Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Evet, gps antenini de taktık.. kaldı sd kart.. o da nisanın ilk günlerinde geliyor inşallah..

navigasyon bilgileri, gösterge ekranına da aktarılabiliyor Ozan'ın programıyla ama buna ne o ne de ben cesaret edebildik..  :muha: Servet'in arabada yapmışlar  :yeah:

Not: Ozan'ımın ellerine sağlık.. @Mertcan Çelik,'ın yanımızda olmaması ise ayrı bir ferahlık kaynağıydı.. Yoksa eminim ki "aha kırıldı, aha bozuldu, aha çıt etti" diye diye depresyona sokardı :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, gps antenini de taktık.. kaldı sd kart.. o da nisanın ilk günlerinde geliyor inşallah..

navigasyon bilgileri, gösterge ekranına da aktarılabiliyor Ozan'ın programıyla ama buna ne o ne de ben cesaret edebildik.. :muha: Servet'in arabada yapmışlar :yeah:

Abi sonra ekranda başka şeyler çıkmasın :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu navigasyon işine bir gün ben de gireceğim ama şimdilik bekliyorum :)

Tan oto'da v4 navi sd kart var. Ama sadece Turkiye (tum avrupayi arabayla gezme niyetiniz yoksa yeterli zaten)

Fakat fiyati beni benden aldi, seni sende birakmaz :)

Kdv dahil 500tl. Neyse ki kdv dahil :)

OEM olunca fiyatlar uçuk. Şöyle düşünelim, Navigasyon için 2500 lira fark isteniyor. Ne fark var peki. 4,2 yerine 5 inç ekran, bir de bu SD kart. Yani kart ucuzmuş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu navigasyon işine bir gün ben de gireceğim ama şimdilik bekliyorum :)

OEM olunca fiyatlar uçuk. Şöyle düşünelim, Navigasyon için 2500 lira fark isteniyor. Ne fark var peki. 4,2 yerine 5 inç ekran, bir de bu SD kart. Yani kart ucuzmuş :)

Benim aldigim kart cakma degil ki.. ayni kart.. orjinal..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aldigim kart cakma degil ki.. ayni kart.. orjinal..

Ama servisten almadınız. İngiltere servisten alsanız bile bu fiyata yaklaşmanız pek mümkün değil. Ben de takipteyim, sizin fiyatı yakalarsam alacağım ben de :) Esasında bu ford'a özgü bir durum değil. Sanırım üretici firmalara ödenen telif hakları çok yüksek, ya da elimiz servise mahkum olunca fiyatlar uçuyor. Mesela mercedeste navigasyon istediğinizde 12 bin lira diyor adam, bmw 5 bin euro istiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama servisten almadınız. İngiltere servisten alsanız bile bu fiyata yaklaşmanız pek mümkün değil. Ben de takipteyim, sizin fiyatı yakalarsam alacağım ben de :) Esasında bu ford'a özgü bir durum değil. Sanırım üretici firmalara ödenen telif hakları çok yüksek, ya da elimiz servise mahkum olunca fiyatlar uçuyor. Mesela mercedeste navigasyon istediğinizde 12 bin lira diyor adam, bmw 5 bin euro istiyor.

Servisten almamis olmam orjinal olmadigi manasina gelmez ki..

Neyse aslinda ayni seylerden bahsediyoruz.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar Merhaba,

Rus sitesinden ebay aracılığıyla almış olduğum sony navigasion kitini buğün gümrükten zar zor teslim aldım vergi dahi ödemeden 

Montajjı konusunda yardımınıza ihtiyacım var nerede nasıl taktırabilirim acaba?

Gelen parçalar;

5'' Ekran ve Çerçeve

Sony Panel

Gps Anteni alt kısmı

Ne olduğunu bilmediğim kablo tüpü ve içerisinde bağlantı elemanı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 April 2014 - 22:45 tarihinde, Özer Aksu yazdı:

Arkadaşlar Merhaba,

Rus sitesinden ebay aracılığıyla almış olduğum sony navigasion kitini buğün gümrükten zar zor teslim aldım vergi dahi ödemeden

Gelen parçalar;

5'' Ekran ve Çerçeve

Sony Panel

Gps Anteni alt kısmı

Hayırlı olsun...

Maliyet ne oldu acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun...

Maliyet ne oldu acaba

Maliyeti 400$ ancak alırsanız %100 gümrüge takılır benim akraba gümrükte zar zor alabildik. Komple paketi açıp içerigine bakıyorlar. Ben alırken birim fiyat 50$ girdirmiştim bu nedenle vergi vermedim. 3.75 TL ardiye ücreti alındı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Merhaba,

Gelen parçalar;

5'' Ekran ve Çerçeve

Sony Panel

Gps Anteni alt kısmı

Tekirdağda kim takar bilmiyorum ancak forumda gerekli bilgiler olması lazım, bence kendiniz takabilirsiniz.

Anteni takmak için tavan döşemesinin enazından kısmen sökülmesi gerekiyor, onu kendiniz yapabilirmisiniz bilemiyorum. Biz onun yerine farklı anten alıp göğüs plastiğine alttan sabitliyoruz. veya o antenide doğrudan ekrana takıp bizim gibi göğüs içersine sabitleyebilirsiniz ancak o şekilde çekermi bilmiyorum (ilk bağlantıda 1dk kadar sürüyor bağlanması). kablonunda anten için olması lazım detaylı fotoğraflarını eklerseniz anlarız.

gümrük için %100 demeyelim, şans payı var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekirdağda kim takar bilmiyorum ancak forumda gerekli bilgiler olması lazım, bence kendiniz takabilirsiniz.

Anteni takmak için tavan döşemesinin enazından kısmen sökülmesi gerekiyor, onu kendiniz yapabilirmisiniz bilemiyorum. Biz onun yerine farklı anten alıp göğüs plastiğine alttan sabitliyoruz. veya o antenide doğrudan ekrana takıp bizim gibi göğüs içersine sabitleyebilirsiniz ancak o şekilde çekermi bilmiyorum (ilk bağlantıda 1dk kadar sürüyor bağlanması). kablonunda anten için olması lazım detaylı fotoğraflarını eklerseniz anlarız.

gümrük için %100 demeyelim, şans payı var :)

Kısaca resimleri paylaşayım;

Anten;

7456sfvn.jpg

Ne olduğunu bilmediğim kablo;

sldm9i8o.jpg

Kablo Tüpü;

w67r9yqa.jpg

5'' Ekran;

c8l8z6xi.jpg

n9nhf994.jpg

Sony Panel;

udplwxaw.jpg

Bilmediğim başka bir bağlantı elemanı;

iogn6btr.jpg

Çerçeve;

axgt4vxf.png

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kablo antenin kablosu, tavandan ekrana kadar çekilmesi lazım. köpük tüp ve bağlantı parçasıda o kablo için olsa gerek.

O kadar para verdik nasıl taktırabilirim ki bunu benim takmam mümkün degil heleki tavandan ön kabine kadar kablo gelmesi sıfır araç için intihar olur

Servis takabilir mi acaba ne kadar para ister sormaya korkuyorum. :)

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.