Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Viraj Aydınlatma Sistemi

Tahir Arıt

Soru

Merhaba arkadaşlar, bilindiği gibi araçların çoğunda sis farları ile viraj aydınlatma sistemi yapılıyor.

Bizim araçlarada vagcom 'dan bu program atılabilir mi? Yada aracın beyninde bu program var fakat kapalımı?  

Araçta otomatik park sistemi var, mantık olarak araç direksiyonun sağ 'a yada sol 'a döndüğünü algılayabiliyor ve bunu kendiside otomatik park sırasında gerçekleştiriyor. Acaba viraj aydınlatma sistemi bu bahsettiğim sistem ile çalıştırılabilir mi?

Fikirlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Eğer alacağım araçta bu özellik olmazsa mutlaka yapmanın bir yolunu araştıracağım. Muhtemelen yapılacağına inanıyorum. Sonuçta direksiyonu çevirdiğimizde elektrik motoruna sinyal veren bir uç var.

O da olmadı diyelim direksiyon mili üzerine fırçalı bir disk-kontak takıp oradan tetikle farlardaki lambaları yoksa sisleri veya tampona takılacak uygun yan lambaları yakmayı planlıyorum.

X paket olmayıp sonradan takılan farlarda bu lambalar hazır var diye biliyorum,.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neden? Adı üzerinde köşeleri dönerken dönüş tarafındaki yol karanlık kalıyor, o bölgeyi çok güzel aydınlatıyor.

Boşuna tüketim. Bence tabi. Sis ile viraj aydınlatma baştan beri saçma bulduğum sistem.. Tamamen kolaylık firma adına :zha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neden? Adı üzerinde köşeleri dönerken dönüş tarafındaki yol karanlık kalıyor, o bölgeyi çok güzel aydınlatıyor.

Boşuna tüketim. Bence tabi. Sisten viraj aydınlatma baştan beri saçma bulduğum sistem.. Tamamen kolaylık firma adına :zha:

Sisten bilmem ama far içi dönenler yukarıda bahsettiğim tip yerlerde işe yarıyor Megane'da vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Boşuna tüketim. Bence tabi. Sisten viraj aydınlatma baştan beri saçma bulduğum sistem.. Tamamen kolaylık firma adına :zha:

ben aslında focustaki sistem için yazmıştım :D sis farıda normaldede yanlara doğru dağınık olduğundan yinede faydalı bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

statik kose lambalari sehir icinde ise yarar sehir disinda uzun virajlarda cogu zaman yanmiyor ya da zaten onun aydinlattigi yer bize lazim olmuyor... ama sehir ici koselerde ve virajlarda yavas oldugumuz zamanlarda cok yararli oldugunu dusunhyorum ancak bence bu sistemlerin c segmenti araclar ocindeki en iyi ornegi astradaki afl dir galiba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sis Farı için yazdım ben; VW grubundaki gibi direksiyonu çevirince sis farı yanıyor.

Tamamen anlamsız; altta kalıyor ve aydınlattığı yeride şöför zaten göremez.

Focus X paketteki farın içindeki aydınlatma bu konuda daha doğru; hiç olmazsa şöförle aynı seviyede bir noktayı aydınlattığı için görülme sağlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onun icin ek bir sensore ihtiyac yok. Eger tesisati yok sayarsak tumuyle yazilimsal bir konu. Direksiyonun acisini zaten clock spring ten aliyor. Normalde belli bir izi gectikten sonra (yanlis hatirlamiyorsam 40) inactive oluyor. Her iki bilgi de BCModulune akiyor zaten. Eger tesisatta eksik yoksa calismamasinin iki nedeni olabilir. Birincisi yazilimdan aktif edilmemistir, Ikincisi arabanin uzerindeki modulde o ozellige iliskin yazilim yoktur. BCM ler tek tip degil. Moondeoda 3 ayri seviye var mesela. focusta da 3 ya da 4 taneydi galiba.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onun icin ek bir sensore ihtiyac yok. Eger tesisati yok sayarsak tumuyle yazilimsal bir konu. Direksiyonun acisini zaten clock spring ten aliyor. Normalde belli bir izi gectikten sonra (yanlis hatirlamiyorsam 40) inactive oluyor. Her iki bilgi de BCModulune akiyor zaten. Eger tesisatta eksik yoksa calismamasinin iki nedeni olabilir. Birincisi yazilimdan aktif edilmemistir, Ikincisi arabanin uzerindeki modulde o ozellige iliskin yazilim yoktur. BCM ler tek tip degil. Moondeoda 3 ayri seviye var mesela. focusta da 3 ya da 4 taneydi galiba.. 

Ne işe yarar bu BCM modülü? Benim araba da guncellemesi gözüküyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.