Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

slm arkadaslar ben bu sony müzik sistemini taktırdım.fakat usb ile blueetooth çalışmıyor.bunun için servise gidip güncelleme mi yaptırmam gerekiyor. not: ürünü normal oto

elektrikçide taktırdım. ustanın demesi serviste güncellemeyle düzelir

artık adı güncellememi yoksa kalibrasyonmu nedir bilmiyorum ama evet. Ankarada yapabilen yer bulamadık oda ayrı konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focccus

denediniz mi?

denemedim. ancak oradan olacağını sanmıyorum, onlar zaten var olup değişmeyen moduller, burdaki sorun ekranın bu modullerle iletişim kuramaması. Ekranla ilgili seçenek(172) düzenlenirse(normal sony için 06) belki olabilir. Ama bunu yapmadan da çalışan bi dünya ekran geçti elimden. Bi şekilde "initialize" edilmesi lazım. Mesela navigasyonlularda önce V3(veya daha yüksek) bir kart takıp update ediyoruz, sonra V2 takıp downgrade edince herşey çalışmaya başlıyor :)

bendeki navigasyonlu ekran aldığımda herşeyi ile çalışıyordu, V3 kart alıp update ettiğimde aux park sensörü filan gitti, V2yi geri takıp downgrade edince düzeldi, daha sonra V3 ve V4.1de sorun çıkmadı.

FoCCCustaki initialize seçeneklerini denedim bir araçta ama onlarda başarılı olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony ses sistemi derken tit+smart paketlerdeki orj. Sony kastediliyorsa, bendeki elektrik şemalarında iki farklı ses sistemi bağlantısı gösterilmiş. 

Low audio (sanırım küçük ekranlı olan) tipinde USB radio modülüne bağlı. High audio (sony?) tipinde ise BVC modülüne bağlı. Sony ses sistemlerinde radyo modülü ile BT+sesli kontrol farklı modüller. 

Bu yüzden bağlantı farkından çalışmama olabilir belki...

Bu arada benim araçta (sony+sesli kontrol)

#154>04

#157>05

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony ses sistemi derken tit+smart paketlerdeki orj. Sony kastediliyorsa, bendeki elektrik şemalarında iki farklı ses sistemi bağlantısı gösterilmiş. 

Low audio (sanırım küçük ekranlı olan) tipinde USB radio modülüne bağlı. High audio (sony?) tipinde ise BVC modülüne bağlı. Sony ses sistemlerinde radyo modülü ile BT+sesli kontrol farklı modüller. 

Bu yüzden bağlantı farkından çalışmama olabilir belki...

Bu arada benim araçta (sony+sesli kontrol)

#154>04

#157>05

tesisattaki fark MFT farkıdır muhtemelen, yada sync. dediğim gibi ekran panel anaünite vs değiştirmekle yazdığınız değerleri değiştirmenin alakası yok. Var olan modulu farklı bir modul olarak kodlamak anlamsız. Yazdığınız değerler bende de aynı(sync) yok, ancak cmaxte, 157>08(sync var). Sorun ekranda, dediğim gibi ilgili modullerle iletişime geçemiyor.

şimdi benim aldığım ürün normal olan NAVİGASYON YOK bu demiş olduğunuz kodları nerden ne şekilde yapmamız gerekiyor.aracım 2011 focus style versiyonu oto teypçi özellikle kablolara 2 kez baktı yanlış yapmayalım diye aux ve bluteetooth çalışmayınca servis yapar diye sölüyo

FoCCCus programı ve ELM327 adaptörü ile, forumda detaylı başlık var. Ancak dediğim gibi ben kabaca denedim olmadı. Kablolarda yanlış yapılacak birşey yok zaten soketleri sökülüp takılacak sadece. Servisin yapabileceği kesin yaptıran var ancak nasıl yapılacağını bilen servis bulmak mesele.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kurallar

11- Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır.
Mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uyulmalıdır, genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanılmayacaktır.
Konu başlığı; konunun içeriğini özetlemelidir. lütfen yardım, acemiyim, acil ve benzeri şekilde olmamalıdır.. Bu tür başlıklarla açılan konuların forumda açık kalmasına izin verilmeyecektir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞLAR BUGÜN SERVİSİ ARADIM.SONY TEYPDE GÜNCELLEME YAPSADA AYNI SIKINTININ DEVAM EDECEĞİNİ SÖLÜYORLAR.ÜRÜNÜ TAKAN YERE GİTMEMİ SÖLÜYORLAR.TABİRİ CAİZSE BAŞINDAN SAVMA OLAYI PEKİ BU OLAYLARI OTO TEYPÇİNİN YAPABİLME İHTİMALİ VARMI NASIL YAPCAK KAFAYI YİCEM

Yok. IDS(program) ve VCM(kablo) lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu sistemin çiziksiz tertemiz ve sıkıntısızı olupta satmak isteyen bir arkadaş var mı?Neyse anlaşalım almak istiyorum açıkcası.Otosan ile irtibata geçtim parçalar için fiyat biçmeyi bırakın model kodlarına göre istediğim parçaları ne biliyorlar ne de bulabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün sesli komutu çalıştırmak için denedim ama oda çalışmıyor suanda sesli komut bluetooth ve usb çalışmıyor umarım servis güncellemeyle işi cözer yoksa servis servis gezip garanti kapsamında yaptırmaya çalışıcaz. bu arada benim aracımın garantisi ağustosun 26 bitiyor daha sonra bu araclara güncelleme geldimmi servisler ücret karsılığımı yapacaklar

ARKADAŞLAR BUGÜN SERVİSİ ARADIM.SONY TEYPDE GÜNCELLEME YAPSADA AYNI SIKINTININ DEVAM EDECEĞİNİ SÖLÜYORLAR.ÜRÜNÜ TAKAN YERE GİTMEMİ SÖLÜYORLAR.TABİRİ CAİZSE BAŞINDAN SAVMA OLAYI PEKİ BU OLAYLARI OTO TEYPÇİNİN YAPABİLME İHTİMALİ VARMI NASIL YAPCAK KAFAYI YİCEM

Yazılım ile çözülmesi lazım diye düşünüyorum. Sync'li sync'siz bir sürü versiyon var. Siz servise yazılım attırmada ısrar edin. Özellikle ACM modülünde (ekranda) yoğunlaşmak gerekiyor bildiğim kadarıyla. Bu parçanın size uygun yazılım kodunu bulmak gerek. 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu parçanın size uygun yazılım kodunu bulmak gerek. 

O iş nasıl oluyor çözemedim, en son gösterge güncellenirken arabanın fabrika çıkışı parçasıymış gibi güncellendi. Yani direk geniş ekranlı göstergenin yazılımını attı, ben sadece modul programlama diye girip next next dedim.

Sanıyorum sen demiştin abi, şasiye tanımlatma diye öyle bir işlemde yapılmadı bende, yada benim haberim olmadan yapıldı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar benim aldığım sony müzik sistemi maalesef calışmıyor servise gitmeme ragmen modül eklenmesi gerekiyor diyolar astarı yüzünden pahalıya çıkıyor.ürünü aldığım kişiye geri gönderdim.bu arada hangi oem cihazları tavsiye edersiniz.fiyat aralığı olarak 750 1000 tl arasında düşünüyorum 

http://www.n11.com/navigold-ford-focus-navigasyonlu-multimedia-P18455426

http://www.n11.com/navigold-ford-focus-navigasyonlu-multimedia-P21081055

bu cihazlar nasıl

http://www.s60.com.tr/oem-cihazlar/ford

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/navitech-nx-251y-yeni-ford-focus-3-dvd-navigasyo-115647929

Daha önce de yazmıştım.

Sony olmayan ama BT ve USB girişi olan cihazlarda bu özellikleri ses sistemi ünitesi kontrol eder.

Sony cihazlarda ise ses sis. ünitesinden ayrı bir de BVC MODULU var. (BluetoothVoiceControl)

Sanırım eksik denilen modül bu olsa gerek.

Elektriksel şemalarda bu açıkça görülüyor ama buraya ekleyemiyorum. Netten bulup bakmanızı tavsiye ediyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar sony tamam çalışıyor fakat orjinal  geri görüş kamerasını da aldım.Geri görüş kamera modülünü de aldım.Sağ arka stop lambasının oradan  öne doğru giden tesisatta şansıma araçta çıktı.Kameranın montajı yapılıp bagaj bakalitine montajı yapıldı. Tesisatta bagaj kapağından sağ stop lambasının oraya kadar çekildi.Daha sonra geri görüş kamera modülününde montajı yapılıp boşta olan soket bağlantısı yapıldı .Buraya kadar herşey güzel.

1-Fakat buradan sonra öne doğru giden tesisatla kameradan gelen altı kablo ucunun bağlantısını bilen renklerine göre  var mı?

2-Torpidonun oradaki soketten ekrana doğru  kaç kablo çekilmesi gerekli bilen var mı ?

3-Ekranın arkasındaki  girişlere  bu çekilen kabloları nasıl bir bağlantı yapmak gerekiyor?

Bu arada Ozan Karsavuran arkadaşıma da  emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Şu bağlantıları yapıp hayırlısıyla bir aktivasyon yapıp çalıştırsak şu geri görüş kamerasını artık memnun olacağım. Bittikten sonra detaylı bir anlatım yapıp resim ekliyeceğim.

Ayrıca forumumuzda yada başka forumlarda bu navigasyonlu ekran ve sony paneli bağlayıp orjinal geri görüş kamerasını çalıştıran arkadaşlarımız var mı? Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarımızdan rica edeceğim. Yararlanabileceğimiz link resim vs.varsa eklerlerse sevinirim

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.