirimlere gidebiliyorlar.

Eksperin, sigortanın ve servisin etkilediği karmaşık bir süreç kısacası.

Benzer bir durumla uğraşıyorum. 

Geçmiş olsun, kimseye bir şey olmaması tesellidir.

aynen böyle oluyor. pert kararı verilirse mutlaka pazarlık yapılmalı ödenecek tutar için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.