Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Start Stop Sorunu

Ali H.

Soru

2011 model 1.6Tdci syle plus focus aracımda start stopta sorun yaşıyorum.uzun süredir boşta beklerken stop etmiyordu.Servise gösterdim,ilk başta yapamadılar,sonra hallettik diye aradılar.Aracı teslim aldım çalışıyordu ogün için ancak ertesi gün yine arıza verdi ve çalışmamaya başladı.Aynı şekilde sorun yaşayan ya da bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün kırmızı ışıkta beklerken havaların soğumasından dolayı çalışmayan s&s çalıştı. Sıcaklık 2 derece gösteriyordu. Kafasına göre çalışmaya devam ediyor.

Kafasına göre değil, öngörülen programa uygun çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konu ile ilgili bir başlık daha var, orada yazmıştım, buraya da kopyalıyorum:

1. Akü voltajı düşünce ya da akü başı gevşemişse çalışmıyor 

2. Klima devrede ise ve iç-dış ısı farkı fazla ise çalışmıyor

3. 0 derece altında ve 30 derece üstünde çalışmıyor

4. Motor soğuksa veya aşırı ısınmışsa çalışmıyor

5. Sistemi kontrol eden sensörlerden veri akışı kesilirse çalışmıyor, mesela klima bağlantısı olan kablo soketinden ayrıldığında çalışmıyor

6. Arabayı yıkattığımda bir süre çalışmıyor, bazen bir gün kadar

7. Ve en önemlisi canı istemediği zaman çalışmıyor

1 ile başlayın...

Bugün fark ettim. Emniyet kemeri takılı değilken de devreye girmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Emin misin?

Bende kemerden etkilenmiyor.

Belki yeni modellerde öyledir, bir mantığı ve anlamı olmasa da...

Geçen gün ışıklarda beklerken tüm şartlar uygun olmasına rağmen sistem devreye girmedi. Tesadüfen  kemeri taktım ve start stop devreye girdi. Yol boyunca tüm dur kalklarda aktif oldu. Sizin sorunuz üzere bugün bir daha denemek istedim ama hava eksilerde olduğu için sistemi kemerle test edip emin olma şansım olmadı henüz. En kısa zamanda tekrar deneyeceğim. Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen gün ışıklarda beklerken tüm şartlar uygun olmasına rağmen sistem devreye girmedi. Tesadüfen  kemeri taktım ve start stop devreye girdi. Yol boyunca tüm dur kalklarda aktif oldu. Sizin sorunuz üzere bugün bir daha denemek istedim ama hava eksilerde olduğu için sistemi kemerle test edip emin olma şansım olmadı henüz. En kısa zamanda tekrar deneyeceğim. Saygılar

Bugün  birkaç kez denedim ve kesin olarak anladım ki start stop sistemi kemer takılı değilken devreye girmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben arabayı aldığım 2 yıldan beri hiç çalışmadı desem yeridir.Çünkü aküm, arabayı az kullandığım için hep yetersiz geliyor. Sistem devreye girmiyor.Halbuki hergün de 10-15 km gidiyorum ama yetmiyormuş şarj etmek için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben arabayı aldığım 2 yıldan beri hiç çalışmadı desem yeridir.Çünkü aküm, arabayı az kullandığım için hep yetersiz geliyor. Sistem devreye girmiyor.Halbuki hergün de 10-15 km gidiyorum ama yetmiyormuş şarj etmek için

9+9km hergün standart kullanımım var. Gayetde çalışıyor :)

Çalışması için gerekli şartları bilerek mi yorum yapıyorsunuz? Yoksa çalışmasını umarak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çalışması için gerekli şartları gayet iyi biliyorum. Çalışmasını da ummuyorum. Zaten çalışmayacağını biliyorum düşük akü voltajı nedeniyle.

Bilinçli kullanıcı olmak çok güzel :)

Bugün  birkaç kez denedim ve kesin olarak anladım ki start stop sistemi kemer takılı değilken devreye girmiyor.

Bir mantığı olduğunu sanmıyorum, olsa olsa yazılımdaki bir bugdır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle yapan firmalar var. Teşvik işte, güzel mantık bundan ala mantık mı var :D kıhkıh

Dimi, sigarayı bıraktırmak içinde arabada sigarayı önleyecek birşey yapsalar daha bi iyi olur sanki. Şayet sigara emniyet kermerinden daha çok can alıyor ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dimi, sigarayı bıraktırmak içinde arabada sigarayı önleyecek birşey yapsalar daha bi iyi olur sanki. Şayet sigara emniyet kermerinden daha çok can alıyor ;)

Aynen , mümkünse cep telefonunun da ekranı kararsa açılmasa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün ışıklarda start stop çalışmadı ... Gaza hafifçe bastım çektim çalıştı ... Diğer ışıkta gene çalışmadı gene aynısının yaptım çalıştı ... Bir kaç kez denedim tesadüf değil ... Bütün araçlar için geçerli mi bilmiyorum, SS si çalışmayan arkadaşlar deneyebilir !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.