Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Geçirdim

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar benim focus 25 Bin TL hasarla ve aracın onarılmasını istemediğim için pert oldu fakat sigorta şirketim (Groupama) araca 52 Bin TL veriyor.

Araç 2012 tdci titX pk 40 bin km'de

Ne yapıyım bilemedim Sigortacım şirketle tekrar görüşecek konuyu.

Bu arada xenon farın tanesi 1630 TL hasar listesinde.

aracınızı alalı kaç ay olmuştu, kusura bakmayın geçmiş mesajlarda yazmışsanız, unuttum.

1- 12 aydan az olmuşsa sıfırı ile değişim opsiyonu yok mu? ve kaç tl kasko bedeli vardı kaskolandığı sırada.

2- 12 ayı geçti ise şu anki sıfır fiyatından 5.000 tl aşağı düşün o fiyat için diretin. (5 bin çok değil mi diye düşünebilirsiniz ama 2. elde aksesuarlar o kadar değer katmıyor arabaya) herhalde sıfırı şu anda x pakette sp dahil değilse en az 61 bin tl dir.. birde 12 ayı geçti ise zaten para vermezler, 2. el alıp onlara ödetin..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kazasiz-boyasiz-degisensiz-temiz-kapali-garaj-arabasi-x-paket-131419979/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-sifir-gibi-full-plus-full-ford-focus-titanium-x-modelii-130128771/detay

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle geçmiş olsun,Allah başka kazalar vermesin (Tüm foruma)

Konu ile fazla alakası yok ama kaskomda araç bedeli yazmıyor benim exper rayiç bedel üzerinden hesaplama yapacak gibi birşeyler var açıklamada bu iyi mi kötü mü anlamadım?

Sigortacım iyi dedi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar benim focus 25 Bin TL hasarla ve aracın onarılmasını istemediğim için pert oldu fakat sigorta şirketim (Groupama) araca 52 Bin TL veriyor.

Araç 2012 tdci titX pk 40 bin km'de

Ne yapıyım bilemedim Sigortacım şirketle tekrar görüşecek konuyu.

Bu arada xenon farın tanesi 1630 TL hasar listesinde.

O zaman hayırlı olsun ilanı kaldıralım mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok diretincede tamir yapıyorlar. O yüzden çok diretmeyin pert olmasını istiyorsanız.Pert olmuş, ihaleye çıkıp satılmış aracı,sigorta tamir olacak diyip ihaleyi yaktı. O kadar ciddiler bu işte. 54.000 lirayı gördünüz mü tamam kabul diyin çekilin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de sadece Groupama Sigorta'da sıfır araç klozu denen birşey var. Ben 2012 Ocak ayında bu aracı sıfır aldım ve bu kloz benim kaskomda vardı, pert durumunda size aracın sıfırını veriyorlar ve 3 yıl süre ile bu devam ediyor. Ben 2. Yıl geldiğinde kaskomu yeniletmek için 1 hafta geç kaldım ara verdiğim için sıfır araç klozunu kaybettim.

Bir diğer konu; poliçede yazan kasko bedeli hikaye, bende de 57500 yazıyor, anlattıklarına göre 4-5 ayrı ilden ve internetten 2. El fiyatı alıp ortalamasını söylüyorlarmış ama forumlarda okuduğum kadarı ile genelde alınan en düşük fiyat teklif ediliyor.

Tabi önemli olan karşı tarafa ve bana birşey olmaması Allah korudu, insan başına gelince anlıyor, kaskosuz araç kullanmak o günden beri bana göre büyük aptallık.

Birde sigorta şirketinin bu işten bir zararı yok bana göre, benim aracı bu haliyle satıyor, karşı taraf %100 hatalı, zarar ziyanı ona rücu ediyor banada paramı ödüyor, umarım beni üzmeyip daha iyi bir rakam verirler.

O zaman hayırlı olsun ilanı kaldıralım mı ?

Tabi ilanı kaldırabiliriz, ben tapatalk ile bağlandığım için ona fırsatım olmadı, zaten pc den bağlanınca da nasıl kaldırılır bilmiyorum. Sana zahmet vereceğim.

Sizin icin sevindim. Bende olsam tamir istemezdim ama

ben anlamadim bu isi simdi ya. Bu arabada hasar mi var ya. Nasil 25 bin. Urktum simdi. Kaskosuz binilnez bu arabaya.

15 bin masraf cikar diye tahmin ediyor ve bu isi yapanlara tam ekmek kazanacak araba diyordum sizin arac icin.

Usta iyiyse parca degismeden toplar onu diye dusunuyorum. Hava yastiklari. Torpido. Xenon farlari ve diger patcalari piyasadan 10 bine toplar bence.

Neyse cok konusacak bir seyi yok. Insallah degerinden cok dusuk vermeLer. Benim policede arac degeri yanilmiyorsam 63 bin gorunuyordu. Allah korusun basimiza boyle bir sey gelse o rakami vermiyorlar mi?

Dedim ya sadece xenon un tanesi 1630 TL ymiş. Aracın yalnız parçası 16-17 bin TL tutuyor, işçilik boya, KDV derken 25 bin olmuş.

Kaskosuz binmeyin.

Başınıza böyle bir iş gelse rayiç bedel hesaplanıyor, sonra gelen rakama itiraz ediyorsunuz.

Sigortacınız benimki gibi cevvalse birşeyler olur.

Çünkü bana önce onarım kararı geldi ve ben kimseyle görüşmedim, Sigortacım hergün bu işle ilgilendi aramış etmiş ben müşterimi mağdur edemem kazalı araca binemez bu araç pert olacak diye diretmiş öylelikle pert oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.