Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

hmm peki 900 1000 lira çivarlarına düşürse almamı tavsiye edermisiniz bu arada ilginiz icin cok tşk

Rica ederim..

Yakup'un da dedigi gibi para cokomel egrisi ile dogru orantili bu isler.. para varsa alin yani. Ama para bol degilse, bosverin..

Sony olmayan 5" navigasyonlu paneli ben 400'e aldim mesela.. Ki ben navigasyonlu takarak araca bir ozellik kazandirmis oldum. Sizinkinde o da olmayacak, goruntu disinda hic artisi olmayacak..500 civarina bulursaniz belki dusunulebilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bu panel çerçeve ekrandan bende üye olmadan aldım takdırdım fakat bu ekrana geri görüş kamerasıda bağlamak istiyorum onun için bir modüle ve kameraya ihtiyacım var bu modülün parça kodunu aynı zamanda kameranın parça kodunu bilen  ve bu ürünleri bulabileceğim bir yer var mı acaba? saygılar.

Modul güvende kamera ezparda var. Tesisat sıkıntılı. Şanslıysanız bagajdan öne kadar olan tesisat vardır. Bagajdan bagaj kapağına kadar olan yok.

Modul: BM5T 19H423-CA (son kısmı değişebilir)

Kamera: BM5T 19G490-JB

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 July 2014 - 22:48 tarihinde, Ozan Karsavuran yazdı:

Modul güvende kamera ezparda var. Tesisat sıkıntılı. Şanslıysanız bagajdan öne kadar olan tesisat vardır. Bagajdan bagaj kapağına kadar olan yok.

teşekkürler sağolun modülün ve kameranın fiyatları hakkında bilginiz var mı? zaten şu an aracımda ses sistemi yaptırırken kamera için kablo çektirmiştim .Hatta navitech kamerası bile bağlı sadece geri vites ampulünden elektrik verilip modülün bağlanması kaldı.Umarım navitech kamera orjinal modül ile çalışır.Yoksa orjinal kamerayıda almam gerekecek.

93eYbl3.jpg

L4lwR8E.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesisatın olup olmadığını nereden bakabiliriz, biliyor musun? Ya da bu modül nerede konumlanıyor?

Ben kuga için bunları bulmuştum ama c-max'ı bulamamıştım (modül aynı galiba ama kamera farklı olabilir).

DV4T19H423AA Modül, Geri Gidiş Kamerası 315TL (kdv'li liste fiyatı)

DV4T19G490BA Geri Gidiş Kamerası 887TL (kdv'li liste fiyatı)

C-max'daki bagaj kapağı tesisatı için amerikanyada bir amca satış yapıyor ama çok uzak :)

http://www.ebay.com/itm/NEW-OEM-TAILGATE-SWITCH-WIRING-HARNESS-2013-FORD-C-MAX-W-FIXED-REAR-VIEW-CAMERA-/281094800349?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AFord%7CModel%3AC-Max&hash=item41728e43dd&vxp=mtr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesisatın olup olmadığını nereden bakabiliriz, biliyor musun? Ya da bu modül nerede konumlanıyor?

Ben kuga için bunları bulmuştum ama c-max'ı bulamamıştım (modül aynı galiba ama kamera farklı olabilir).

C-max'daki bagaj kapağı tesisatı için amerikanyada bir amca satış yapıyor ama çok uzak :)

http://www.ebay.com/itm/NEW-OEM-TAILGATE-SWITCH-WIRING-HARNESS-2013-FORD-C-MAX-W-FIXED-REAR-VIEW-CAMERA-/281094800349?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AFord%7CModel%3AC-Max&hash=item41728e43dd&vxp=mtr

+1 tesisat varsa nerden anlayabiliriz acaba :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler sağolun modülün ve kameranın fiyatları hakkında bilginiz var mı? zaten şu an aracımda ses sistemi yaptırırken kamera için kablo çektirmiştim .Hatta navitech kamerası bile bağlı sadece geri vites ampulünden elektrik verilip modülün bağlanması kaldı.Umarım navitech kamera orjinal modül ile çalışır.Yoksa orjinal kamerayıda almam gerekecek.

bilmiyorum.

Çalışmaz, ruslar çalıştırıyor ama kendi ürettikleri adaptörü alıp kodlamak gerekiyor detaylarını bilmiyorum. Onu çalıştırmak isterseniz module ihtiyaç yok sadece bahsettiğim adaptörü alıp kodlamak gerekiyor. 100 Euro gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

O tesisat orjinal kamera için yeterli değil. Orjinal kamera takmak isterseniz yenilenmesi gerekir.

ebaydaki resme göre focusla aynı yerde abi, sen keyless vehicle modulu bagajın solunda görmüştün demi? Buda sağda görünüyor. Oralarda bir tane module girecek ucu kırmızı bir soket, birde bagaja giden tesisata bağlanacak bir soket olması lazım. Bunlar varsa, modul-bagaj arası tesisat dışında hazır demek. Birde ön tarafta ekrana kadar çıkmak gerek ama o basit.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-focus-2012-ve-sonrasi-icin-orjinal-sony-teyp-156464557/detay/

hm anladım yanlız benim alcağım cihazdada navi yok sadece ses sistemi orjinal sony ona göre kararı verip almayı düşünüyorum

İlandaki üründe de navi yok !

Ayrıca bluetooth Sync gibi fonksiyonlar ayrı birer modüldür bunlar Panel çerçeve ekranla alakalı değil bunları ayrıca almanız kurmanız gerekecek 

Aynı süreci bende yaşadım rusyadan aldım ve şuan kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 July 2014 - 13:52 tarihinde, Mert Mertcan yazdı:
değmezmi sizce sony için

Bence hala değmez :)

Şuan illa değişiklik yapacak olsam Taner ve Serdar arkadaşımızın taktırdığı navimate navigasyon cihazını taktırırdım...

4u6anute.jpg

9ysa9eqa.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilmiyorum.

Çalışmaz, ruslar çalıştırıyor ama kendi ürettikleri adaptörü alıp kodlamak gerekiyor detaylarını bilmiyorum. Onu çalıştırmak isterseniz module ihtiyaç yok sadece bahsettiğim adaptörü alıp kodlamak gerekiyor. 100 Euro gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

O tesisat orjinal kamera için yeterli değil. Orjinal kamera takmak isterseniz yenilenmesi gerekir.

ebaydaki resme göre focusla aynı yerde abi, sen keyless vehicle modulu bagajın solunda görmüştün demi? Buda sağda görünüyor. Oralarda bir tane module girecek ucu kırmızı bir soket, birde bagaja giden tesisata bağlanacak bir soket olması lazım. Bunlar varsa, modul-bagaj arası tesisat dışında hazır demek. Birde ön tarafta ekrana kadar çıkmak gerek ama o basit.

Ya arkadaşlar şu işe hep beraber bir el atalım modül yarın elimde olacak kamera için ezpardayım şu an

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama şuda bi gercek yarın öbürgün sync modüllerini alıp bağlama imkanımızda oluyor. artı aracımdaki radyoyu çıkardığım icin onuda satılıga cıkarırım ortalama 300 400 arası gideri var diye gördüm cepten ortalama 500 600 tl çıkmış olacak maksimum değmezmi sizce sony için

ben sanırım 400den ilan verdim, bir buçuk ay filan oldu duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sol taraftaki el deliğinden sağ tarafa koymamışlar. Sağ taraftaki bagaj kaplamasının komple çıkması lazım gibi kontrol için, kendime güvenemediğimden zorlamadım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar cok düşündüm fiyatı pahalıda olsa sony müzik sistemini aldım. yan sanayi görüntülü müzik sistemlerine güvenemedim açıkçası. ürün elime geçtikten sonra montajını yapıp resimlerini burdan yüklerim. bu arada ozan eski radyoyu ilan verdiğimiz halde alan cıkmazsa çıkmacılara satabilirmiyiz ne dersin

Nereden aldınız 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.