Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tiguan 1.4 Tsi 160 Ps 4 Motion

İsa

Önerilen Mesajlar

4wd , otomatik + kuga + ecoboost = 100km'de 12 - 14 lt. rahat yakar gibime geliyor ...  kilosu nekadar acaba ?

Captiva sadece görüntü olarak albenili sayılabilir.(zevk sonuçta) Gerisi Kuga'nın çok gerisinde.  

niye abi , +7 kişilik , dizel , 2. el piyasası . bence çok kullanışlı ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4wd , otomatik + kuga + ecoboost = 100km'de 12 - 14 lt. rahat yakar gibime geliyor ...

Fabrika verileri şehir içi 10.2 şehir dışı 6.3 litre görünüyor. Bu tür bir araca göre yüksek değerler değil. Bir kere kullanınca otomobili artık gözüm görmez oldu. Varsın 10-15 krş fazla yaksın diye düşünüyorum. Ayrıca 2 gündür aynı fiyat aralıklarında ve bu dolulukta alternatiflerini araştırıyorum ama yok gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4wd , otomatik + kuga + ecoboost = 100km'de 12 - 14 lt. rahat yakar gibime geliyor ...  kilosu nekadar acaba ?

Captiva sadece görüntü olarak albenili sayılabilir.(zevk sonuçta) Gerisi Kuga'nın çok gerisinde.  

niye abi , +7 kişilik , dizel , 2. el piyasası . bence çok kullanışlı ...

Ben çakma Chevrolet kullanmam daha bir on yıl. Belki sonra düzgün araba üretmeye başlarlar. Benim gozumde ki durum bu elbette. Hani Focus yerine niye Chevrolet modellerinden almadıysam ayni sebep.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çakma Chevrolet

:) , geçende audi'yi yerden yere vurmuştunuz   :) ...,

çakma diye tabir edeceğimiz bir otomobil markası değil bence, baya baya kocaman amblemi var ...imitasyon değil ...

wtcc'de boy gösteren hatta yanlış bilgi olmasın  şampiyonluklar alan bir marka . Yani otomobil sektöründe her kulvarda boy gösteren bir marka ...

kalkıpta ; chevrolet bence sadece corvette ve benzeri otomobillerdir diyorsanız , ozaman ford 'ta gt40 , mustang , f150 v.b gerisi çakma diyebilirmiyiz :) tabiki hayır ...  

amerikan ve avrupa versyonları olarak 2 ye ayrılıyor diyebiliriz, çakma demek , çok acımazsız olur bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çakma ifadesi biraz amacını almış olabilir ama özünde Opel'in çekik gözlü ekonomik versiyonu ve bu ucuzluğu aracın hemen her yerinde saptamak mümkün. 

Kuga ve Captiva'ya binin ve kullanın, çakma kelimesini açıklamak için çaba göstermemize gerek kalmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga ve Captiva'ya

ona diyecek bir lafım yok tabikide kalite farkı var , chevrolet seçeneğide değerlendirilebilinir  , okadar abartılacak kadar da kötü değil şimdi ... bir cherry değil yanii ...

bu arada , alınan donanıma görede farklılıklar gösteriyor , şimdi fordunda trendline olanı kalitesiz plastik ...

kardeşime aldık chevrole aveo , full donanımlısını ; bence gayet kaliteli ... 

yani zaten chevrolet.com.tr 'de modellerimizde camaro ile corvette var opel kırması  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ona diyecek bir lafım yok tabikide kalite farkı var , chevrolet seçeneğide değerlendirilebilinir  , okadar abartılacak kadar da kötü değil şimdi ... bir cherry değil yanii ...

bu arada , alınan donanıma görede farklılıklar gösteriyor , şimdi fordunda trendline olanı kalitesiz plastik ...

kardeşime aldık chevrole aveo , full donanımlısını ; bence gayet kaliteli ... 

yani zaten chevrolet.com.tr 'de modellerimizde camaro ile corvette var opel kırması  :kıhkıh:

Ford'un trendline'ı sadece focus için geçerli kuga,mondeo türevlerinde bunu göremezsiniz :yeah: 

Ayrıca 2-3 parçadan ibaret ve bunlar kaplama detayları. Ana parçaları kötü diğerlerinin :zha: Onları kaplasan da olmuyor :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ana parçaları kötü diğerlerinin

neyse , türkiyede olan şeyler bunlar ; zamanında da seat , skoda için aynı şeyeler söylenmişti ...  cem hocamında dediği şase ye kadar opel birçok model , sadece iç yapısında ucuz plastik

kullanılıyor ... opel corsa ile yeni aveo karoser ve iç aksam dışında birebir aynı diyebiliriz ...  marka takıntısı olmayanlar düşünebilir ...  markada chevrolet ama :)

bu arada toyota rav-4 'de nasıl bir tutunma varsa :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çakma fazla kaçmış olabilir aramızda yazışıyoruz kimseyi üzmez diye pek dikkat etmedim. Ama sonucu değiştirmiyor kelime üzerinde değişiklik. Daha büyük ve lüks segmentteki suvlara benzemeye çalışarak müşteri kapmaya çalışan ama elbette onların kalitesine yaklaşamayan, hatta kendi segmentindeki araçlarla da yarışamayan bir araç bence. Ama iç hacim ve genel görüntü aranıyorsa düşünülebilir elbette. 

Audi içinde kötü araç demedim sadece o sınıfta parasının karşılığı gibi gelmiyor, aynı sınıfta sahip olmak istediğim tercih edeceğim başka araçlar varken Audi tercihim olmaz. Kaldı ki sonradan  arkadaş ikinci el fiyat 49bin dediğinde sözlerimi geri almıştım. 49bine düşünülebilir belki de. 

@Tolga Başaran

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Engin Uzunoğlu,

e tabi canım zevkler ve renkler tartışılmaz , ama yani zamanında kia sorentonun yaptığı gibi (x5 böbrek görünümü) yaptığınıda düşünmüyorum , gerçi öyle yapa yapa kia sorentoda belli bir kıvama geldi :) .  

daha büyük ve lüx segmentten müşteri kapabiliyorsa , ne mutlu onlara ...  bana sanki öyle bir dertleri yok gibi geliyor ...  zaten yarışamazda :)  ne captiva ne kuga yarışabilir büyük ve lüx segmentler ile ... 

captiva'da büyük lüx suv lerede benzetebildiğimde yok ama ...chevrolet equinox 'a benziyor ön tasarımı .... zaten aynı marka :)    x3 ile x5 te aynı ,  q3 ile q6 da aynı ...

diyerek bu konu sakız gibi uzar diyorum   :kop: 

chevrole bayisine gidip bir captiva almaya gidiyorum dermişim  :muha: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada toyota rav-4 'de nasıl bir tutunma varsa

Videodaki kuga eski, yeni kugada tutunma, devrilme, dört tekere ayrı tork verme gibi geliştirilmiş özellikler eklendi sanıyorum. Eski versiyonda neler vardı bilmiyorum. 

Tiguan testte tamamen rezil olmuş  :pist:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski versiyonda neler vardı bilmiyorum. 

zaten rav4'ün uçuk fiyatları var ...   ama 4wd ve offroad deneyimi toyotanın çok iyidir ...  yani ben olaya tabi ne alırsam alayım araziye çıkartırım kafasında olduğum için ...

benzinli düşünüyorsanız subaru Ları düşünün derim ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.