Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tiguan 1.4 Tsi 160 Ps 4 Motion

İsa

Önerilen Mesajlar

Ben cumartesi inceledim Test sürüşü yapalım dediler; vaktim olmadığı için yapamadım. Yanlız bayıldım KUGA'ya, Aydın ben senin için yapıldım der gibi durdu resmen    Niyetim çok fena bu konuda 

Bende önce bir meraktan gittim inceleyip çıktım test sürüşü teklif ettiler yapmadım ama akşama doğru bir ara fırsatım oldu, gittim test sürüşü de yaptım. Yapmaz olaydım   :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de mi yapsam ki test sürüşü, alışkanlık yapmasın diye korkuyorum , neyse bir defadan bir şey olmaz herhalde, gerçi sigaraya da bir :kıhkıh:  defayla başlamıştık :) . Yapmayın ağbeyler kardeşler yepyeni dizel focuslarınıza kıymayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim yepisyeni focusum olsa kıymazdım elbette. Ben bu yıl BMW'yi biraz modellerim yada mondeo alırım diye düşünüyordum ama Kuga'nın özelliklede uzun yolda tam da benim ve ailenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir araç olduğunu keşfettim. Hyundai'yi satıp satmamakta kararsız kaldım sadece, şehir içi, günlük ev-iş arası aşırı ama çok aşırı bozuk yollarımızda işimi gayet güzel görüyor. Öyle bozuk yollarımız varki anlatamam, bu hafta tayyip bizim ilçeye geliyormuş adam rezilliği görmesin diye ilçeye bile sokmadan göndermenin planları yapılmış, ilçe dışındaki mesire yerinde karşılanıp oradan uğurlayacaklar. Sırf bu yüzden kapıda iki tane araç beslemek zorunda kalıyorum. Bozuk yollarda alt takımı darmadağın olan bir araçla maalesef şehir dışına çıkmak son derece riskli oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abimde whitenight var. 4 ceker degil. Zaten ihtiyacida yok. Onun kullanimi ile 7.8 lt tuketiyor, benim kullanimimla 6.3 lt.. Oyle abartili bir tuketimi yok. Yeni kuga icin birsey diyemem. Ama tiguan kotu bir arac degil, gayet konforlu bir arac.. 4 ceker arazi performansi ariyorsaniz bunlarin hepsinden uzak durun. Para varsa land cruiser alin binin. Temiz toplanmis bir FJ nin eline hicbiri su dokemez. Ama sehir cipleri arasinda benim icin tiguan gayet basarili ve yeterli bir arac. Tekrar yazayim, yeni kugayi es gecerek yaziyorum bunlari. Simdilik benim acimdan kapali kutu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben focus u alırken, ford un bahçesinde captiva vardı..6 aydır satamıyoruz takastan aldık, zararına galeriye vereceğiz dediler..

arkadaşda yeti var, köye gitti babasına demiş gel seni şöyle tarlalara götüreyim diye..gidip gezdiler ertesi gün geldi konya ya..esp lambası yanıyordu sensörlerinin oraya çamur kaçmış belkide ıslaklıktır..temizleyip düzelttiler.

şimdi jip gibi araba ama jip değil..çamur alıp bozulacak parçası varsa neden böyle bir araba üretiliyor.. şehirde bininde işte hava atın diye mi..veya sizi gören korkar yanınızdan kaçar diye mi..

sedan araca ihtiyacınız varsa sedandan vazgeçmeyin derim hele yeni aldığınız focuslardan, yüksek bir arabaya binmek istiyorum diyorsanız elbette alınır kuga..ama ben avcıyım arazide gezeceğim diyorsanız, bu konuda kendini ispatlamış markalara yönelmek lazım(landrover-toyota modelleri gibi)..belki 4 çeker kugada iş görecektir arazide..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur...

Kuga, Captiva, Yeti vb. araçlar asla arazi aracı olma iddiasında değil zaten.

Segment olarak belki en doğru tanımlama "Crossover" olmalı.

Yani otomobillerde kullanılan yekpare gövde teknolojisinin yerden yüksekliğin arttırılması, daha geniş iç hacim, daha yüksek oturma pozisyonu ve daha geniş bagaj kapasitesi ve otomobil tarzı sürüş karakteri ile birleştirilmesi sonucu oluşturulmuş bir araç.

Tekrar yazayım en önemli özelliği otomobil gibi sürülmesi.

Dört tekerlekten çekiş kaygan zemin performansını arttırsa da, yerden yüksekliği bozuk yollarda altını vurma olasılığını azaltsa da bu araçlar araziye göre yapılmamıştır. Ya da diğer bir deyişle standart otomobille gireceğiniz kadar bozuk araziye girer ve fakat daha güvenli gider.

Satıcıların da alıcıların da bunu bilmesinde yarar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

belki sizlerden de seyreden olmuştur, 1 yıl kadar önceydi.. ingilterenin çim ıslak bayırlarında (sanırım)200 bg lik bir jip(gm olabilir) le bir atı yarıştırdılar..at daha önce finish e vardı.. sunucu 200 bg lik jip in yapamadığını 1 bg yaptı diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.