Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bela Geliyorum Dedi

Mehmet Demir

Soru

dün memleketten gelen misafirleri gezdirdim, çay içtik, dönerken 2 gidişli dar yol vardır; meram yeni yol..

sağ şeridi minibüsçüler işgal eder. önümde bir motorsiklet, üstünde 2 kişi. aynası yok. minibüs duruyor motorcu hafif sola başını çevirip solluyor, tabi önüme kırıyor, kurtuluyor. 1 oldu 2 oldu, amcam yanımda dedim ki şu adama bak aynasıda yok beni görmeden solluyor şimdi altımıza alacağız. yavaşladım, 2 minibüsten kurtulunca motor sağ şeritte ben solda geçtim kurtuldum..sonra yavaşça sağa geçtim..1 km ileride kaldırım üstünde işçi harç karıyor, sanki millet buna vuracakmış gibi duba koymuş sağ şeridin ortasına, solumdan araçlar akıyor, bende dubaya vurmamak için durdum 3 sn kadar sonra "çat" diye bir ses. "eyvah çarptılar" dedim..indim birde baktım ki bizim motorsiklet..

ehliyet yok, trafik sigorta yok, motorun plakası ve ruhsatı var..asgari ücretli taşeron işçi..neyse gerekli işlemleri yaptırdım, tutanağı imzaladı. sigorta; masrafı yaparız adamdan parayı alırız senin kaskon yanmaz dediler. şimdi ben ne yapayım??, aslında  kararım belli gibi; adama acıyorum, ve serviste yaptırıyorum. adama da telefon edip "hayrını gör yaptığım masrafın. o parayı çoluk çocuğunla ye" diyeceğim. aslında ödettirip, ders olmalı ama ne yapalım..

alttaki siyah parça orjinali ile değişecek..3-5 cm lik yırtık var boyalı tamponda, o da tamir edilip boyanacak..

(parçasız, sadece tamir ve boya yaptırırsam, masraf 170 tl sanayide)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

geçmiş olsun hocam 

serviste yapılan boyalar su bazlıdır 

diğeri çevreye zararlı diye kullanılmıyor yine de emin değilim sizi yanıltmayım

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok geçmiş olsun.

Buna benzerini hatta gözlerimiz ile göre göre :D bizim S60'a arkadan Qasqhai çarptı.. O günden sonra arabaya çok da bakılmamalı diyorum biri gelip dank diye geçiriyor sonra sen üzülüyorsun, sonuç olarak sağlığımız yerinde olsun lütfen sinirlenmeyin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Motorsikletler kullanan için de diğer araçlar için de çok tehlikeli.

Çok geçmiş olsun.

Buna benzerini hatta gözlerimiz ile göre göre :D bizim S60'a arkadan Qasqhai çarptı.. O günden sonra arabaya çok da bakılmamalı diyorum biri gelip dank diye geçiriyor sonra sen üzülüyorsun, sonuç olarak sağlığımız yerinde olsun lütfen sinirlenmeyin :)

+111

Yaşanılan sinir strese kesinlikle değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun.

Bizimkisi gibi denetimsiz ve bilinçsiz bir trafik ortamında her an hepimizin başına gelebilecek maalesef sıradan bir durum.

Koruyorsa Allah koruyor.

Cana bir şey olmaması, sizde ve onlarda sevinilecek bir şey.

Rahatsız edici olsa bile ucuz atlatılmış diye teselli bulalım, araç her şartta yapılır, sıkmayın canınızı... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.